• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Espresso Makinem Neden Artık Isınmıyor

Espresso Makinem Neden Artık Isınmıyor? Sizin espresso makinesi yapar iyi yaparak her sabah büyük bir iş , kahve size güne iyi bir başlangıç veren! Ama bu sefer ısınmıyor mu? (Bazıları için) önemine rağmen, başarısız olduğu da olur . Çoğu zaman olduğu gibi, bir bakım hatası suçlanabilir, ancak bunun nedeni sadece bu olamaz .

Espresso Makinesi Neden Isıtmaz ?

ISITMA ELEMANI ARIZALI

ısıtma elemanı arızalı Espresso tencerenizin ılık suya ihtiyacı var , yoksa kahvenizi soğuk içersiniz ! Bazıları soğuk seviyorsa, diğerleri için hayal bile edilemez! Makine Eğer almazsa sıcak, o kahve yapmak mümkün olmayacaktır ve durak olacak. Bu durumda, görevi suyu ısıtmak olduğu için muhtemelen ısıtma direnci sorumludur . Eğer ısıtma elemanı hatalı, artık suyun hangi ısıtılır ve bu yol açabilir , soğuk, hafif kahve sonucu olarak. Daha sonra direnç değiştirilmelidir.

SICAKLIK SENSÖRÜ ARIZALI

sıcaklık sensörü arızalı Bazı kahve makinelerinde çalışan bir kontrol modülüne bağlı bir sıcaklık sensörü bulunur . Sıcaklık sensörü ise hatalı , artık suyun hangi edilebilir ısıtıldı probu normalde ölçer için su sıcaklığı . Bu durumda değiştirilmelidir .

SICAKLIK KONTROLÖRÜ

sıcaklık kontrolörü Bazı kahve makinelerinde sıcaklık kontrol cihazı bulunur, bu nedenle sıcak su ile ilgili sorun bundan da kaynaklanabilir. Aslında bu termostat suyun sıcaklığını basınç altında demleme cihazına girmeden önce düzenler . Düzgün çalışmayı durdurursa, sıcaklık artık düzenlenmez ve su bardağınıza soğuk gelir.

GÜVENLİK TERMOSTATI VEYA SİGORTASI DEVREYE GİRDİ

Emniyet termostatı Isıtma direnci aşırı ısınırsa, güvenlik termostatı espresso kahve makinenizi otomatik olarak kapatır. Çoğu durumda, bu aşırı ısınma , ısıtma elemanındaki kireç tortusuna kadar takip edilebilir ; daha sonra rezistörün ısıtma borusu tıkanır. Kalorifer borularının kireçlenme durumunu kontrol etmeli ve gerekirse kireçten arındırmalısınız. Termostat arızalıysa veya tetiklenmişse, espresso makinesinden çıkan su berrak ve soğuk olabilir . Daha modern makineler genellikle yanıp söner ve bu olur ve termostat arızalandığında hiç çalışmaz . Bazı modellerde, bir Hata kodu görüntülenir.

KONTROL PANOSU ARIZALI

Kontrol kartı arızalı Kontrol kartı denetimler tüm espresso makinesinin işlevleri (vb elemanının ısıtılması, pompayı açmadan). Yukarıdaki öğelerin tümü kontrol edildiyse, kontrol panosunun değiştirilmesi gerekebilir . Bunları kendiniz değiştirebilir veya üretici tarafından onaylanmış bir servis teknisyenine başvurabilirsiniz

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara