• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Davlumbaz Aspiratör Tuş Takımı Çalışmıyor ? Başlık klavyesi çalışmadığında ortaya çıkan aşağıda listelenen nedenler, en olasıdan en az olasıya doğru listelenmiştir. En olası nedenden başlayarak her bir nedeni kontrol edin veya test edin.

Davlumbaz Dokunmatik Tuş Takımı Neden Çalışmaz ?

  • Davlumbaz ne ile çalışıyor?
  • Aspiratör ve davlumbaz arasındaki fark nedir?
  • Davlumbaz neden sesli çalışır?
  • Mutfak davlumbaz olmazsa ne olur?

Davlumbaz Aspiratör Tuş Takımı Çalışmıyor ? Davlumbaz, karmaşık devreleri ve yüzlerce küçük ve büyük hareketli parçası ile kullandığımız diğer birçok cihaza kıyasla bir evdeki daha basit cihazlardan biridir. Davlumbazların dış görünümleri önemli ölçüde farklılık gösterebilir, ancak cephenin arkasına baktığınızda, kapakların arkasına iyi gizlenmiş çok az parça ile hepsinin oldukça basit olduğunu göreceksiniz.

Davlumbaz Aspiratör Tuşları Çalışmıyor ?

Bu gerçekten harika bir haber. Parçalar ne kadar az olursa, arızayı tespit etmek ve düzeltmek o kadar kolay olur. Ama önce, farklı davlumbaz parçaları hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız.

FONKSİYON SEÇME MEKANİZMASI ARIZALI

Davlumbaz Aspiratör Tuş Takımı Çalışmıyor ? Fonksiyon seçici, davlumbazın açılmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Bu nedenle, arızalıysa, davlumbaz hiç çalışamayacaktır. Seçici mekanizmalar, mekanik anahtarlar veya mikro anahtar ve devre kartı tabanlı olabilir. Seçici mekanizmanın durumunu kendiniz kontrol edebilirsiniz. Normalde kontrol panelinin arkasında bulunur. Sorunun nedeninin işlev seçici olduğu ortaya çıkarsa, bunun nedeni büyük olasılıkla mikro anahtarların artık doğru şekilde temas etmemesidir. Bu durumda devreyi değiştirmeniz gerekecektir.

Dokunmatik Yüzey 

yüzeyin hasarlı olup olmadığını belirlemek için klavyede birkaç düğmeye basmayı deneyin. Klavye düğmelerinden bazıları çalışıyor ve diğerleri çalışmıyorsa, dokunmatik yüzey arızalı olabilir.

Kullanıcı kontrol paneli ve ekranı

Kontrol paneli ve kullanıcı ekranı arızalı olabilir. Kontrol panoları genellikle yanlış teşhis edilir, değiştirmeden önce, giderek kırılan parçaları kontrol edin.

Kontrol paneli

Kontrol paneli arızalı olabilir. Kontrol panelinin hasar görüp görmediğini belirlemek için klavyede birkaç düğmeye basmayı deneyin. Klavyedeki bazı düğmeler çalışıyor ancak diğerleri çalışmıyorsa, klavye büyük olasılıkla arızalıdır. Tuş takımındaki düğmelerin hiçbiri çalışmıyorsa, kontrol paneli arızalı olabilir.

Dokunmatik Yüzey

Dokunmatik yüzeyin arızalı olup olmadığını belirlemek için bazı tuş takımı düğmelerine basmayı deneyin. Bazı tuş takımı düğmeleri çalışıyorken diğer düğmeler çalışmıyorsa, dokunmatik yüzey arızalı olabilir.

Kullanıcı Kontrol ve Ekran Kartı

Kullanıcı kontrolü ve ekran kartı arızalı olabilir. Kontrol panoları genellikle yanlış teşhis edilir – kullanıcı kontrol ve ekran kartını değiştirmeden önce, ilk olarak daha yaygın olarak arızalı olan tüm parçaları kontrol edin.

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu arızalı olabilir. Dokunmatik yüzeyin arızalı olup olmadığını belirlemek için bazı tuş takımı düğmelerine basmayı deneyin. Bazı tuş takımı düğmeleri çalışıyorken diğer düğmeler hiç çalışmıyorsa, tuş takımı büyük olasılıkla bozuktur. Tuş takımı düğmelerinin hiçbiri çalışmazsa, ana kontrol panosu arızalı olabilir.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara