• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Buhar Kazanlı Ütü Çalışmıyor

Buhar Kazanlı Ütü Çalışmıyor ? Ütünüzün çalışan bir prize takılı olduğundan ve buhar işlevinin açık olduğundan emin olun. Buhar kontrolü kadran, kol veya bir düğme üzerinde bulunabilir. Buhar işlevi hakkında daha fazla bilgi için kullanım kılavuzunuza bakın.

Buhar Kazanlı Ütü Neden Çalışmaz ?

GÜÇ KAYNAĞI ARIZALI

Başka sebepler aramadan önce, buhar kazanlı ütünüzün fişinin düzgün takıldığından ve elektrik geldiğinden emin olun. Bunu yapmak için aynı prize başka bir cihaz veya lamba takın. Soket iyi durumdaysa ve elektrik varsa, buhar kazanlı ütünün elektrik kablosunu kontrol edin. Hasar görmüşse derhal değiştirilmelidir.

ELEKTRİK FİŞİ HASARLI

Buhar kazanlı ütünüzün elektrik kablosu cihaza güç sağlar. Üç güç hattı ve bir fişten oluşur. Pamuklu izolasyon ile kaplanmıştır. Sık kullanımda çatlayabilir veya aşınma belirtileri gösterebilir. Bu durumda, değiştirmeniz gerekir.

BUHAR KAZANLI ÜTÜNÜN KABLOSU ARIZALI

Buharlı ütü istasyonunu ütüye bağlayan kablo, ütüye güç sağlayan bir güç kablosu ve buharı ütüye ileten küçük bir hortumdan oluşur. Bu kablo, bu nedenle, bir bütün olarak cihazın işlevselliği için çok önemlidir. Aşınma ve yıpranma kordonu kesebilir. Bu durumda buhar artık ütüye ulaşmayacaktır. Daha sonra kabloyu değiştirmeniz gerekecektir.

AÇMA/KAPAMA DÜĞMESİ ARIZALI

Çoğu buhar jeneratörü bir açma/kapama anahtarı ile donatılmıştır. Sık kullanımdan sonra bu, temas noktalarının gevşemesine veya buhar kazanlı ütünün artık hiç çalışmamasına neden olur. Bu durumda, anahtar arızalı olabilir. Bir multimetre ile test edebilirsiniz, ancak bu, tüm cihazı ayırmanızı gerektirir.

GÜVENLİK TERMOSTATI ARIZALANDI

Güvenlik termostatı, aşırı ısınma durumunda buhar kazanlı ütünüzün elektrik beslemesini kesmek için kullanılır. Bu aşırı ısınma, çoğunlukla, ısıtma elemanının ısıtma borusunu tıkayan kireç tortularından kaynaklanır. Emniyet termostatını kontrol edebilirsiniz. Genellikle ısıtma elemanı üzerinde bulunur. Bir multimetre alın ve test cihazının iki ölçüm ucunu termostatın terminallerine yerleştirin. Termostat arızalıysa değiştirilmelidir.

AYARLANABİLİR TERMOSTAT ARIZALI

Ayarlanabilir termostat, ütüleme ve buhar üretimi için istediğiniz sıcaklığı seçmenizi sağlar. Ayarlanabilir termostat arızalı ise buhar kazanlı ütü cihaz olarak çalışmayacak ve ısıtma sistemine elektrik verilmeyecektir. Ayarlanabilir termostat, ohmmetre ayarlı bir multimetre ile test edilebilir. Bunu yapmak için, test cihazının iki ölçüm ucunu termostatın terminallerine yerleştirin (önceden tüm bağlantıların kesilmesi gerektiğini unutmayın). Süreklilik olmalı. Aksi takdirde, termostat değiştirilmelidir.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687