Bulaşık Makinesi Motor Bölgesinden Su Sızıyor ?

Bulaşık Makinesi Motor Bölgesinden Su Sızıyor ? Bulaşık makinesinin altındaki su birikintisi, genellikle şaftın yakınındaki bir sızıntının ilk belirtisidir. Ön erişim panelini çıkarın ve motorun etrafından su damladığını göreceksiniz. Mil ve motor etrafındaki birkaç lastik contadan biri kırılgan hale gelmiş veya başka bir şekilde arızalanmış olabilir. Contaları değiştirmek, sepetleri, dönen püskürtme kollarını, su besleme hatlarını ve pompayı çıkarmak anlamına geldiğinden, tüm contaları aynı anda değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Motor Alanından Sızdırıyor ?

  • Bulaşık makinesi su kaçırıyor ne yapmalıyım?
  • Bulaşık makinesinin altında neden su kalır?
  • Bulaşık makinesine Porçöz konur mu?
  • Bulaşık makinesi tuzu bittiği nasıl anlaşılır?

Pervane ve Conta Takımı

Bulaşık Makinesi Motor Bölgesinden Su Sızıyor ? İlk önce sızıntının kaynağını belirlemeye çalışın. Motor şaftı alanından su sızıyorsa, motor salmastrası muhtemelen bozuktur. Conta arızalıysa değiştirin. (Bazı üreticiler contayı pervaneden bağımsız olarak satarlar. Diğer üreticiler, pervane ve contayı birlikte satın almanızı gerektirir. Yine de diğer üreticiler, pervane ve conta yerine tüm pompa ve motor tertibatını satın almanızı gerektirir. pervaneyi değiştirin ve pompa ve motor tertibatından ziyade sızdırmazlık kiti)

Bulaşık Makinesi Motoru Sızdırabilir mi?

Conta Takımı

İlk önce sızıntının kaynağını belirlemeye çalışın. Motor şaftı alanından su sızıyorsa, motor salmastrası muhtemelen bozuktur. Conta arızalıysa değiştirin. (Bazı üreticiler contayı pervaneden bağımsız olarak satarlar. Diğer üreticiler, pervane ve contayı birlikte satın almanızı gerektirir. Yine de diğer üreticiler, pervane ve conta yerine tüm pompa ve motor düzeneğini satın almanızı gerektirir. Değiştirmek daha maliyetlidir. conta kiti yerine pervane ve contadan daha fazla.)

Bulaşık Makinesi Yıkama Motorundan Su Kaçırıyor

Salmastra (Keçe)

Bulaşık Makinesi Motor Bölgesinden Su Sızıyor ? İlk önce sızıntının kaynağını belirlemeye çalışın. Motor şaftı alanından su sızıyorsa, motor salmastrası muhtemelen bozuktur. Conta arızalıysa değiştirin. (Bazı üreticiler contayı pervaneden bağımsız olarak satarlar. Diğer üreticiler, pervane ve contayı birlikte satın almanızı gerektirir. Yine de diğer üreticiler, pervane ve conta yerine tüm pompa ve motor düzeneğini satın almanızı gerektirir. Değiştirmek daha maliyetlidir. conta kiti yerine pervane ve contadan daha fazla.)

Pompa ve Motor Grubu

Bulaşık makinesi motor alanından su sızdırıyorsa, tüm pompa ve motor tertibatının değiştirilmesi gerekir. İlk önce sızıntının kaynağını belirlemeye çalışın. Su tahliye pompasından sızıyorsa, nedeni büyük olasılıkla pervane ve contadır. Çoğu bulaşık makinesinde, pervane ve conta kitini tahliye pompasından bağımsız olarak değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, pompayı sökmek istemiyorsanız veya çark ve conta kiti ayrı olarak mevcut değilse, tüm pompa ve motoru değiştirebilirsiniz. montaj. Ek olarak, motor şaftı paslanmışsa ve yeni pervane şafta oturmuyorsa, pompa ve motor komplesini değiştirin.

Pompa Contası

Pompa contası yırtılırsa bulaşık makinesinin altına su sızmasına neden olur. Pompa contası yırtılmışsa değiştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi