Anasayfa » Arıza » Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme

PROBLEMLER ÇÖZÜMLER
Buzdolabınız çalışmaz ise ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış 3 uçlu bir prize takın.
■ Ev tipi bir sigorta veya devre kesici atmış mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.
■ Buzdolabı veya dondurucu kontrolü KAPALI konuma mı çevrildi?
■ Buzdolabı çözülüyor mu? Buzdolabının 30 dakika içinde çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Buzdolabınız düzenli olarak otomatik bir buz çözme döngüsü çalıştıracaktır.
■ Buzdolabı soğutmuyor mu? Dijital kontrollere sahip modeller için, sıfırlamak için üniteyi KAPALI ve sonra tekrar AÇIK konuma getirin. Bu sorunu çözmezse, servisi arayın.
Işıklar çalışmıyor ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış 3 uçlu bir prize takın.
■ Sokette bir ampul gevşemiş veya yanmış mı?
■ Kapı 10 dakikadan fazla açık mı? Kapı 10 dakikadan fazla açık tutulduğunda, “Kapı Açık” gösterge ışığı yanıp sönecek ve iç ışıklar kapanacaktır.
Defrost drenaj tavasında su var ■ Buzdolabı çözülüyor mu? Su buharlaşacak. Suyun buz çözme tavasına damlaması normaldir.
■ Normalden daha nemli mi? Nemli olduğunda, buz çözme tavasındaki suyun buharlaşmasının daha uzun süreceğini bekleyin.
Motor çok çalışıyor gibi görünüyor ■ Oda sıcaklığı normalden daha mı sıcak? Motor, sıcak koşullar altında daha uzun süre çalışacaktır. Normal oda sıcaklıklarında, motorunuzun zamanın yaklaşık% 80’inde çalışmasını bekleyin. Daha sıcak koşullar altında daha da fazla çalışacaktır.
■ Buzdolabına az önce çok miktarda yiyecek eklenmiş mi? Çok miktarda yiyecek eklemek buzdolabını ısıtır. Motor normalde buzdolabını tekrar soğutmak için daha uzun süre çalışacaktır.
■ Kapılar çok sık açılıyor mu? Bu meydana geldiğinde motor daha uzun süre çalışacaktır. Tüm eşyaları tek seferde çıkararak, yiyecekleri düzenli tutarak ve kapıyı mümkün olan en kısa sürede kapatarak enerjiden tasarruf edin.
■ Kontroller çevre koşulları için doğru ayarlanmadı mı?
■ Kapılar tamamen kapanmamış mı? Kapıları sıkıca kapatın. Tamamen kapanmazlarsa
■ Kondenser serpantinleri kirli mi? Bu, hava transferini engeller ve motorun daha fazla çalışmasını sağlar. Kondenser serpantinlerini temizleyin.
■ Kapı contaları tamamen kapatılmamış mı? Bir teknisyen veya başka bir yetkili kişi ile iletişime geçin. NOT: Yeni buzdolabınız, yüksek verimli motoru sayesinde eskisinden daha uzun süre çalışacaktır.
Buzdolabı çok fazla gürültü yapıyor gibi görünüyor ■ Buzdolabınız için sesler normal olabilir.
Buz yapıcı buz üretmiyor veya yeterli buz üretmiyor ■ Buz yapıcı yeni mi kuruldu? Buz haznesi 14 ila 17 lbs tutar. (6,4 ila 7,7 kg) buz. Bu süre içinde buz kullanılmazsa, haznenin tamamen dolması üç ila dört gün sürebilir.
■ Dondurucu sıcaklığı buz üretecek kadar soğuk mu? Buz üretimi için buz yapıcı bağlantısından sonra 24 saat bekleyin.
■ Buz yapıcı tel kapatma kolu KAPALI (tel kesme kolu yukarı) konumunda mı (bazı modellerde)? Tel kapatma kolunu alçaltın (kablo kesme kolu aşağı).
■ Buzdolabına giden su hattı kapatma vanası açılmamış mı? Su vanasını açın.
■ Buz yapıcı ejektör kolunda bir buz küpü sıkışmış mı? Plastik bir aletle ejektör kolundaki buzu çıkarın.
■ Buz yapıcı kalıbın içinde su var mı veya hiç buz üretilmemiş mi? Buzdolabınızın bir su kaynağına bağlı olduğundan ve besleme kapatma vanasının açık olduğundan emin olun.
■ Büyük miktarda buz çıkarıldı mı? Bu süre içinde buz kullanılmazsa, boş bir buz kutusunun tamamen dolması için üç ila dört gün bekleyin.
■ Kontroller doğru ayarlanmış mı?
■ Buzdolabına su filtresi takılı mı? Filtre tıkanmış veya yanlış takılmış olabilir. Filtrenin doğru şekilde takıldığından ve tıkanmadığından emin olmak için filtre kurulum talimatlarını kontrol edin. Kurulum veya tıkanma bir sorun değilse, bir teknisyeni veya başka bir kalifiye kişiyi arayın.
Buzda tatsız, koku veya gri renk ■ Sıhhi tesisat bağlantıları yeni mi, rengi atmış veya tatsız buza neden oluyor mu? İlk birkaç buzu atın.
■ Buz küpleri çok uzun süre saklandı mı? Eski buzu atın ve yeni bir malzeme sağlayın.
■ Dondurucu ve buz haznesi veya kovasının temizlenmesi gerekiyor mu?
■ Dondurucu veya buzdolabındaki yiyecekler düzgün bir şekilde paketlenmiş mi? Depolanan gıdalara koku aktarımını önlemeye yardımcı olmak için hava geçirmez, neme dayanıklı ambalaj kullanın.
■ Su mineraller içeriyor mu (kükürt gibi)? Mineralleri çıkarmak için bir filtre takılması gerekebilir.
■ Buzdolabına su filtresi takılı mı? Buzdaki gri veya koyu renk bozulması, su filtreleme sisteminin ek yıkamaya ihtiyacı olduğunu gösterir. Su filtreleme sistemini daha derinlemesine yıkamak için su dağıtıcısından ilave su akıtın (başlangıçta en az 6 qt. [5,7 L] veya 3 ila 4 dakika). Renksiz buzu atın.
İki bölme arasındaki ayırıcı sıcak Sıcaklık muhtemelen otomatik dış nem kontrolünün normal çalışmasından kaynaklanmaktadır. Hala endişeleniyorsanız, servisi arayın.
Sıcaklık çok sıcak ■ Her iki bölmede de hava delikleri tıkalı mı? Bu, soğuk havanın dondurucudan buzdolabına hareketini engeller. Havalandırma deliklerinin önündeki herhangi bir nesneyi kaldırın.
■ Kapılar sık ​​sık açılıyor mu? Bu gerçekleştiğinde buzdolabı ısınır. Tüm eşyaları tek seferde çıkararak, yiyecekleri düzenli tutarak ve kapıyı mümkün olan en kısa sürede kapatarak buzdolabını serin tutun.
■ Buzdolabına veya dondurucuya büyük miktarda yiyecek mi eklenmiş? Çok miktarda yiyecek eklemek buzdolabını ısıtır. Buzdolabının normal sıcaklığa dönmesi birkaç saat sürebilir.
■ Kontroller çevre koşullarına göre doğru ayarlanmış mı?
■ Buzdolabı soğutmuyor mu? Dijital kontrollere sahip modellerde, sıfırlamak için üniteyi KAPALI ve sonra tekrar AÇIK konuma getirin.
İçeride nem birikmesi var ■ Buzdolabındaki hava delikleri tıkalı mı? Havalandırma deliklerinin önündeki herhangi bir nesneyi kaldırın.
■ Kapılar sık ​​sık açılıyor mu? Tüm eşyaları tek seferde çıkararak, yiyecekleri düzenli tutarak ve mümkün olan en kısa sürede kapıyı kapatarak nem oluşumunu önleyin.
■ Oda nemli mi? Oda havası nemliyken buzdolabının içinde nem birikmesi normaldir.
■ Yiyecekler doğru şekilde paketlenmiş mi? Tüm yiyeceklerin güvenli bir şekilde paketlendiğini kontrol edin. Buzdolabına koymadan önce nemli yiyecek kaplarını silin.
■ Kontroller çevre koşullarına göre doğru ayarlanmış mı?
■ Kendi kendine buz çözme döngüsü tamamlandı mı? Buzdolabının kendi kendine buzunu çözdükten sonra damlacıkların oluşması normaldir.
Kapılar tamamen kapanmayacak ■ Kapıyı tıkayan yiyecek paketleri mi? Kapları daha sıkı sığacak ve daha az yer kaplayacak şekilde yeniden düzenleyin.
■ Buz haznesi yerinde mi? Buz kutusunu tamamen içeri itin. Buz haznesi tamamen içeri girmezse, düz yerleştirilmeyebilir. Çıkarın ve tekrar deneyin.
■ Tavalar, raflar, kutular veya sepetler yerinde değil mi? Sebzelik kapağını ve tüm tavaları, rafları, kutuları ve sepetleri doğru yerlerine geri koyun.
■ Contalar yapışıyor mu? Contaları “Temizleme” başlığındaki talimatlara göre temizleyin.
■ Buzdolabı sallanıyor mu veya dengesiz görünüyor mu? Buzdolabını düzleştirin.
Kapıların açılması zor ■ Contalar kirli mi yoksa yapışkan mı? Contaları “Temizleme” başlığındaki talimatlara göre temizleyin.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !