Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor ?

Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor

Elektrikli Süpürge Sesli Çalışıyor ? En güvenilir ev yardımcıları bile bazen biraz bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyar. Burada elektrikli süpürgenizle ilgili tüm soru ve cevapların bir özetini bulacaksınız. Genel elektrikli süpürgeyi nasıl tamir edebileceğinizi veya daha ciddi sorunlar için sizi onarım uzmanlarımızla nasıl iletişime geçirebileceğinizi göstereceğiz.

Elektrik Süpürgesi Çok Gürültülü Ses Çıkartıyor ?

  • Elektrik süpürgesi motoru çok ses çıkarmaya başladı
  • Elektrik süpürgesinin Sesi değişti
  • Arnica elektrik süpürgesi çok ses çıkarmaya başladı
  • Elektrik süpürgesi neden çok ses çıkarır
  • Fantom Elektrik Süpürgesi ses çıkarıyor
  • Bosch elektrik süpürgesi çok ses çıkarmaya başladı
  • Fakir elektrik süpürgesi çok ses çıkarmaya başladı
  • Elektrikli Süpürge Sesi azaltma

Yüksek elektrik süpürgesi sesleri normal değildir. Ancak elektrikli süpürgenizin neden garip sesler çıkardığını kolayca öğrenebilirsiniz. Öncelikle toz haznesinin veya torbasının dolu olup olmadığını kontrol edin. Durum bu değilse, bir parça tıkanmış olabilir. Egzoz filtresinin, nozulun, borunun, emme borusunun veya teleskopik borunun tıkalı olup olmadığını adım adım kontrol edin. Sonuç olarak ses değişti mi? Sorunu bulmak için adım adım ilerleyin.

Elektrikli Süpürge Çok Sesli Çalışma Arızası

Elektrikli süpürgeniz gürültülü ise, önce toz haznesinin veya toz torbasının dolu olmadığını kontrol edin. Değilse, aygıtın o kısmı engellenmiş olabilir. Egzoz filtresini, nozulu, boruyu, emme borusunu ve teleskopik boruyu kontrol edin. Ayrıca zemin başlığını da çıkarabilirsiniz. Sesin değişip değişmediğini görmeye çalışın ve her olasılığı tek tek ortadan kaldırarak dışlama ilkesine devam edin. Bileşenlerden biri engellenebilir ve elektrikli süpürgenizi yüksek yapan seslere neden olabilir.

Elektrikli Süpürgeler neden bu kadar gürültülü?

Hiç şüphe yok ki elektrikli süpürgeler harika bir buluş. Bu önemli ev temizlik ekipmanları ortaya çıkmadan önce, herkes evlerinde yerleri süpürmek ve paspaslamak için saatler harcıyordu. Ancak, zeminleri ve halıları temizlemek için zaman ve çabanın çoğunu almalarına rağmen, çoğu insan onları aşırı derecede gürültülü bulmaktadır!

Elektrikli süpürgeler neden bu kadar çok ses çıkarır?

Elektrikli süpürgelerin yüksek ses çıkarmasının birkaç nedeni vardır. Bu seslerden bazıları oldukça normaldir, ancak elektrikli süpürgelerin anormal derecede yüksek sesler çıkardığı zamanlar vardır, bu genellikle bir sorun olduğunun göstergesidir.

Örneğin, elektrikli süpürgenizin ses çıkarması çok normal çünkü:

Fan ve emişten kaynaklanan hava basıncındaki değişiklik – elektrikli süpürgenin fanı, toz ve birikintileri toplarken son derece yüksek hızlarda döner. Hava dışarı çıkarken, bu sesi oluşturan vakum emiş yoluyla temizleyiciye geri döner. Ne yazık ki, bir temizleyicinin emiş gücü ne kadar yüksekse, gürültü de o kadar yüksek olacaktır.

Süpürge gövdesinin titreşimi – ses, hava makinenin içinde hareket ederken ve sıyırıcının çeşitli parçalarına çarparken meydana gelir. Bu, duyabileceğiniz sesler olan titreşimler yaratır. Pek çok temizleyici, titreştiğinde yüksek sesler çıkaran plastik gövdelerle yapılır.

Motor – motor, elektrikli süpürgenin gürültülü olmasının ana nedeni olabilir. Motor makinenin içinde dönerken kayışı hareket ettirir ve elektrik kullanır, ancak aynı zamanda yüksek bir ses de üretir. AC motorlar en gürültülü olma eğilimindedir, bu nedenle daha az gürültülü bir temizleyici istiyorsanız DC motorlu bir temizleyici seçin.

Bununla birlikte, elektrikli süpürgenizin normalden daha yüksek bir ses çıkardığını fark ederseniz, bunun nedeni aşağıdakilerden biri veya birkaçı olabilir: yaygın nedenler:

Tıkanma – Elektrikli süpürge olağandışı bir şekilde yüksek ses çıkardığında, bunun nedeni normalde bir tür tıkanıklıktır. Bu, temizleyiciyi kapatarak, borulardaki tıkanıklıkları kontrol ederek ve gidererek kolayca çözülebilen bir sorundur. Ayrıca oradaki olası tıkanıklıkları gidermek için kutuyu kontrol edip boşaltabilirsiniz.

Kirli filtreler – tıkalı veya kirli bir filtre, temizleyicinizin normalden daha gürültülü olmasına da neden olabilir. Sorunun bu olup olmadığını görmek için filtreyi kontrol edin ve değiştirin. Yedek filtreler ucuzdur. Süpürgenizdeki filtreyi hiç değiştirmediyseniz, bu kadar gürültülü olmasının nedeni bu olabilir.

Kırık fan – kanatlarında kir ve toz birikmişse, temizleyicinizin fanı kırılabilir. Bu, temizleyicinin sesini çok daha fazla yükseltir ve sebep buysa, fanı değiştirmeniz gerekecektir.

Hasarlı veya kırık fırça yatağı – eğer fırça yatağı kırılırsa elektrikli süpürgeniz daha fazla titreyerek daha gürültülü hale gelir. Bu sorunu çözmek, bir filtrenin engellemesini kaldırmak kadar basit değildir çünkü eski fırçanın çıkarılmasını ve değiştirilmesini içerir.

Süpürgenizin daha gürültülü hale gelmesini önlemek için bakım ipuçları

Ne yazık ki, elektrikli süpürgenizin ses çıkarmasını engellemek için yapabileceğiniz pek bir şey yok çünkü temizleyiciler düzgün çalışmak için bunu yapar. Ancak, temizleyicinizin gereğinden fazla ses çıkarmamasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var!

Fırça merdanesini temizleyin – fırça merdanesinde her zaman kir, toz ve birikinti bulunmadığından emin olun; bu, düzgün çalışmasını engelleyecek ve çok daha gürültülü hale getirecektir.

Kayışı ve filtreyi kontrol edin – fırçayı temizledikten sonra, onu bir arada tutan kayışa bakın ve ruloya iyice oturduğundan emin olun. Değilse, çıkarın ve değiştirin. Makinenizin her zaman elinden gelenin en iyisini yaptığından emin olmak için filtrenizi düzenli olarak kontrol etmeyi ve gerektiğinde temizlemeyi veya değiştirmeyi unutmayın.

Torbayı kontrol edin – verimli çalışmasını istiyorsanız, temizlikçinizin torbasını düzenli olarak kontrol etmeniz ve değiştirmeniz önemlidir. Değiştirmeden önce torbanın tamamen dolmasını beklemeyin, çünkü bu, temizleyicinizin sesini yükseltir ve etkisini azaltır. Bunun yerine, torbayı her zaman 2/3 dolduğunda değiştirin ve değiştirirken doğru şekilde taktığınızdan da emin olun.

Sonuç olarak

Elektrikli süpürgeler şüphesiz en iyi icatlardan biridir ve konu halı ve zemin temizliği olduğunda zamandan ve emekten büyük tasarruf sağlar. Bu temizleyicilerin tasarımı yıllar içinde muazzam bir şekilde değişse de hemen hemen aynı kalan tek özellik, bu makinelerin çıkardığı sestir.

Temizleyiciler ilk icat edildikleri zamana göre biraz daha sessiz hale gelseler de, işi gerektiği gibi yapmak için ses çıkarmaları gerekir! Bununla birlikte, yukarıda bahsedildiği gibi, elektrikli süpürgenizin en iyi durumda çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz basit şeyler ve olması gerekenden daha fazla gürültü yapmasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır!

Bu makaledeki tavsiyelerin riski okuyucuya aittir.

Lütfen güvenlik için dikkat edin! Herhangi bir bakım çalışması yaparken yaralanma riskinden dolayı daima elektrik süpürgenizin fişini çekmelisiniz, ayrıca tüm onarım çalışmaları kalifiye bir profesyonel elektrik süpürgesi servis teknisyeni tarafından yapılmalıdır .

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687