Anasayfa » Arıza » Çöp Öğütücüsü Su Sızdırıyor ?
Çöp Öğütücüsü Su Sızdırıyor
Çöp Öğütücüsü Su Sızdırıyor

Çöp Öğütücüsü Su Sızdırıyor ?

Çöp Öğütücüsü Su Sızdırıyor ? Sızdıran bir çöp imhası, siz sırılsıklam bir dolap, kötü kokulu bir su birikintisi veya üniteden duyulabilir bir damla-damla ile karşılaşana kadar genellikle fark edilmez. Sızıntı, sistemdeki bir dizi bileşenden kaynaklanabileceğinden, düzeltme de sinir bozucu olabilir. Neyse ki, biraz bekleme ile sızıntıyı sıfırlayabilir ve – tam konuma bağlı olarak – sızmayı durdurabilir ve buna neden olan bileşeni onarabilirsiniz.

Çöp Öğütücüsü Neden Su Kaçırır ?

Sızıntıyı bulmaya hazırlanın.

Çöp atma işlemini sızıntılara karşı test etmeden önce, elektrik çarpmasını önlemek için fişini prizden çekin ve kesici kutusundan gücü kapatın. Ardından lavabo giderinize su geçirmez bir lavabo tapası takın ve üniteyi temiz bir bezle kurulayın. Herhangi bir kullanışlı kapta, birkaç damla gıda boyasını birkaç bardak suya karıştırın ve sızıntıyı bulmanıza yardımcı olması için boyalı suyu lavabo tıpasına dökün.

Kaynağı araştırın.

Bir el feneri kullanarak, üniteyi üç yerden birinden gelmesi muhtemel renkli su kaçağı açısından inceleyin:

  • bertarafın lavabo tahliyesiyle buluştuğu üst kısım
  • bulaşık makinesi hortumunun veya ana tahliye borusunun bertaraf bağlandığı taraf
  • veya ünitenin alt kısmı

Ünitenin üzerine açık renkli bir bez sürerken bu konumların her birini inceleyin; boyalı su bez üzerinde kolayca görünecek ve sızıntının yerini ortaya çıkaracaktır. Bir sızıntı hemen görünmüyorsa, lavabo tapasını çıkarın ve lavabo giderine birkaç bardak daha boyalı su dökün, ardından tekrar sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Ünitenin üst kısmına yakın yerlerdeki sızıntıların lavabo tıkalıyken kendini gösterme olasılığı daha yüksektir, yan ve alt sızıntılar ise lavabo takılı değilken daha belirgindir.

Çöp Öğütücü üst kısmı sızdırıyorsa, flanşı yeniden kapatın ve sıkın.

Doğrudan lavabo tahliyesinin içine oturan metal lavabo flanşı, tipik olarak, tesisatçının macunu (kil benzeri bir dolgu macunu) ile üst kısmı kapatılır ve ardından lavabonun altından cıvatalarla sabitlenir. Tesisatçının macunu bozulursa veya cıvatalar gevşerse, flanş artık lavabo tahliyesi ile atık arasında su geçirmez bir conta oluşturamaz ve bu da ünitenin tepesinde bir sızıntıya neden olabilir.

O-Halkası

O-ring yırtılmış veya kırılmış olabilir. O-ring hasarlıysa değiştirin.

Lavabo Flanş Contası

Lavabo flanşı contası yırtılmış olabilir. Flanş contası yırtılmışsa değiştirin. Ek olarak, lavabo flanşının düzgün şekilde sıkıldığından emin olun.

Sıçrama Koruması

Sıçrama koruması yırtılmış veya hasar görmüş olabilir. Sıçrama koruması yırtılırsa değiştirin.

Sıçrama Koruması ve Durdurucu

Sıçrama koruması genellikle ana contanın bir parçasıdır. Çöp öğütücü, atıcı ile montaj flanşı arasında sızıntı yapıyorsa, sıçrama korumasında hasar olup olmadığını kontrol edin. Sıçrama siperi yırtılmış veya hasar görmüşse, değiştirin. Bazı modellerde, sıçrama koruması ve durdurucu bir birim olarak satılır. Sıçrama korumasını ayrı olarak değiştiremiyorsanız, hem sıçrama korumasını hem de durdurucuyu değiştirin.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
error: İçerik korunmaktadır !
Servisi Ara (0216) 360 91 06