Elektrikli Süpürge Islık Sesi Yapıyor
Elektrikli Süpürge Islık Sesi Yapıyor

Elektrikli Süpürge Islık Sesi Yapıyor ?

Elektrikli Süpürge Islık Sesi Yapıyor ? Elektrikli süpürgem ıslık çalıyor. Ne yapmalıyım? Elektrikli süpürgeniz ıslık çalıyorsa, bu genellikle cihazınızın yeterli havayı ememediğinin bir işaretidir. Genellikle, dolu olan toz haznesi veya torbasıdır. Önce bunları kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Durum bu değilse, cihaz engellenmiş olabilir.

Elektrikli Süpürge Islık Sesi Çıkarıyor ?

  • Elektrik süpürgesi motoru çok ses çıkarmaya başladı
  • Süpürge ıslık sesi çözümü
  • Arnica elektrik süpürgesi çok ses çıkarmaya başladı
  • Rowenta süpürge ıslık sesi çözümü
  • Philips elektrikli süpürge ıslık sesi
  • Elektrik süpürgesinin Sesi değişti
  • Elektrikli süpürge ıslık sesi neden olur
  • Elektrikli süpürge neden ses yapar

Elektrikli Süpürge Islık Sesi Yapıyor ? Egzoz filtresinin, nozulun, borunun, emme borusunun, teleskopik borunun veya zemin bağlantısının tıkalı olmadığını kontrol edin. Dışlama ilkesine uyun ve her bir parçayı tek tek takın. Ses değişti mi veya elektrikli süpürge hala ıslık mı çalıyor? Elektrikli süpürge hala ıslık çalıyorsa ve sorunu kendi başınıza çözemiyorsanız, Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Elektrikli Süpürge Islık Sesleri Çıkarması

Elektrikli süpürgeniz ıslık sesi çıkarıyorsa, bir yerde küçük bir delik vardır. Tıpkı ıslık sesi çıkarmak için dudaklarınızı birbirine yaklaştırmanız gibi, bir vakum da aynı şeyi yapabilir. Ancak dudakları yoktur, hortumlardaki veya teneke kutudaki küçük delikler ıslık sesi çıkarabilir.

Elektrik Süpürgesi Neden Ses Yapar ?

Tıpkı daha önce olduğu gibi eleme işlemini yapmanız gerekiyor. Düdük sesi çıkarma olasılığı en yüksek yerler hortum ve teneke kutudur . Hortumu çıkarmayı deneyin ve ses çıkarmaya devam edip etmediğini görmek için elektrikli süpürgeyi açın.

Ayrıca, sorun olabileceğinden, teneke kutuyu ve vakumun herhangi bir plastiğini çatlaklara karşı kontrol edin. Plastiğin çatlaklarını düzeltmek için yapıştırıcı veya bant kullanmaktan kaçının. Plastikte çatlak olan birçok vakum, yapıştırmaya çalışsanız bile yayılmaya başlayacaktır. Yapıştırıcı, motor gibi istemediğiniz yerlere girip onları mahvedebilir.

Fırça kafasını inceleyin

Fırça merdaneleri zamanla kıllarla tıkanmalarıyla ünlüdür ve bu da sonunda motorun merdaneyi ne kadar kolay döndürebileceğini etkileyebilir. Shark vac’ınızın silindiri açmadan açma seçeneği varsa, bunu deneyin. Tiz ses yalnızca silindiri etkinleştirdiğinizde başlıyorsa, muhtemelen çalışmakta zorlanıyordur. Bu, fırça silindirini kapsamlı bir şekilde temizlemenin zamanı geldiği anlamına gelir. Pense ve makas burada çok yardımcı olabilir.

Silindirin altında veya döndüğü yanlarda saç tutamı kalmadığından emin olun. Çoğu Köpekbalığı elektrikli süpürgesi, tam bir temizlik için fırlayıp fırça silindirini tamamen çıkarma yeteneğine sahiptir, bu, bu durumda iyi bir seçimdir.

Powerhead fırça merdaneleri ayrıca onları çalıştırmak için kendi ayrı küçük motorlarına ve fan kayışlarına sahip olma eğilimindedir. Fırça kafasını tamamen ayırmaya istekliyseniz, fan kayışını aşınma veya hasar açısından kontrol edebilirsiniz; bu durum genellikle ıslık seslerine neden olabilir.

Çöp kutunuzu boşaltın

Toz kutusunun ne kadar dolu olduğu da hava akışını etkileyebilir. Taşan veya dolu bir çöp kutusu, vakum içine daha fazla pislik sığdıramayacağından tiz bir sese neden olabilir. Toz kabınızı kontrol edin ve tamamen boş olduğundan emin olun. Bu aynı zamanda filtrelerinizi yıkamak ve kurutmak için iyi bir zamandır, eğer onlara dikkat etmeyeli uzun bir süre olduysa – sorundan tıkalı filtreler de sorumlu olabilir.

Artı tarafta, bazen garip ıslık sesleri, son kullanımdan sonra çöp kutularının ve diğer bileşenlerin düzgün bir şekilde yeniden takılmamasından kaynaklanır. Her şey temizlendikten sonra, tüm bileşenleri tamamen yeniden taktığınızdan ve contaların sıkı olduğundan emin olun.

Hortum olmadan test edin

Bu kolay adım, sorunu hızla daraltabilir. Hortumu ayırın ve vakumu açın. Gıcırtı sesi artık yoksa, sorun muhtemelen hortumunuzdadır. Herhangi bir tıkanıklık veya çatlak olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Tıkanıklıklar genellikle dikkatlice hortumdan dışarı itilebilir. Shark ayrıca , değiştirmeniz gerekirse hortumlar gibi ekstra vakum bileşenleri de satar – sadece vakum model numaranızla hazır olun.

Çatlak ara

Daha eski elektrik süpürgelerinin plastik çerçevelerinde çatlaklar oluşabilir. Bu çatlaklardan biri, bir Köpekbalığı elektrikli süpürgesindeki emiş gücünü tehlikeye atarsa, sonuç olarak, hortum kapalı olsa bile o tiz gıcırtıyı çıkarmaya başlayacaktır. Bu çatlakları tespit etmek zor olabilir, ancak dikkatli bir incelemeyle çizgileri, boşlukları veya zarar görmüş alanları arayın. Açıkça bir çatlak bulursanız, yedek bir vakum planlamaya başlamalısınız.

Eskiyen motor

Elektrikli süpürgeler (ve birçok cihaz) eskidiğinde, motorları eskisi gibi dönmeye çalışır. Yağlayıcılar zamanla kaybolur, parçalar bozulur ve sonunda motorlar eskisi gibi çalışmayı durdurur. Bu, vakumunuzun çıkardığı seste önemli değişikliklerle de gelebilir. Diğer her şeyi denediyseniz, gürültü sadece zayıflayan bir motor olabilir. Bu kesinlikle değiştirme zamanının geldiği anlamına gelir. Yanma kokuları yaratma eğiliminde olduklarından ve elektrik süpürgenizi işe yaramaz hale getirdiklerinden, motorun ne zaman tamamen arızalandığını kolayca anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir