• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Elektrikli Ocak Kapanmıyor ? kapanmazsa, potansiyel olarak tehlikeli bir durumdasınız demektir. ocakta olması gerektiği gibi kapanmamasının birçok nedeni vardır. Bu kılavuzda, bu nedenlere bakacağız ve kendinizi bir ocağın kapanmadığını fark ederseniz ne yapmanız gerektiğini açıklayacağız. Aşağıda göreceğiniz gibi, aslında fırınınızın kapanmamasının birkaç nedeni var. Kendinize soruyorsanız, “Ocağın kapattığımda neden açık kalıyor?” cevabınızı aşağıdaki örneklerde bulabilirsiniz.

Elektrikli Ocak Neden Kapanmaz ?

Yüzey Elemanı Anahtarı

Elektrikli Ocak Kapanmıyor ? Yüzey elemanı anahtarı, yüzey elemanı bobinine voltaj gönderir. Bazen, yüzey elemanı anahtarı arızalandığında, anahtarın içindeki elektrik kontakları bir araya gelerek, anahtarın yüzey elemanına sürekli voltaj göndermesine neden olur. Yüzey elemanı anahtarı arızalıysa değiştirin.

Elektrikli Ocak Kapanmama Arızası

Bobin Yüzey Elemanı

Elektrikli Ocak Kapanmıyor ? Bazen yüzey elemanı kısa devre yaptığında gözle görülür şekilde hasar görür. Yüzey elemanında hasar olup olmadığını inceleyin. Eleman hasarlıysa değiştirin. Elemanın kısa devre yapıp yapmadığını belirlemek için, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Bobin yüzey elemanı sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Parlak Yüzey Elemanı

Bazen yüzey elemanı kısa devre yaptığında gözle görülür şekilde hasar görür. Yüzey elemanında hasar olup olmadığını inceleyin. Eleman hasarlıysa değiştirin. Elemanın kısa devre yapıp yapmadığını belirlemek için, uçlar ve kasa arasındaki sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Radyant yüzey elemanı, uçlar ile kasa arasında süreklilik gösteriyorsa, bu kısa devre olduğunu gösterir. Radyant yüzey elemanı kısa devre yapmışsa, değiştirin.

Katı Yüzey Elemanı

Bazen yüzey elemanı kısa devre yaptığında gözle görülür şekilde hasar görür. Yüzey elemanında hasar olup olmadığını inceleyin. Eleman hasarlıysa değiştirin. Elemanın kısa devre yapıp yapmadığını belirlemek için, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Katı yüzey elemanının, eleman bağlayıcılarından dış kasaya sürekliliği varsa, bu, yüzey elemanının kısa devre yaptığını gösterir. Yüzey elemanı kısa devre yapmışsa, değiştirin.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara