• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Buhar Kazanlı Ütü Çok Isınıyor

Buhar Kazanlı Ütü Çok Isınıyor ? Buhar kazanlı ütünüzdeki ütü aşırı ısınırsa, büyük olasılıkla cihazın bir parçası arızalıdır. Aşağıda, bu bozukluğun olası nedenlerini size açıklayacağız.

Buhar Kazanlı Ütü Neden Çok Isınır ?

TERMOSTAT ARIZALI

Ayarlanabilir termostat ile çamaşırlarınızı ütülemek için istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ayrıca buhar üretimiyle de ilgilenir. Termostat arızalanırsa, ütü aşırı ısınabilir. Cihazı minimum sıcaklığa ayarlamaya çalışsanız bile çok ısınır ve çamaşırlarınızı yakma riski vardır. Bu durumda termostat değiştirilmelidir.

SICAKLIK SEÇİCİ DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR

Bazen seçici anahtarın kendisinin arızalı olduğu görülür. Çeviriyorsunuz ama hasar gördüğü veya ekseninden ayrıldığı için artık altındaki termostata bilgi iletmiyor. Bu size olursa, kontrol etmek için anahtarı hafifçe çekebilirsiniz.

BUHAR REGÜLATÖRÜ ARIZALI

Buhar regülatörünün görevi, buharı üreten ısıtma elemanının sıcaklığını düzenlemektir. Arızalıysa, buhar kazanlı ütü aşırı ısınma ve gereğinden fazla buhar üretme riski taşır. Buhar regülatörü, ısıtma elemanının üzerinde bulunur. Orada buhar regülatörünün kireçlenip kireçlenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara