Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor
Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor

Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor ?

Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor ? En güvenilir ev yardımcıları bile bazen biraz bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyar. Burada elektrikli süpürgenizle ilgili tüm soru ve cevapların bir özetini bulacaksınız. Genel elektrikli süpürgeyi nasıl tamir edebileceğinizi veya daha ciddi sorunlar için sizi onarım uzmanlarımızla nasıl iletişime geçirebileceğinizi göstereceğiz.

Elektrik Süpürgesi Çok Ses Çıkarıyor

Yüksek elektrik süpürgesi sesleri normal değildir. Ancak elektrikli süpürgenizin neden garip sesler çıkardığını kolayca öğrenebilirsiniz. Öncelikle toz haznesinin veya torbasının dolu olup olmadığını kontrol edin. Durum bu değilse, bir parça tıkanmış olabilir. Egzoz filtresinin, nozulun, borunun, emme borusunun veya teleskopik borunun tıkalı olup olmadığını adım adım kontrol edin. Sonuç olarak ses değişti mi? Sorunu bulmak için adım adım ilerleyin.

Elektrikli Süpürge Çok Sesli Çalışma Arızası

Elektrikli süpürgeniz gürültülü ise, önce toz haznesinin veya toz torbasının dolu olmadığını kontrol edin. Değilse, aygıtın o kısmı engellenmiş olabilir. Egzoz filtresini, nozulu, boruyu, emme borusunu ve teleskopik boruyu kontrol edin. Ayrıca zemin başlığını da çıkarabilirsiniz. Sesin değişip değişmediğini görmeye çalışın ve her olasılığı tek tek ortadan kaldırarak dışlama ilkesine devam edin. Bileşenlerden biri engellenebilir ve elektrikli süpürgenizi yüksek yapan seslere neden olabilir.

Gürültülü çalışmanın olası nedenleri

Elektrikli süpürgenin yüksek sesle vızıldamaya başlamasının birkaç nedeni olabilir:

  • Filtreler veya toz toplayıcılar tıkalı, bu nedenle ünite aşırı yük modunda çalışıyor;
  • Rulman hasarlı;
  • Toplayıcı arızalı;
  • Aşınmış fırçalar;
  • Çarkta bir dengesizlik vardır;
  • Motor arızalı.

Bazen aşırı gürültüye kasanın ısınması, titreşim, yanık kokusu ve cihazın periyodik olarak kapanması eşlik edebilir. Daha doğrusu, kalifiye bir teknisyen, elektrikli süpürgenin neden kapandığını veya normalden daha yüksek ses çıkardığını belirleyebilecektir.

Kendin ne yapabilirsin?

Gürültünün artmasının nedeni, cihazın tıkalı filtre ve toz toplama elemanları ile tam güçte çalışması olabilir. Uzmanlar, atölyeye başvurmadan önce nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmanızı tavsiye ediyor, torbaları boşaltmak, ince ve kaba filtreleri temizlemek. Toz toplayıcıları ve filtreleri temizlemek için tekniğin sahibine bağlı olarak tüm manipülasyonlar yapıldıysa ve gürültü azalmadıysa, servis merkezine başvurmalısınız.

Sorunlar nasıl önlenir?

Ev aletlerinin çoğu arızasını önlemek için, çalışma kurallarına uymak yeterlidir:

  • Toz torbalarını düzenli olarak boşaltın veya değiştirin (tek kullanımlıksa);
  • Filtreleri periyodik olarak temizleyin (veya değiştirin);
  • Model bunun için tasarlanmadıysa sıvının emilmesine izin vermeyin.

Bir dizi basit kurala uymak, ünitenin iç parçalarının tozla tıkanmasını önleyecek ve motorun aşırı yüklenmesini önleyecektir. Bu, cihazın ömrünü uzatacak ve rahatsız edici semptomların ortaya çıkmasını önleyecektir – yüksek gürültü, titreşim, çalışma sırasında kapanma.

Elektrikli süpürgenin neden çalışmadığı veya motor ses seviyesinin nasıl düşürüleceği sorularının kesin yanıtlarını uzmanlarımız biliyor. Servis ile iletişime geçmek, herhangi bir konfigürasyon, marka veya modeldeki ev aletleriyle ilgili sorunlara uygun fiyatlarla garantili hızlı ve yüksek kaliteli bir çözümdür. Bu yardımcı olmazsa ve elektrikli süpürge motoru da yüksekse, müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Uzmana Yorum Yaz Soru Sor !x
Call Now ButtonServis Çağırmak için Arayın