Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Espresso Makinesi Çalışmıyor ?

Espresso Makinesi Çalışmıyor

Espresso Makinesi Çalışmıyor ? Espresso makineniz aniden devreye girer ve çalışmayı durdurursa, artık en sevdiğiniz içeceğin tadını çıkaramazsınız. Espresso makinenizin bozulmasının birkaç olası nedeni vardır. Aşağıda bu sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Espresso Makinesi Neden Çalışmaz ?

ELEKTRİK KAYNAĞI SORUNU

Güç kaynağı yoksa kahve makinesi açılamaz. Aygıtın kablosunun prize takılı olmadığından emin olun. Arızadan genel bir elektrik kesintisinin sorumlu olması mümkündür. Bu durumda kahve makinenizin yanında veya aynı odadaki diğer elektrikli cihazların da elektrik kesintisinden etkilenmesi gerekir. Kahve makinesinin çalışmamasından gevşek bir bağlantının sorumlu olması da mümkündür. Herhangi bir arıza tespit etmek için güç kablosunun durumunu kontrol edin. Bunu yapmak için fişi prizden çekmeniz gerekir. Lütfen aşağıdakilere dikkat edin: arızalı bir güç kablosu artık kullanılmamalıdır. Kesinlikle değiştirilmelidir.

AÇMA/KAPAMA DÜĞMESİ HASARLI

Ana şalter hasarlı Bu anahtar espresso makinesini açmak için kullanılır. Çalışmayı durdurursa veya artık sıkmıyorsa, muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir. Ohmmetre ayarında multimetre ile kontrol edebilirsiniz. Kablolar anahtardan gevşetilir çözülmez, multimetre sadece iki anahtar konumundan birinde bir değer gösterebilir. Hiçbir değer görüntülenmezse, anahtar değiştirilmelidir.

EMNİYET TERMOSTATI DEVREYE GİRDİ

Güvenlik termostatı bozuk Kahve makinenizin işlevselliği için termostatlar gereklidir. Emniyet termostatı su sıcaklığını sınırlamak için kullanılır ve sıcaklık aşıldığında devreye girer. İkinci bir termostat, sıcaklığın sürekli olarak 94 ° C civarında olmasını sağlar. Bu termostatlardan biri çalışmayı durdurursa, su düzgün şekilde ısınamaz. Ardından makine güvenlik nedeniyle kendini kapatır. Bu durumda emniyet termostatını değiştirmeniz gerekir.

GÜVENLİK MEKANİZMALARI ETKİNLEŞTİRİLMEDİ

Güvenlik cihazları Bazı güvenlik mekanizmaları etkinleştirilmedikçe bazı espresso makineleri açılamaz. Su haznesi doğru takılmamış veya boş olabilir, kahve telvesi bölmesi veya su toplama tepsisi dolu olabilir. Bazı cihazlarda taşma şamandırası bile bulunur. Sorunun çeşitli güvenlik cihazlarında olup olmadığını kontrol etmek için, su sızıntısı olup olmadığını görmek için cihazı fişten çekip yatırabilirsiniz. Her kullanımdan önce tüm bölmeleri iyice incelemek iyi bir fikirdir.

ESPRESSO MAKİNESİ KİREÇLİ

Kireç tortuları kaçınılmaz bir olgudur. Cihazın içinde su dolaşırken, burada kireç birikebilir. Kireç tıkanması, su devresi tıkalıysa kahvenin akmasını engelleyebilir ve ısıtma elemanı gibi belirli parçalara zarar verebilir. Ömrünü uzatmak için espresso makinenizin bakımını düzenli olarak yapmanız ve kirecini temizlemeniz gerekir.

KONTROL PANOSU ARIZALI

Kontrol panosu, espresso makinenizin tüm fonksiyonlarını kontrol eder (açma, pompa, ısıtma elemanı vb.). Yukarıdaki öğelerin tümü kontrol edildiyse, kontrol panosunun değiştirilmesi gerekebilir. Bunları kendiniz değiştirebilir veya üretici tarafından onaylanmış bir servis teknisyenine başvurabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687