• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Elektrikli Süpürge Çalışmıyor

Elektrikli Süpürge Çalışmıyor ? Elektrikli süpürgeniz açılmıyorsa, arızalı bir motor, arızalı açma / kapama düğmesi, bitmiş pil veya sadece ünitenin prizden çıkarılmış olması gibi birkaç nedenden biri olabilir. Olası çözümler şunlardır:

Elektrikli Süpürge Neden Çalışmaz ?

 • Motorun değiştirilmesi: Değiştirilebilen hem sürücü hem de fan motoru için sigorta atmış olabilir.
 • Açma / kapama anahtarının değiştirilmesi: düğme arızalı olabilir ve tamir edilebilir.
 • Pili kontrol edilmesi: için akülü vakumlar , akü durumunu kontrol edin. Gerekirse yeniden şarj edin. Ancak çoğu pil zamanla bellek kaybına uğrar ve gerçekten değiştirmeniz gerekebilir. Başka bir sorun da, elektrikli süpürgenizin batarya ile bağlantısını kaybederse, bu da onarım gerektirebilir.
 • Duvar prizinin kontrol edilmesi: Siz namluyu hareket ettirirken vakumun takılı olduğundan ve yanlışlıkla kendi kendine fişinin çekilmediğinden emin olun.

Elektrikli Süpürgesi Çalışmıyor, Ne Yapmalıyım?

Elektrikli süpürgenin kapanma veya açılmama nedenleri

 • Elektrik süpürgesi fişe takınca çalışmıyor
 • Elektrik süpürgesi motoru yandığı nasıl anlaşılır
 • Philips elektrikli Süpürge çalışmıyor
 • Beko elektrikli süpürge çalışmıyor
 • Beko elektrik Süpürgesi Işık yanıyor ama çalışmıyor
 • Fantom Elektrikli Süpürge çalışmıyor
 • Arçelik elektrik Süpürgesi ışık Yanıyor ama çalışmıyor
 • Fakir Elektrikli süpürge çalışmıyor

Elektrikli süpürgenin çalışmamasının çeşitli nedenleri vardır. Ancak, bir kural olarak, kapanırsa veya tam tersine, açılmayı reddederse, o zaman tüm nokta, aparatın mekanizmasının birimlerinin ve tek tek parçalarının aşırı ısınmasıdır. Ancak bu, aşağıdaki faktörlerden kaynaklanmaktadır.

 1. Elektrikli süpürgenin toz torbası veya filtreleri tıkanmıştır. Bu olursa, cihaz ısınmaya başlar ve sonuç olarak kapanır. Bu durumda, torba ve filtreleri temizlemeniz veya yenileriyle değiştirmeniz gerekir. Neyse ki, elektrikli süpürge için bir dizi filtre ve ev aletleri için diğer aksesuarları satın almak hiç de zor değil.
 2. Esnek hortum tıkalı. Cihazla bağlantısını kesin ve içine herhangi bir büyük nesnenin düşüp düşmediğini kontrol edin.
 3. Kötü temas. Bazen elektrikli süpürge çok basit bir nedenden dolayı çalışmayı reddediyor – güç kablosu hasar görmüş. Teli her yönden dikkatlice inceleyin. Hasarın yerini görebilirsiniz.
 4. Motorun kirlenmesi veya parçalarının ve tertibatlarının aşınması. Böylece tel, filtreler, çöp torbası ve elektrik süpürgesi hortumu zaten kontrol edildi, ancak soruna bir çözüm bulmak mümkün olmadı. Bu, arızanın nedeninin büyük olasılıkla cihazın motorunda olduğu anlamına gelir. Deneyimli bir elektrikçi olmadan durumu anlamaya bile çalışmamalısınız. Hemen kalifiye uzmanlardan yardım almanız önerilir. Ve onarım ne kadar erken başlarsa, sorunu o kadar hızlı ve daha az zorlukla çözmek mümkün olacaktır.

Elektrikli Süpürge Arıza durumunda ne yapmalı?

Cihaz çalışma sırasında aniden kapanırsa veya hatta hiç açılmayı reddederse, önce elektrikli süpürgenin neden çalışmadığını öğrenmelisiniz. Ne tür bir elektrikli süpürge olduğu önemli değil, plastik bir kap veya bir su filtresi ile – her durumda, durumu hızlı bir şekilde anlamanız ve arızanın nedenini bulmanız önerilir. Ve sonra buna göre tepki verin.
Elektrikli süpürge açılmazsa ne yapmalısınız? Aşamalar halinde hareket etmeli, bazı seçenekleri deneyip reddetmeli ve yavaş yavaş bir sonrakine geçmelisiniz.

 • İlk olarak, cihazın bağlı olduğu çıkışı kontrol etmeye değer. Belki de nedeni tam olarak onda yatıyor. Elektrikli süpürgeyi farklı bir prize takın. Çalışmaya devam edip etmediğini kontrol edin.
 • Elektrikli süpürge kablosunu ve fişini inceleyin. Hiçbir şekilde zarar görmemeleri gerekir. Fişin erimemesi ve kablonun kıvrılmaması önemlidir.
 • Cihazın filtrelerini temizleyin, çöp kabını değiştirin, elektrik süpürgesi hortumunun içinde büyük bir nesne olup olmadığını kontrol edin.
 • Yukarıdaki işlemlerden hiçbiri başarılı olmazsa, elektrikli süpürgenin açılmamasının nedeni yalnızca bir motor arızası olabilir. Bu nedenle, cihazı yalnızca uzmanları sorunu zaten profesyonel düzeyde teşhis eden ve hızlı bir şekilde çözen servise götürmek kalır.

Elektrikli süpürgenin erken bozulmasını nasıl önleyebilirim?

Elektrikli süpürgenin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması için motorun aşırı ısınmamasını sağlamak önemlidir. Sonuçta, çoğu arızanın ana nedeni budur. Daha sonra kendinize sormamak için ne yapmalı elektrikli süpürge neden çalışmıyor?

 1. Makineyi aşırı yüklememeye dikkat edin. Kesintisiz uzun süre çalışmasına izin vermeyin. Geniş bir alanın vakumlanması gerekse bile, motorun soğumasını sağlamak için her 20 dakikada bir üniteyi kapatın.
 2. Toz torbalı bir elektrikli süpürge kullanıyorsanız, toz haznesini dolmasını beklemeden düzenli olarak temizleyin. Yeniden kullanılabilir torbalar da düzenli olarak yıkanmalıdır. Gerçek şu ki, üzerlerinde biriken toz, torbanın kumaşından serbest hava geçişine müdahale ediyor ve bu da yine cihazın motorunun aşırı ısınmasına neden oluyor.
 3. Elektrikli süpürgenin filtrelerini temizlemeyi ve değiştirmeyi unutmayın. Ve birçok makinenin birden fazla filtreye sahip olduğunu unutmayın. Hepsi düzenli olarak değiştirilmeyi gerektirir.

Ve yine de – aşırı ısınmanın ilk belirtisinde, hemen elektrikli süpürgeyi kapatın ve olanların nedenini arayın. Cihazı aşırı ısınırsa kullanmayın. Tüm cihazlarda aşırı ısınma koruması yoktur. Bu, motor sıcaklığı yükseldiğinde hemen kırıldıkları anlamına gelir.

Elektrikli süpürgenin, günlük yaşamda en zor ev ödevi türlerinden birini yaparken güvenebileceğiniz sürekli yardımcımız olduğu gerçeğine alışkınız. Elektrikli süpürgenin neden açılmadığı sorusuyla bir kez yüzleşmek çok daha tatsız. Ortaya çıkan sorunu hiçbir koşulda görmezden gelmeyin ve kendi kendine çözülmesini beklemeyin.

Görünüşte önemsiz bir arıza bile maliyetli ve uzun onarımlara yol açabilir. Bu nedenle, her şeyden önce, kullanıcının tıkalı filtrelerine, aşırı doldurulmuş bir atık kabına, hasarlı bir kabloya bağlı olan faktörleri ortadan kaldırın. Ardından ev aletini iyi bir servis merkezine götürün, deneyimli uzmanları arızalı cihazı tekrar hayata döndürecek.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara