Anasayfa » Arıza » Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ?

Kapı Anahtarı

Kapı anahtarı, kapı açıkken bulaşık makinesinin çalışmasını engeller. Kapı anahtarı arızalıysa, anahtar, kapı kapalıyken bile bulaşık makinesinin çalışmasını önleyecektir. Kapı anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtarın sürekliliği yoksa değiştirin.

Termik Sigorta

Termal sigorta, aşırı ısınırsa bulaşık makinesine giden gücü keser. Termal sigorta atarsa, bulaşık makinesinin çalışmasını engelleyecektir. Termal sigortanın arızalı olup olmadığını belirlemek için, sigortayı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Termik sigortanın sürekliliği yoksa değiştirin.

Kapı Mandalı (Kilit)

Kapı mandalı, bulaşık makinesinin kapı kilitlerinin kapanmasını sağlar. Kapak düzgün kilitlenmezse, kapı anahtarı bulaşık makinesinin çalışmasını engelleyebilir. Kapı mandalı kırılmışsa değiştirin.

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu, bulaşık makinesinin neredeyse her bileşenine güç sağlar. Ana kontrol panosuyla ilgili bir sorun varsa, bulaşık makinesine voltaj göndermeyebilir ve bulaşık makinesinin başlamamasına neden olabilir. Kontrol panoları sıklıkla yanlış teşhis edilir, ana kontrol kartını değiştirmeden önce daha yaygın olarak arızalı parçaları kontrol ettiğinizden emin olun.

Dokunmatik Yüzey (Fonksiyon Tuşları)

Dokunmatik yüzeyin hatalı olup olmadığını belirlemek için dokunmatik yüzeyde çeşitli düğmelere basmayı deneyin. Bazı düğmeler yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzey bozuk olabilir. Dokunmatik yüzey düzgün çalışmıyorsa değiştirin. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Dokunmatik Yüzey ve Kontrol Paneli

Dokunmatik yüzeyin hatalı olup olmadığını belirlemek için dokunmatik yüzeyde çeşitli düğmelere basmayı deneyin. Bazı düğmeler yanıt vermiyorsa, dokunmatik yüzey bozuk olabilir. (Bazı üreticiler dokunmatik yüzeyi kontrol panelinden ayrı olarak satarlar. Diğer üreticiler dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini birlikte satın almanızı gerektirir. Dokunmatik yüzeyi tek tek değiştiremiyorsanız, dokunmatik yüzeyi ve kontrol panelini değiştirin.)

Zamanlayıcı

Zamanlayıcı, gücün uygun zamanlarda uygun parçalara akmasına izin verir. Zamanlayıcı düzgün çalışmıyorsa, bulaşık makinesine voltaj göndermeyebilir ve başlamamasına neden olabilir. Zamanlayıcılar genellikle yanlış teşhis edilir, zamanlayıcıyı değiştirmeden önce daha yaygın olarak arızalı parçaları kontrol ettiğinizden emin olun.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !