Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ? Bulaşık makinesi kontrol panelinin çalışmadığını fark ederseniz, bunun olmasının birkaç olası nedeni vardır: Bulaşık makineniz bir güç kaynağına bağlanırken sorun yaşıyordur veya bulaşık makinesinin kontrol panelinde etkinleştirilmiş bir çocuk kilidi var. Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ? ise İyi haber şu ki, bu sorunlardan herhangi birini minimum çabayla çözebilmeniz için iyi bir şansınız var.

Bulaşık Makinesi Tuşları Neden Çalışmaz ?

  • Bulaşık Makinesi başlat Düğmesi çalışmıyor?
  • Bulaşık makinesi tuşları çalışmıyor?
  • Bulaşık makinesi Başlat düğmesi çalışmıyor?
  • Bulaşık makinesi başlat düğmesi çalışmıyor?
  • Bulaşık Makinesi dokunmatik çalışmıyor?

Bulaşık makinesinde görüntü yoksa ve başlamıyorsa ne yapılmalı?

Bulaşık makineniz herhangi bir şekilde açılmaya tepki vermiyorsa (güç göstergesi yanmıyorsa bile), öncelikle şunları kontrol edin:

  • Elektriğin mevcudiyeti. Belki de çıkış arızalı, makine bulaşık makinesinde “devre dışı bırakılmış” veya tüm evde elektrik yok.
  • Bulaşık makinesi fişi ve güç kablosu düzgün çalışıyor. Güç kablosunu ve bulaşık makinesi fişini inceleyin. Prizden çekmeden önce, güvenlik nedenleriyle, panodaki dairedeki elektriğin kesilmesi tavsiye edilir. Hasar görürseniz, teknisyeni elektrik şebekesinden ayırın ve bir uzman çağırın.

Bulaşık makinesine giden güç kaynağında her şey normalse, bunun nedeni büyük olasılıkla bir arızadır.

Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmıyor ? Bulaşık makinesi de farklı şekillerde açılamaz. İlk seçenek şu şekildedir: “start” düğmesine bastıktan sonra hiçbir gösterge yanmıyor, ses duyulmuyor, yani makine hiç tepki vermiyor. Her şeyden önce, bu güç kaynağında bir sorun olduğunu gösterebilir .

Kendi kendine kontrol:

  1. Bulaşık makinesi prensipte prize takılı mı?
  2. Evde ve özellikle makinenin bağlı olduğu prizde elektrik var mı (bunun için bu prize başka bir elektrikli cihaz takıp çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz). Öyle olur ki, priz çalışıyor ve evde elektrik var, ancak voltajı bulaşık makinesi gibi güçlü ekipmanların çalışması için yetersiz. Voltajı yalnızca master’ların her zaman sahip olduğu özel bir cihaz (test cihazı) ile ölçebilirsiniz.
  3. Güç kablosunda her şey yolunda mı, kırık mı, ezilmiş mi veya bulaşık makinesinde ezilmiş mi? Bu kordonla ilgili sorunları çıplak gözle tespit etmek her zaman mümkün değildir. Güç kablosunun sağlığını kontrol etmek için, bir yalıtım tabakası altında telin yanmış kısımlarını algılayan özel bir cihaza (multimetre) ihtiyacınız vardır. Bu cihaz aynı zamanda evinize gelen VseRemont24 ustasının mülkiyetinde olacaktır.

Bulaşık Makinesi Başlat/Beklet Tuşu Çalışmıyor ?

Dokunmatik Yüzey

İlk önce, bulaşık makinesi ekranının çalıştığını onaylayın. Ekran hala çalışıyorsa, bazı dokunmatik yüzey düğmelerine basmayı deneyin. Düğmelerden bazıları doğru yanıt verirken diğerleri yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzeyin hatalı olması muhtemeldir. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Dokunmatik Yüzey ve Kontrol Paneli

Öncelikle ekranın çalıştığından emin olun. Bulaşık makinesi ekranı çalışıyor ancak bazı düğmeler doğru şekilde yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzeyin ve kontrol panelinin değiştirilmesi gerekebilir. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu, bulaşık makinesindeki hemen hemen her işlevi düzenler. Ana kontrol panosuyla ilgili bir sorun varsa, bulaşık makinesinin dokunmatik yüzeyine voltaj göndermeyebilir ve dokunmatik yüzey düğmelerinin çalışmamasına neden olabilir. Kontrol panoları genellikle yanlış teşhis edilir; Ana kontrol kartını değiştirmeden önce daha yaygın olarak arızalı parçaları test ettiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi