• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Davlumbaz Aspiratör Işıkları Çalışmıyor ? Davlumbazınızı kullanmaya geldiyseniz ancak lamba çalışmıyorsa, size yardım ve destek sunabileceğimizi bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Davlumbaz ışığını nasıl onarıp tamir edebileceğinize dair bir kılavuz için bilgilendirici adım adım talimatlarımızı izleyin.

Çalışmayan Davlumbaz Işığı Neden Yanmaz?

  • Davlumbaz lambası neden yanmaz?
  • Davlumbaz çalışmıyorsa sebebi nedir?
  • Davlumbaz işe yarar mı?
  • Davlumbaz ne zaman kullanılır?

Davlumbaz Aspiratör Işıkları Çalışmıyor ? Davlumbazınızın ışığının çalışmamasının birkaç nedeni vardır. Lütfen aşağıdakilerden birinin sorunu çözüp çözmeyeceğini görün. Işığın kendisini suçlamadan önce, davlumbazın aspiratör işlevinin hala düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Değilse, elektrik beslemesinde bir arıza olabilir. Kontrol edilecek başka bir şey de ana sigorta kutusudur: herhangi bir devre kesicinin devreye girip girmediğine bakın. Davlumbazın takılı olduğu/bağlandığı prizi multimetre yardımıyla da test edebilirsiniz. Bunu yapmak için, sayacın iki probunu soketin canlı ve nötr terminallerine yerleştirin. Yaklaşık 230 voltluk bir okuma almalısınız. Takılı herhangi bir terminal konektörünüz varsa, bunların düzgün şekilde sıkıldığını ve iyi durumda olduğunu kontrol edin.

Elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol edin

Davlumbaz Aspiratör Işıkları Çalışmıyor ? Evinizdeki ışıkları ve diğer elektrikli aletleri kontrol edin ve gücün kesilip kesilmediğini görün. Çalışır durumdalarsa fırınınızın bağlı olduğu sigorta arızalı olabilir. Bu durumda, onarım için kalifiye bir elektrikçiden yardım isteyin.

Ampulün arızalı veya patlamış olup olmadığına bakın

Kaput ampulü arızalı veya yanmış olabilir. Ampulün camı karanlıksa, muhtemelen yanmıştır ve değiştirilmesi gerekir.

Ampulü değiştirmeden önce cihazınızın fişini çekin. Ampul sıcaksa soğumasını bekleyin. Ampulü çıkarmak için, muhafazasına basın veya saat yönünde çevirin, ardından saat yönünün tersine çevirerek çıkarın. Yeni ampulü saat yönünde çevirerek takın. Eski ampulü, cihazın kullanım kılavuzunda belirtilenle veya davlumbazdaki ampulün yanında belirtilen tipte değiştirin.

Ampulün konumu davlumbazınızın modeline göre değişecektir. Davlumbazınızın ampulünü bulma ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için lütfen kılavuzunuza bakın.

Halojen Lamba

Bir veya daha fazla halojen lamba ampulü yanabilir. Halojen lambalardan herhangi birinin yandığını görsel olarak belirlemek çok zor olduğundan, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Alternatif olarak, ampulleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Gevşek Montaj

Havalandırma kapağı ışığı yanmışsa değiştirin. Bazı üreticiler ampulü ayrı bir parça olarak satmaz; bunun yerine ışık tertibatını satın almanızı gerektirirler.

Ampul

Ampulle ilişkili diğer parçalardan herhangi birini değiştirmeden önce ampulü değiştirmeyi deneyin.

Işık Soketi

Işık soketinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, sokete gelen gücü test etmek için bir multimetre kullanın. Lamba soketine elektrik geldiği halde ampul çalışmıyorsa, lamba soketini değiştirin. Işık soketi, ampulü elektrik akımıyla temas ettirir. Prizde kötü bir temas varsa, bu ışığın yanmasını engelleyecektir. Bunu, soketteki terminallerde, yani ampulün takıldığı noktada herhangi bir elektrik akımı olup olmadığını test etmek için bir multimetre kullanarak kontrol edebilirsiniz. Ampul yeniyse ancak yanmıyorsa, muhtemelen soketi değiştirmeniz gerekecektir.

Fan veya Işık Anahtarı

Fanın veya ışık anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Fan veya ışık anahtarı sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Işık Anahtarı

Işık anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Işık anahtarında süreklilik yoksa değiştirin. Işık anahtarı, davlumbaz ışığını çalıştırmanızı sağlar. Kötü bir teması veya arızası varsa, ışık yanmaz. Davlumbaz ışık anahtarları tasarım olarak mekanik veya mikro anahtar ve devre kartı bazlı olabilir. Anahtarı kendiniz test etmek ve kontrol etmek isterseniz, normalde davlumbaz kontrol panelinin arkasında bulunur.

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu arızalı olabilir. Ana kontrol kartını değiştirmeden önce ilk olarak ampulü değiştirin. Işıklar hala çalışmıyorsa, ampul soketlerini ve ampulle ilişkili anahtarları kontrol edin. Ampul, soket ve anahtarlar arızalı değilse, ana kontrol kartını değiştirin. Kontrol kartları genellikle yanlış teşhis edilir – ana kontrol kartını değiştirmeden önce, daha yaygın olarak arızalı parçaları kontrol ettiğinizden emin olun.

Basmalı Düğme Anahtarı

Basmalı düğme anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Basmalı düğme anahtarında süreklilik yoksa değiştirin.

Rocker Anahtarı

Basmalı anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Basmalı anahtar sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Döner Anahtar

Döner anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Döner anahtarın sürekliliği yoksa değiştirin.

Seçici Anahtar

Seçici anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, havalandırma davlumbazınızın kablo bağlantı şemasına bakın ve anahtarı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Seçici anahtarın sürekliliği yoksa değiştirin.

Anahtar Seti

Anahtar kitinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Anahtarın sürekliliği yoksa değiştirin.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687