Anasayfa » Arıza » Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor ?

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor ?

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor ?

Tahliye Pervanesi

Tahliye pervanesi, suyu tahliye hortumundan ve çöp öğütücüye veya tahliye hattına iter. Pervane bozuksa değiştirin.

Tahliye Pompası

Drenaj pompası, suyu tahliye hortumundan geçirmek için bir pervane kullanır. Tahliye pompası motoru çalışmıyorsa, bulaşık makinesi tahliye olmaz. Drenaj pompasının arızalı olup olmadığını belirlemek için, bir multimetre kullanarak pompa motorunun sürekliliğini kontrol edin. Motor sürekliliğe sahip değilse veya güç alıyorsa ancak çalışmıyorsa, tahliye pompasını değiştirin. Drenaj pompaları tamir edilemez, drenaj pompası arızalıysa, değiştirmeniz gerekir.

Tahliye Solenoid Kiti

Boşaltma solenoidi, suyun bulaşık makinesinden çıkmasına izin vermek için boşaltma valfini açar. Boşaltma solenoidi arızalanırsa, valf açılmaz ve bulaşık makinesinin tahliyesine neden olmaz.

Tahliye Vanası

Zamanla tahliye vanası pislikle tıkanabilir. Suyun tahliye vanasından akmasını sağlamak için vanayı temizleyin. Tahliye vanasında pislik kalmadıysa ancak yine de çalışmıyorsa değiştirin. Tahliye vanaları onarılamaz – tahliye vanası arızalıysa değiştirmelisiniz.

Pompa ve Motor Grubu

Motor, suyu tahliye hortumundan dışarı atmaya zorlamak için bir pervane çalıştırır. Motor tahliye döngüsü sırasında çalışırsa, tahliye hattında bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Motor boşaltma döngüsü sırasında çalışmazsa veya çalışması gerektiğinde sadece uğultu yaparsa, pompa ve motor grubunun değiştirilmesi gerekebilir.

Tıkalı veya Yanlış Takılmış Çöp Öğütücü

Çöp öğütücü yakın zamanda takılmışsa, boşaltma tapası çıkarılmamış olabilir. Tüm çöp öğütücüler, tahliye borusunda sağlam bir tapa ile satılır. Bulaşık makinesi çöp öğütücüye bağlı değilse, tıpanın boşaltma borusunda kalması gerekir. Ancak bulaşık makinesi çöp öğütücüye bağlıysa, fiş çıkarılmalıdır. Çöp öğütücü yakın zamanda değiştirilmediyse, öğütücü tıkanmış olabilir. Bulaşık makinesi tahliye hortumunu öğütücüden çıkarın ve hem atıcıdaki bağlantı parçasını hem de tahliye hortumunun ucunu temizleyin. Bulaşık makinesi boşalmazsa, tıkanmanın en yaygın olduğu yerlerdir.

Topu Kontrol Et

Çek top, çek valfte bulunan ve bulaşık makinesi boşaldıktan sonra suyun bulaşık makinesine geri dönmesini önleyen küçük bir plastik bilyedir. Çek bilyesi sıkışırsa, suyun çek valften boşalmasını önleyecektir. Çek topu sıkışmışsa, serbest bırakmayı deneyin.

Çek Valf

Çek valf, suyun boşaltıldıktan sonra bulaşık makinesine geri dönmesini önler. Vana kapatılırsa, suyun tahliyesini engelleyecektir. Çek valf kapalı olarak sıkışmışsa, temizlemeyi deneyin ve gerekirse değiştirin.

Tahliye Hortumu

Boşaltma hortumu tıkanmış olabilir. Tahliye hortumunun tıkanıklığını açmak için tahliye hortumunu hem bulaşık makinesinden hem de lavabo tahliyesinden çıkarın ve temizleyin. Tahliye hortumu en yaygın olarak çöp öğütücünün veya bulaşık makinesinin boşaltma kolu ek parçasının yakınında tıkanmıştır.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !