Anasayfa » Arıza » Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ?

Dokunmatik Yüzey

İlk önce, bulaşık makinesi ekranının çalıştığını onaylayın. Ekran hala çalışıyorsa, bazı dokunmatik yüzey düğmelerine basmayı deneyin. Düğmelerden bazıları doğru yanıt verirken diğerleri yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzeyin hatalı olması muhtemeldir. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Dokunmatik Yüzey ve Kontrol Paneli

Öncelikle ekranın çalıştığından emin olun. Bulaşık makinesi ekranı çalışıyor ancak bazı düğmeler doğru şekilde yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzeyin ve kontrol panelinin değiştirilmesi gerekebilir. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu, bulaşık makinesindeki hemen hemen her işlevi düzenler. Ana kontrol panosuyla ilgili bir sorun varsa, bulaşık makinesinin dokunmatik yüzeyine voltaj göndermeyebilir ve dokunmatik yüzey düğmelerinin çalışmamasına neden olabilir. Kontrol panoları genellikle yanlış teşhis edilir; Ana kontrol kartını değiştirmeden önce daha yaygın olarak arızalı parçaları test ettiğinizden emin olun.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !