Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor
Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor ? Yıkayıcınızı doldurduğunuzda ve yıkama programını seçtiğinizde, ikinci kez düşünmeyebilirsiniz. Yani, yıkayıcınız döngünün ortasında çalışmayı durdurana kadar. Çamaşır makinenizin olması gerektiği gibi çalışmamasının birkaç olası nedeni vardır. Kendinizi bu durumda bulursanız, profesyonelleri aramadan önce kontrol edebileceğiniz birkaç şey vardır.

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Durması

  • Çamaşır makinesi yıkama yaparken neden durur?
  • Çamaşır makinesi neden durulama da duruyor?
  • Çamaşır makinesi yıkamadan durulamaya geçmiyor neden?
  • Çamaşır makinesi neden süreyi uzatır?

Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor ? Kontrol edilecek ilk şey güç kaynağınızdır. Yıkama programınızın ortasında elektrik kesilirse, çamaşır makinenizin de kapanacağı açıktır. Benzer şekilde, yıkayıcınız için kullandığınız fiş arızalıysa, yıkayıcınız çalışmayı durduracaktır. Bu nedenle, başka bir şey yapmadan önce, güç kaynağınızı kontrol ettiğinizden ve fişi test ettiğinizden emin olun. Bunlardan hiçbiri suçlanmıyorsa, yıkayıcınızla ilgili olası hataları düşünmenin zamanı gelmiştir. Yıkayıcınızın döngünün ortasında durmasına neden olacak en yaygın hatalardan bazıları termostat arızası, durulama döngüsü için su doldurma sorunları ve hatta yıkayıcınızın boşalmasını önleyen pompa sorunlarıdır.

Çamaşır Makinem Neden Yıkama Ortasında Duruyor?

Yıkama ortasında duran çamaşır makinesi nasıl düzeltilir?

Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor ? Çamaşır makinenizin bir programın yarısında durmasının birkaç nedeni vardır. Lütfen aşağıdakilerden birinin sorunu çözüp çözmeyeceğini görün.

Yükün eşit dağıldığından emin olun

Kazanın içinde eşit olmayan şekilde dağılmış çamaşırlar, çamaşır makinenize zarar verebilir. Bunu önlemek için çamaşır makineleri yükü otomatik olarak denetler ve tambur içinde düzensiz dağılmışsa sıkma işlemini durdurur. Makineyi durdurmayı, suyu boşaltmayı ve çamaşırları yeniden düzenlemeyi deneyin.

Tamburda su kalmış mı bakın

Su tamamen boşalmamışsa sıkma döngüsü başlamaz. Çamaşır makinenizi kapatın ve tahliye hortumunu ve pompa filtresini kontrol edin. Hortum bükülmemeli veya tıkanmamalıdır. Gerekirse açın veya düzeltin. Sızdıran, delinmiş veya paslanmış hortumları değiştirin. Tıkanmayı önlemek için tahliye pompanızı her üç ayda bir temizleyin.

Çok fazla deterjan kullanmaktan kaçının

Gerekenden fazla deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Bu durumda çamaşır makineniz duracak ve tamburundaki fazla köpüğü emmeye çalışacaktır. Deterjan ambalajındaki talimatları izleyin ve yalnızca önerilen dozları kullanın.

Kazan kayışında hasar olup olmadığını kontrol edin

Kapıyı açın ve tamburu elinizle çevirmeyi deneyin. Hiç direnç göstermeden dönüyorsa, cihazınızın tahrik kayışı hasar görmüş veya kırılmış olabilir. Bu durumda, lütfen yetkili bir servis acentesine başvurun.

Kapı Kilidi ve Anahtar Tertibatı

Çamaşır Makinesi Yıkama Ortasında Duruyor ? Kapı kilidi, çalışma sırasında yıkayıcı kapısının kapanmasını sağlar. Yıkayıcı kapağı kapatıldıktan sonra, yıkayıcı çalışmaya başlayabilir. Yıkayıcı kapısı kilitlenmemişse, kapı anahtarı yıkayıcının çalışmasını engeller. Kapı kilidi arızalıysa, yıkayıcı döngünün ortasında durabilir. Kapı kilidi mekanik veya elektriksel olarak arızalanabilir. Kapı kilidinde hasar olup olmadığını kontrol edin. Kapı kilidi hasar görmüşse veya düzgün kilitlenmiyorsa, değiştirin. Kapı kilidinin elektriksel olarak başarısız olup olmadığını belirlemek için, eksileri Yıkayıcınızın şemasını kullanın ve süreklilik için kapı kilit anahtarlarının her birini test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtarlardan birinde süreklilik yoksa anahtarı değiştirin.

Kapak Anahtarı Montajı

Kapak anahtarı tertibatı, kapak açıkken yıkayıcının dönmesini engeller. Kapak anahtarı düzeneği arızalanırsa, yıkayıcı döngünün ortasında durabilir. Kapak anahtarı tertibatının arızalı olup olmadığını belirlemek için, süreklilik açısından her bir kapak anahtarını test etmek için bir multimetre kullanın. Bir kapak anahtarında süreklilik yoksa değiştirin.

Su Giriş Valfi

Durulama döngüsü sırasında, suyun yıkama küvetine girmesine izin vermek için su giriş valfi açılır. Su giriş vanası arızalanırsa, yıkayıcı suyun yıkayıcıya girmesini beklemeye devam edecek ve döngünün ortasında durmasına neden olacaktır. Su giriş vanasının arızalı olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Su giriş vanasında süreklilik yoksa değiştirin.

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu arızalı olabilir. Bununla birlikte, ana kontrol panosu bu belirti nedeniyle nadiren kusurludur. Ana kontrol kartını değiştirmeden önce, ilk olarak daha yaygın olarak arızalı olan tüm parçaları kontrol edin.

Zamanlayıcı

Zamanlayıcı bozuk olabilir. Zamanlayıcı sıklıkla yanlış teşhis edilir, zamanlayıcıyı değiştirmeden önce, ilk olarak daha yaygın olarak arızalı olan tüm parçaları kontrol edin. Zamanlayıcının arızalı olup olmadığını belirlemek için, yıkayıcınızın kablo şemasına bakın ve sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.