Cam Seramik Ocak Açılmıyor Çalışmıyor ?

Cam Seramik Ocak Açılmıyor Çalışmıyor ? Cam seramik ocağınız arızalı mı? Aşağıda seramik ocağın neden arızalandığını açıklayacağız.

ELEKTRİK BESLEMESİ ARIZALI

Elektrik beslemesi arızalı Birçok sorun, kullanıcının ihmalinden kaynaklanmaktadır! Cihazınızı onarmaya çalışmadan veya bir servis teknisyenini aramadan önce, ilk olarak ocağın bağlı olduğunu ve güç düğmesine doğru basıldığını kontrol etmelisiniz!

ISITMA ELEMANLARINDAN BİRİ ARIZALI

Isıtma elemanlarından biri arızalı Bu, dökme demir panellerde yaygındır. Yapılacak ilk şey, hangi ısıtma elemanının arızalı olduğunu bulmaktır. Bunun için her bir ısıtma elemanı ayrı ayrı test edilir. Bunun için ohmmetre ayarlı bir multimetreye ihtiyacınız var. Ocağınızın arkasında bağlantıların çıkışları bulunur: bunlar, ocak gözünün dahili ısıtma rezistanslarıdır. Test cihazınızın bir test ucunu ısıtma elemanının pabucuna ve diğer test ucunu topraklı telin muhafazasına veya pabucuna (yeşil veya sarı) yerleştirin. Hiçbir değer görüntülenmeyebilir. Her ısıtma direnci için aynı işlemi tekrarlayın. Bir değer görüntülenirse, ısıtma direncinde elektrik kaçağı olduğu anlamına gelir. O zaman ocak gözünü değiştirmeniz gerekecektir.

Pratik ipuçları

Dokunmatik klavyeli bazı elektronik ocaklarda, bir arıza durumunda bir hata kodu görüntülenir: kodun ne anlama geldiğini, hatanın nereden geldiğini ve nasıl olabileceğini öğrenmek için genellikle çalıştırma talimatlarına başvurmak yeterlidir. düzeltilmeli.

GÜÇ REGÜLATÖRÜ ÇALIŞMIYOR

Güç regülatörü çalışmıyor Plakalardan biri ısınmazsa, anahtar üzerindeki mekanik düğme sorun olabilir. Güç regülatörü yırtılır, kırılır veya yanar ve istenen sıcaklığı veya açma / kapama komutunu iletmez. Bu durumda değiştirilmesi gerekir.

BİR ANAHTAR ARIZALI

Bir anahtar arızalı Ocağınızda güç regülatörü yoksa mutlaka bir şalter veya elektrik kontakları yardımıyla gücü ayarlayan bir enerji sayacı vardır. Kontaklar aşınmış veya yanmışsa, anahtar değiştirilmelidir.

OCAĞIN TERMİNAL ŞERİDİ ARIZALI

Ocağınızdaki terminal şeridi arızalı Bazen indüksiyonlu ocağın terminal şeridi, açılamayacak şekilde hasar görür veya yanar. Çoğu zaman bu, vidanın yeterince sıkılmamasından veya yeraltı kablosunun yetersiz bağlanmasından kaynaklanır (yeşil veya sarı bir teldir). Terminal bloğunun (ocağın arkasında bulunur) durumunu kontrol edin ve çok hasarlıysa değiştirin.

OCAKTAKİ TERMİNAL ŞERİDİ YANLIŞ BAĞLANMIŞ

Ocağınızdaki terminal şeridi yanlış bağlanmış Bir mutfak ocağınız varsa ve fırın çalışıyor ancak indüksiyonlu ocak çalışmıyorsa, terminal bloğundaki vidaların yeterince sıkıldığını kontrol etmek önemlidir. Çoğu terminal şeridi, voltajı aynı anda fırına ve ocağa ileten birkaç köprü ile donatılmıştır. Yanlış veya yanlış yere bağlanırlarsa bazı cihazlar çalışmayabilir. Aynısı indüksiyonlu ocak için de geçerlidir: ocağın herhangi bir parçası çalışmıyorsa, terminal şeridinin durumunu kontrol etmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi