Cam Seramik Ocak Açıldığında Sigorta Atıyor ?

Cam Seramik Ocak Açıldığında Sigorta Atıyor ? Elektrikli ocağınızı kullanmak istiyorsunuz ama açtığınızda sigortası atıyor. Aşağıda, bunun olası nedenlerini size göstereceğiz. İster radyan ısıtıcılı (ısı radyasyonu), halojen lambalı veya dökme demirden yapılmış bir ocak olsun, bir elektrikli ocak gözünün çalışma şekli oldukça basittir: pişirme yüzeyini ısıtan bir elektrik direncidir. Elektrik akımı, elektrikli pişirme yüzeyinin sıcaklığını düzenler. Sıcaklığı sabit tutmak için, güç kaynağı bir sıcaklık kontrolörü tarafından düzenli aralıklarla kesilir.

Pratik İpuçları

Herhangi bir kazadan kaçınmak için, elektrikli ocağınızı bağlamak için kullandığınız prizin 30 mA kaçak akım cihazı ile donatıldığından emin olun. Bu önlem, ocağın aşırı ısınmasına karşı yerleşik bir güvenlik sistemine sahip olmadığı için önemlidir.

GÜÇ KAYNAĞI YETERLİ DEĞİL

Elektrik performansı (veya güç kaynağı) yetersiz Bu, yeni malzeme ile olabilir ve ocağınızın güç tüketimi, elektrik sisteminizden gelen amperi aştığında meydana gelir. Bu durumda, sayacınızda belirtilenden daha fazlasını kullandığınız için daha yüksek bir amper veya amper gerekir. Elektrik şebekeniz sınırlıdır ve bu nedenle devre kesiciyi açar. Amperajı arttırmak için elektrik tedarikçinizle iletişime geçmeniz gerekecektir.

GÜÇ KAYNAĞI ARIZALI

Güç kaynağı arızalı Kopmuş bir kablo, uygun şekilde sıkılmamış bir parlaklık klipsi veya arızalı bir ısıtma elemanı olabilir. Bu tür arızalar genellikle ocağın altına sızan sıvıdan kaynaklanır (örneğin, pişirme sırasında sütün dökülmesi veya ocağın çok fazla su ile temizlenmesi). Bu sıvı, sıcaklık anahtarına bağlı kablolara ulaşırsa, bir yalıtım hatası akımı oluşur, bu da devre kesicinin devreye girdiği anlamına gelir. Her durumda, etkilenen ocak gözünü çıkarmanız ve neler olduğunu görmeniz önerilir. Ancak sorun duvardaki kablolarda ise yapacak bir şey yok. Ardından, ocağınıza güç sağlamak için kabloları onaracak bir elektrikçiye başvurmanız gerekecektir.

ELEKTRİKLİ OCAK GÖZÜ ARIZALI

Elektrikli ocak veya pişirme bölgesi arızalı Dökme demir ocaklarda kaçak akım olabilir. Bunu ohmmetre ayarında bir multimetre ile test edebilirsiniz (daha kesin olarak M ohm ayarında): daha önce kabloların fotoğrafını çektikten sonra ocak gözünü bağlantılarından ayırın. Test problarından birini ocak gözü üzerindeki bağlantılardan birine (ısıtma elemanlarından birinin üzerine) ve diğer test probunu ya muhafazaya ya da topraklı kablonun (yeşil veya sarı kablo) konektörlerine yerleştirin. Hiçbir değer görüntülenmeyebilir. Aksi takdirde ocak gözünün değiştirilmesi gerekir.

Radyant ısıtma elemanlı veya halojen lambalı pişirme yüzeylerinde kaçak akım (akım kaçağı) oluşması çok nadirdir. Öte yandan, bağlantı tellerinin paslanması, erimesi, gevşemesi ve dolayısıyla sac metale dokunması sıklıkla olur. Ardından, artık akım devre kesicisini tetikleyen bir akım kaçağı meydana gelir. Bu nedenle elektrik kablolarının durumunu kontrol etmeli ve hasarlıysa değiştirmelisiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi