Anasayfa » Arıza » Davlumbaz Aspiratör Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Aspiratör Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Aspiratör Hava Çekmiyor ?

Üfleyici Motor

Üfleç motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma kapağını açın ve fan kanadının dönüp dönmediğini kontrol edin. Fan kanadı dönmüyorsa, motora güç geldiğinden emin olun. Motora güç gelmiyorsa, anahtarı süreklilik açısından test edin. Motor güç alıyor ancak motor dönmüyorsa, fan motorunu değiştirin.

Çıkış Fan Motoru

Fan motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma kapağını açın ve fan kanadının dönüp dönmediğini kontrol edin. Fan kanadı dönmüyorsa, motora güç geldiğinden emin olun. Motora güç gelmiyorsa, anahtarı süreklilik açısından test edin. Motor güç alıyor ancak motor dönmüyorsa, egzoz fanı motorunu değiştirin.

İç Fan Motoru

Fan motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma kapağını açın ve fan kanadının dönüp dönmediğini kontrol edin. Fan kanadı dönmüyorsa, motora güç geldiğinden emin olun. Motora güç gelmiyorsa, anahtarı süreklilik açısından test edin. Motor güç alıyor ancak motor dönmüyorsa, fan motorunu değiştirin.

Üfleyici Çark

Bir olasılık, üfleme çarkına bir şeyin sıkışmasıdır. Üfleyici çarkın üfleyici mahfazasına sürtünmesi de mümkündür. Üfleyici çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için üfleyici fanını elle döndürmeyi deneyin. Üfleyici çark serbestçe dönmüyorsa, üfleme çarkında engel olup olmadığını kontrol edin. Ek olarak, üfleyici çarkın üfleyici muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Üfleyici çarkta herhangi bir engel yoksa, ancak yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleyiciyi tekerleği değiştirin.

Üfleyici Çarkı ve Muhafaza

Bir olasılık, üfleme çarkına bir şeyin sıkışmasıdır. Üfleyici çarkın üfleyici mahfazasına sürtünmesi de mümkündür. Üfleyici çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için üfleyici fanını elle döndürmeyi deneyin. Üfleyici çark serbestçe dönmüyorsa, üfleme çarkında engel olup olmadığını kontrol edin. Ek olarak, üfleyici çarkın üfleyici muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Üfleyici çarkta herhangi bir engel yoksa, ancak yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleyiciyi değiştirin tekerlek ve gövdeyi

Fan Kanadı

Fan kanadının hala motor miline sıkıca bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. Bıçak gevşekse sıkmaya çalışın. Bıçak düzgün şekilde sıkılamıyorsa değiştirin.

Hava Filtresi

Davlumbaz doğru şekilde havalandırmıyorsa, hava filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin genellikle iyi bir yolu olmadığından değiştirilmeleri gerekir.

Kömür Filtresi

Davlumbaz doğru şekilde havalandırmıyorsa, karbon filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin iyi bir yolu olmadığından değiştirilmelidir.

Yağ Filtresi

Davlumbaz doğru şekilde havalandırmıyorsa, yağ filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse temizlenebilir. Çıkarın ve gres çözülene kadar bir yağ giderme solüsyonunda ıslatın. Ardından, yağ çözücü kalıntılarını gidermek için ılık sabunlu suyla yıkayın. Filtre temiz çıkmazsa veya hasar görürse değiştirin.

Hava Akışı Problemi

Tıkalı olup olmadığını belirlemek için havalandırmayı kontrol edin. Ek olarak, pislik olmadığından emin olmak için kanalları inceleyin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !