Elektrikli Süpürge Emiş Gücü Düşük Çekmiyor
Elektrikli Süpürge Emiş Gücü Düşük Çekmiyor

Elektrikli Süpürge Emiş Gücü Düşük Çekmiyor ?

Elektrikli Süpürge Emiş Gücü Düşük Çekmiyor ? Elektrikli Süpürgenizin emiş gücü beklendiği kadar iyi değilse bunun birkaç nedeni olabilir. Aşağıdaki satırlarda bunu kendi başınıza nasıl çözeceğinizi keşfedin.

Elektrik Süpürgesi Emişi Düştü İyi çekmiyor

  • Elektrikli süpürge çekmiyor ne yapılır
  • Elektrikli süpürge çalışıyor ama çekmiyor
  • Fakir elektrik süpürgesi emiş gücü neden azalır
  • Elektrik Süpürgesi eskisi gibi çekmiyor
  • Arçelik elektrikli süpürge neden çekmez
  • Fakir elektrikli süpürge çekmiyor
  • Philips süpürge çekim gücü azaldı
  • Elektrik süpürgesi Çekim gücü arttırma

Elektrikli Süpürge Emiş Gücü Düşük Çekmiyor ? Elektrikli süpürgenizin emiş gücünü kaybetmesinin birkaç nedeni vardır. Lütfen aşağıdakilerden birinin sorunu çözüp çözmeyeceğini görün.

Toz haznesini veya torbayı kontrol edin

Elektrikli süpürgenizin emiş gücü azaldıysa, kabı boşaltmanın veya toz torbasını değiştirmenin zamanı gelmiştir. Birçok Beko elektrikli süpürge, toz torbası dolu gösterge ışığıyla gelir. Toz torbanızın değişmesi gerekip gerekmediğini anlamanın en kesin yolu budur.

Filtrelerin tıkalı olup olmadığına bakın

Elektrikli süpürgeler, çeşitli köpük veya ağ filtreleri ile birlikte gelir. Bunlar uygun şekilde temizlenmezse veya değiştirilmezse zamanla tıkanabilir. Bu, vakumunuzun emişini kaybetmesine neden olur. Elektrikli süpürge filtrelerinizin bakımı hakkında genel bilgiler için buraya bakın.

Elektrikli Süpürgenin Emiş Gücü Azaldı Veya Yok

Elektrikli süpürgenizin filtreleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen kullanım kılavuzunuza bakın. Kılavuzunuzu bulmakta sorun yaşıyorsanız, ürününüzün model numarasını kullanarak buradan indirin.

Hortumda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin 

Tıkalı bir hortum, vakumunuzun emişini kaybetmesine neden olur. Hava akışını engelleyen yabancı bir madde, toz veya tüy yumağı olup olmadığını görmek için hortumu ve ekleri ayırın. Hortumun tıkanıklığını uzun bir çubuk veya bir süpürge sapı yardımıyla açabilirsiniz.

Hortumda çatlak veya yırtılma olup olmadığını kontrol edin

Bir çatlak veya yırtıktan sızan hava emiş kaybına neden olacağından hortumda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Bir yırtık bulursanız, yetkili bir servis acentesine başvurun.

Fırça veya ruloda tıkanma olup olmadığını kontrol edin

Fırçayı ters çevirin ve fırçayı veya ruloyu temizleyin. Zamanla bunlar toz veya saç nedeniyle tıkanabilir veya sıkışabilir ve elektrikli süpürgenizin emişini kaybetmesine neden olabilir. Bazı fırçalar daha kolay temizlik için ayrılabilir. Demonte edilebilecek parçalar için, her modelin farklı talimatları olabileceğinden kullanım kılavuzunuza bakın. Kılavuzunuzu bulmakta sorun yaşıyorsanız, ürününüzün model numarasını kullanarak buradan indirin.

Tüm parçaların doğru şekilde takıldığından emin olun

Gevşek bağlantılar, elektrikli süpürgenizin emişini kaybetmesine neden olur. Toz haznesi veya torbasının, hortumun, borunun ve fırçanın doğru şekilde takıldığından emin olun.

Teknik sorunları göz önünde bulundurun

Sorun devam ederse, elektrikli süpürgenizde teknik bir sorun olabilir. Bunun böyle olduğundan şüpheleniyorsanız, yetkili bir servis acentesine başvurun.

Son zamanlarda elektrikli süpürge bakımı yaptınız mı?

Elektrikli süpürgelerin iyi çalışması için fazla dikkat edilmesi gerekmez ve küçük bir bakım, elektrikli süpürgenizi uzun süre saklamak için uzun bir yol kat edebilir, bu da sizi pahalı onarım veya değiştirme maliyetlerinden kurtarır. Yaygın elektrik süpürgesi sorunlarının çoğu, bakım eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Elektrikli süpürgeniz yakın zamanda boşaltıldı mı?

Düzenli bakımın bir parçası, temizlenemeyecek kadar dolu olmadığından emin olmak için kir teneke kutunuzu kontrol etmek ve bardağı düzenli olarak boşaltmak / gerektiğinde çantayı değiştirmektir. Dolu toz hazneli vakumlar genellikle emiş gücünü kaybeder.

Torba değiştirildi mi?

Yine, elektrikli süpürgeler dolu olduğunda iyi çalışmaz. Elektrikli süpürge kullanıyorsanız, vakumlu torbanızı değiştirmek en iyisidir, üçte ikisi dolduğunda. Sahip olduğunuz vakum için doğru torba boyutunu ve türünü kullandığınızdan ve torbanın tamamen açık olduğundan ve tüm veya herhangi bir klips ve tutucuyla yerine sağlam bir şekilde sabitlendiğinden emin olun.

Filtrelerin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekiyor mu?

Filtreler söz konusu olduğunda, birçok elektrikli süpürge yıkanabilir olanlarla birlikte gelir. Filtrelerinizin temiz olduğundan emin olun. Temiz değillerse ve köpük veya plastikten yapılmışlarsa, durulayabilirsiniz. Tekrar yerleştirmeden önce kurumalarına izin verin. Kirli filtreler hava akışını engeller ve vakumunuzun geri üflediği havanın kalitesinin yanı sıra emme azalmasında da büyük rol oynar.

Filtreleriniz yıkanabilir tipte değilse, atılmaları ve değiştirilmeleri gerekebilir.

Elektrikli süpürgenizin kağıt veya kumaş filtreleri olması durumunda, değiştirmeler arasında pisliği sallayabilir veya atabilirsiniz.

Hava yolları temiz mi?

Vakumlar tamamen emme ve hava akışı ile ilgilidir, bu nedenle optimum performans için optimum hava akışı gerekir. Süpürge sapı veya bükülmüş tel elbise askısı ile hortumu tıkanıklıklardan arındırın. Tıkanıklıkları daha yoğun ve zor çıkarılmamaya veya hortuma zarar vermemeye dikkat edin.

Hortum sağlam mı?

Birçok elektrikli süpürge, oldukça zayıf görünebilen ve küçük, keskin nesneleri süpürerek veya hatta tıkanıklığı açma işlemi sırasında kolayca delinebilen hortumlarla birlikte gelir. Hortumunuzda delik olup olmadığını inceleyin. Delinmiş delikte hala bir şey varsa, açıklığı kapatmak için elektrik bandı kullanmadan önce pense ile çıkarın.

Zayıf geri çekme kuvveti

Temelde sorun filtrelerle veya daha doğrusu tıkanmalarıyla ilgilidir. Filtreleri kendi ellerinizle temizleyebilir ve elektrikli süpürgenin çalışmasını tekrar kontrol edebilirsiniz, ancak aynı zamanda elektrikli süpürgenin taslağını filtresiz kontrol etmeye değer, çünkü bunlar kullanım için çok kirli olabilir ve yapmanız gerekecek yenilerini satın alın. Ancak aniden, filtreler olmadan bile, elektrikli süpürge kötü çekerse, o zaman zaten motorla ilgili ciddi sorunlarınız var. Ancak hortumun hasar görmesi veya basitçe basınçsız olması da mümkündür. Borulara da zarar vermek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi