Anasayfa » Arıza » Çöp Öğütücüsü Çalışmıyor ?

Çöp Öğütücüsü Çalışmıyor ?

Çöp Öğütücüsü Çalışmıyor ?

Başlatma Anahtarı

Bazı çöp öğütücü modellerinde bir durdurucu anahtarı (veya toplu besleme durdurucusu) bulunur. Toplu besleme durdurucu, öğütücüyü başlatmak için başlatma anahtarını etkinleştirir. Başlatma anahtarı arızalıysa, atıcı açılmayacaktır. Başlatma anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, başlatma anahtarını süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Başlatma anahtarında süreklilik yoksa değiştirin.

Duvar Anahtarı

Çöp öğütücü bir duvar prizine takılırsa, prize elektrik gelip gelmediğini belirleyin. Ünite bir duvar prizine takılı değilse, duvar anahtarını süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Ek olarak, ev tipi devre kesicileri veya sigortaları kontrol edin.

Bakım Yapılamayan Motor

Tek kullanımlık motor değiştirilemez, eğer atma motoru arızalıysa veya aşınmışsa, tüm atıcıyı değiştirmelisiniz.

Güvenlik Anahtarı

Çöp öğütücü dönmezse veya çalışmazsa, güvenlik anahtarı devreye girebilir. Anahtar, taşlama plakası sıkıştığında motoru korur. Bertaraf cihazının yanındaki veya altındaki anahtarın üzerinde, yeniden ayarlamak için basılabilen KIRMIZI bir düğme vardır. Öğütücü, düğmeye basıldıktan sonra hala çalışmıyorsa, öğütme tablası sıkışmış olabilir. Serbest bırakmak için ileri geri hareket ettirmek için öğütücünün alt orta kısmına yerleştirilmiş öğütücü anahtarını (veya 1/4 inç Alyen anahtarını) kullanın. Modeliniz anahtar için altta bir açıklığa sahip olmayanlar, plakayı serbest bırakmak üzere döndürmek için öğütücünün üst kısmına tahta bir süpürge sapı sokulabilir.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !