Anasayfa » Arıza » Buzdolabı Su Ve Buz Pınarı Çalışmıyor ?

Buzdolabı Su Ve Buz Pınarı Çalışmıyor ?

Buzdolabı Su Ve Buz Pınarı Çalışmıyor ?

Dağıtıcı Kontrol Panosu

Dağıtıcı kontrol panosu, dağıtıcı sistemin işlevlerinin çoğunu yönetir. Yalnızca bir dağıtıcı parçası çalışmıyorsa, tek bir parçanın arızalanması muhtemeldir. Bu durumda, kontrol panosunu test etmeden önce dağıtıcı bileşenlerinin her birini test edin. Dağıtıcı sisteminin tamamı çalışmıyorsa, kontrol panosunun hatalı olma olasılığı daha yüksektir.

Dağıtıcı Anahtarı

Dağıtıcı anahtarları dağıtıcıya voltaj gönderir. Dağıtıcı anahtarlarından biri arızalıysa, dağıtıcı çalışmayacaktır. Dağıtıcı anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, her bir anahtarı süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Dağıtıcı anahtarında süreklilik yoksa değiştirin.

Kapı Anahtarı

Kapı anahtarı, buzdolabı kapısı açık olduğunda buz ve su sebilini kapatır. Kapı anahtarı arızalanırsa, dağıtıcı açılmayacaktır. Kapı anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Kapı anahtarı etkinleştirildiğinde süreklilik göstermiyorsa, değiştirin.

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu arızalı olabilir. Bununla birlikte, kontrol panosu bu sorun için nadiren kusurludur. Kontrol panosunu değiştirmeden önce, ilk olarak tüm dağıtıcı bileşenlerini kontrol edin. Dağıtıcı bileşenlerinden hiçbiri arızalı değilse, ana kontrol kartını değiştirmeyi düşünün.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !