Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Buhar Kazanlı Ütü Buhar Üretmiyor ?

Buhar Kazanlı Ütü Buhar Üretmiyor

Buhar Kazanlı Ütü Buhar Üretmiyor ? Burada size bir buhar jeneratörünün daha uzun süre buhar üretmesinin olası çeşitli nedenlerini açıklıyoruz. Genellikle bu tür cihazlarda ortaya çıkan bu sorunun birkaç farklı olası nedeni vardır.

Buhar Kazanlı Ütü Buhar Neden Üretmez ?

EMNİYET TERMOSTATI ARTIK ISITMIYOR

Emniyet termostatı, aşırı ısınma durumunda buhar kazanlı ütünüzün ısıtma elemanına giden elektriği kesmek için kullanılır. Emniyet termostatı artık ısınmıyorsa, bunun nedeni genellikle ısıtma elemanındaki kireç tortularıdır. Kolayca kontrol edebilirsiniz, genellikle ısıtma elemanı üzerindedir. Dikkatlice kireçten arındırmanızı öneririz. Daha sonra test cihazının iki ölçüm ucunu termostatın bağlantı terminallerine yerleştirerek ohmmetre ayarında bir multimetre ile güvenlik termostatını test edebilirsiniz. Önce tüm konektörlerin bağlantısını kesmeniz gerekir. Süreklilik olmalı. Aksi takdirde, emniyet termostatı değiştirilmelidir.

AYARLANABİLİR TERMOSTAT ARIZALI

Ayarlanabilir termostat, istenilen ütüleme sıcaklığının seçilmesini sağlar. Buhar da bu şekilde oluşturulur. Termostat arızalıysa, artık ısınamaz. Ardından buharlı ütü istasyonu artık buhar vermiyor: buhar yerine su damlacıkları çıkıyor. Lütfen aşağıdakilere dikkat edin: Bazen seçici anahtarın kendisi hasarlıdır, durumunu kontrol etmek için hafifçe çekin. Ayarlanabilir termostat arızalıysa değiştirilmelidir.

KONTROL TERMOSTATI ARIZALI

Kontrol termostatı, ısıtma elemanının sıcaklığını ayarlamak için kullanılır. Başarısız olursa, buhar jeneratörü artık ısınmayacak ve böylece daha fazla buhar üretilmeyecektir. Bu termostat, ısıtma elemanının yanında bulunur. Normal çalışıyorsa, istenen sıcaklığa ulaşıldığında bir “klik” sesi duymalısınız. Aksi takdirde, kontrol termostatının muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir. Ohmmetre ayarı olan bir multimetre ile test edebilirsiniz. Süreklilik yoksa bozuktur.

POMPA HASARLI

Pompa, buhar kazanlı ütünüzün ısıtma elemanına su sağlar. Arızalıysa, su artık ısıtma elemanına ulaşamaz ve dolayısıyla sigorta cihazınızı kapatır. O zaman artık buhar kaçmaz. Pompa arızalıysa değiştirilmelidir.

ISITMA ELEMANI ARIZALI

Isıtma elemanı, buhar kazanlı ütünüzdeki suyu ısıtır. Arızalıysa, su artık ısıtılmaz, böylece daha fazla buhar üretilmez. Cihazınızın kirecini çözün ve tekrar deneyin.

SELENOİD VALF ARIZALI

Solenoid valf, ısıtma elemanında sabit buhar basıncı sağlayan bir elektrik musluğu gibi davranır. Buhar anahtarına bastığınız anda solenoid valf devreye girer. Şalter arızalı veya kireçlenmiş ise solenoid valf açılmaz, dolayısıyla cihazınız buhar üretemez. Bu durumda, anahtarı değiştirmeniz gerekecektir. Buhar anahtarından kaynaklanmıyorsa solenoid valf değiştirilmelidir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687