Cam Seramik Ocak Çatlaklar Veya Lekeler Var
Cam Seramik Ocak Çatlaklar Veya Lekeler Var

Cam Seramik Ocak Çatlaklar Veya Lekeler Var ?

Cam Seramik Ocak Çatlaklar Veya Lekeler Var ? Cam seramik ocağınız çatladı mı? Çatlakların nerede olduğuna bağlı olarak, farklı nedenler olabilir. Aşağıda seramik ocakta çatlaklara veya lekelere neyin neden olduğunu göstereceğiz.

KURULUM UYGUN DEĞİL

Kurulum uygun değil Çalışma alanında sağlanan alan çok küçükse, ocak üzerine basınç uygulanarak sıkışmasına neden olur. Oluşan ısı ve boşluk olmaması cam seramik yüzeyin çatlamasına neden olacaktır. Çatlaklar bulursanız, ocak gözünü nasıl kuracağınızı öğrenmek için üreticinin kurulum talimatlarını tekrar okumanız gerekecektir.

OCAK GÖZÜ DARBE ALDI

Ocak gözü ciddi bir şok yaşadı Ocağınızda bir noktada birleşen birkaç çatlak varsa, tencere gibi ağır bir nesne ocağa çarpmış olabilir. Ayrıca cam seramik yüzeyin üzerine cam bir kap düşmüş olabilir, bu da aynı derecede can sıkıcıdır. Bazen cam anında bir darbe olmadan kırılır. Yüksek sıcaklıklara uygun olan cam dayanıklıdır. Ancak bir etki varsa birkaç gün daha etkisini göstermeye devam edecektir. Birkaç pişirme işleminden sonra, tekrarlanan ısıtma nedeniyle cam kırılacaktır. Bu nedenle cam seramik ocak gözünün üzerine nesnelerin düşmesini önlemek önemlidir.

OCAK GÖZÜ ÇİZİLDİ

Ocak gözü çizildi Bir uçtan diğer uca gitmeyen bir tür çatlak mı keşfediyorsunuz? Bir çatlak birkaç santim uzunluğunda olamaz ve sonra aniden camın ortasında duramaz. Bu yüzden daha derin bir çizik olması çok muhtemeldir. Bu çizikler genellikle hasarlı kapların kullanılmasından kaynaklanır.

YAPIŞKAN KUMAŞLAR TEMİZLENMEDİ

Yapışkan kumaşlar temizlenmedi Ocak gözünün cam seramik yüzeyinden bir cam parçası mı kırıldı? Bu, pişirme sırasında bir şey taştığında ve ocak gözüne şeker veya benzeri bir şey yapıştığında meydana gelir. Şeker veya diğer yiyecekler soğuduğunda ocak gözüne ve tavanın dibine yapışırlar. Daha sonra tavayı ocaktan çıkarırsanız, bir parça cam kırılabilir. Bu nedenle, kalan yiyecekleri soğumadan önce çıkarmanız gerekecektir.

Lütfen şunlara dikkat edin: Tencereniz cam seramik ocağa yapışmış ve yapışmışsa çekmemelisiniz. Ocağı açın ve tencereyi ocaktan kurtarmak için dikkatlice soldan sağa çevirin.

OCAKTA CAM SERAMİK YÜZEYİN ALTINDA LEKELER VAR

Ocakta cam seramik yüzeyin altında lekeler var Radyant ısıtıcı veya indüksiyon ocaklı bir cam seramik ocağınız var ve cam yüzeyin altında lekeler mi keşfediyorsunuz? Su veya yağın camın altına çökmesi neredeyse imkansızdır. Lekeler camın üzerindedir, ancak o kadar incedir ki, leke camın altında olduğu gibi aldatıcı etki ortaya çıkar. İzleri jilet yardımıyla veya cam seramik yüzeyler için özel olarak tasarlanmış bir kazıyıcı yardımıyla giderebilirsiniz. Bıçağı 45 ° ‘ye konumlandırın ve leke kaybolana kadar kazıyın.

OCAK GÖZÜ ÇOK SIKI

Ocak gözü çok sıkı Ocağınız sabitleme vidaları ile bağlıysa, camın belirli bir boşluk bırakmadan çalışma yüzeyine çok fazla yapışmaması için bunlar çok sıkı sıkılmamalıdır. Bazen çalışma yüzeyi deforme olur: Bu, cam ocağı etkiler ve camı kırabilir.

OCAK GÖZÜ ÇOK ISINIYOR

Ocak gözü çok ısınıyor Bu, aşırı ısınmayı önlemesi gereken termostatın hasar görmesi durumunda gerçekleşebilir. Cam çok fazla ısıtılırsa, çoğunlukla pişirme bölgesinin iç kısmında özel bir tür kırılmaya yol açan bir erime noktası bile oluşturabilir. Bu durumda cam seramik yüzey değiştirilmeden önce ilgili pişirme bölgesi ve sıcaklık sınırlayıcı değiştirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi