Cam Seramik Ocak Hata Kodu Gösteriyor Yanıp Sönüyor
Cam Seramik Ocak Hata Kodu Gösteriyor Yanıp Sönüyor

Cam Seramik Ocak Hata Kodu Gösteriyor Yanıp Sönüyor ?

Cam Seramik Ocak Hata Kodu Gösteriyor Yanıp Sönüyor ? Elektrikli cam seramik ocağınız kapatıldığında veya açtığınızda bir hata kodu gösterecektir. Seramik ocakta bir ekran yanıp sönerse ne yapmalıyım? Aşağıda, sorunun ne olabileceğini ve sorunu nasıl düzeltebileceğinizi size açıklayacağız.

HATA KODU ARIZALI BİR PARÇAYI GÖSTERİR

Üretici, bir arızanın nedenini bulmayı kolaylaştırmak için belirli hata kodları sağlamıştır. Kontrol panosu arızalı bir parça tespit ettiğinde bir hata kodu görüntülenir. Sıcaklık sensörü, klavye veya kontrol panosunun kendisi olabilir. İlgili hata kodunun ne anlama geldiğini öğrenmek için ocağınızın kullanım talimatlarını kullanabilirsiniz.

PİŞİRME BÖLGESİ HALA SICAK

Ocağı kapatırsanız ve üzerinde “H” bulunan bir kontrol lambası yanarsa, bu, ocağın hala sıcak olduğu ve sıcaklığın 60 °C’nin üzerinde olduğu anlamına gelir. Küçük harf “h” sıcaklığın normal olduğu, büyük harf “H” ise pişirme bölgesinin hala çok sıcak olduğu ve hiçbir koşulda dokunmamanız gerektiği anlamına gelir. Ardından plakanın soğuması ve gösterge ışığının yanıp sönmesinin durması için birkaç dakika beklemeniz gerekir. Bununla birlikte, gösterge ışığı yanıp sönmeyi durdurmazsa, bu muhtemelen arızalı bir sıcaklık sensöründen kaynaklanmaktadır. Bu sıcaklık sensörünün bir uzman tarafından değiştirilmesi önerilir.

CİHAZDA 8888 HATA KODU GÖRÜNTÜLENİYOR VEYA HER ŞEY YANIYOR VE BİP SESİ ÇIKARIYOR

Bu, aşağıdakilerden herhangi biri nedeniyle olabilir:

  • Cihaz kapalı veya açık olsun, klavyeye su akar
  • Pişirme bölgesi veya klavye yeterince temizlenmemiş
  • Klavye çok fazla aydınlatılıyor (örneğin davlumbazdaki bir lamba nedeniyle), bu da arızaya ve bip sesine neden oluyor

Seramik ocağı düzgün bir şekilde temizlemeniz ve gücü birkaç dakika kapatmanız genellikle yeterlidir. Bundan sonra ocağınız tekrar düzgün çalışmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi