Çöp Öğütücüsü Uğultu Yapıyor ?

Çöp Öğütücüsü Uğultu Yapıyor ? Sıkışmış bir nesne, gürültülü bir lavabo imha öğütücünün yaygın bir nedenidir. Bunun neden olduğunu keşfetmek için bir el feneri alın ve üniteyi inceleyin. Parmaklarınızı cihazdan uzak tutmayı unutmayın. Çöp atma işleminizin çıkardığı uğultu (veya bazen vızıltı) sesi, üniteye güç geldiğinin ancak bıçakların dönmediğinin bir göstergesidir.

Çöp Öğütücüsü Neden Uğultu Yapar ?

  • Çöp öğütücümü uğultudan nasıl düzeltirim?
  • Çöp öğütücüm neden uğultu sesi çıkarıyor?
  • Çöp öğütücüm neden uğultu yapıyor?

Çöp Öğütücüsü Uğultu Yapıyor ? Vızıltı sesi, motorun tıkandığının veya sıkıştığının bir işareti olabilir ve bu da öğütememesine neden olabilir. Bazen , üniteyi kapatmamış olsanız bile çöp atma işleminin kendi kendine duracağını görebilirsiniz. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu nedir?

Arızayı bulduğunuzda, üniteyi güç kaynağından (duvar prizi) ayırın.

  • Lavabonun altındaki soketin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çöp öğütücüyü çıkararak ve başka bir cihaz takarak çıkışı test edin. Bir blender veya mutfak robotu kullanabilirsiniz.
  • Bu cihazlardan herhangi biri kapalı kalırsa, atıcınızı besleyen bir devre kesici arayın. Açılırsa, açın ve cihazın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Aşırı ısınmış bir ünite bu düğmeye basabileceğinden sıfırlama düğmesine basın. Sıfırlama anahtarı, aşırı akımı keserek bir binanın devre kesicileri gibi çalışır. Bu düzeltmeyi çözmek için duvar prizindeki gücü kapatarak başlayın.
  • Ünitenin birkaç dakika kaynamasına izin verin. Lavabonun altındaki saklama alanına gidin, ardından lavabo öğütücüsüne bağlanan kabı bulun. Renkli sıfırlama anahtarını bulun ve ardından ona basın. Ünite bir uğultu yapıyorsa, yine de bir sorunu vardır.

Plaka Sıkışması

Çöp Öğütücüsü Uğultu Yapıyor ? Çoğu öğütücü, muhafazanın altında bir açıklığa sahiptir. Parçalama plakası sıkışmışsa, öğütücünün altına bir öğütme anahtarı veya inç Alyan anahtarı yerleştirin ve öğütme plakasını serbestçe hareket edene kadar ileri geri sallayın. Öğütücünün alt kısmında bir açıklık yoksa, tahliye deliğine bir süpürge sapı sokun ve plakayı oynatmaya çalışın. Parçalama plakası sıkışmamışsa veya plakayı serbest bıraktıktan sonra atma motoru hala uğultu yapıyorsa, bu motorun arızalı olduğunu gösterir. Motor onarılamaz, eğer motor arızalıysa değiştirmelisiniz.

Parçalama Plakası

Çöp Öğütücüsü Uğultu Yapıyor ? Çoğu öğütücü, muhafazanın altında bir açıklığa sahiptir. Taşlama plakası sıkışmışsa, bu açıklığa bir Allen anahtarı sokun ve tıkanıklığı gidermek için plakayı çevirin. Çöp atıcınızın alt kısmında bir açıklık yoksa, üst açıklığa bir süpürge sapı sokun ve plakayı oynatın. Taşlama plakasını serbest bıraktıktan sonra motor hala uğultu yapıyorsa veya plaka serbestçe dönmüyorsa, tüm öğütücüyü değiştirin.

Bakımsız Motor

Çoğu öğütücü, muhafazanın altında bir açıklığa sahiptir. Motoru serbest bırakmak için, atıcının altına bir atma anahtarı veya or inç Alyan anahtarı yerleştirin ve serbestçe hareket edene kadar motoru ileri geri hareket ettirin. Öğütücünün alt kısmında bir açıklık yoksa, tahliye deliğine bir süpürge sapı sokun ve motoru kıpırdatmaya çalışın. Plakayı serbest bıraktıktan sonra motor sıkışmamışsa veya motor hala uğultu yapıyorsa, bu motorun arızalı olduğunu gösterir. Tek kullanımlık motor değiştirilemez, eğer atma motoru arızalıysa veya aşınmışsa, tüm atıcıyı değiştirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi