Buhar Jeneratörü İstasyonundaki Ütü Çalışmıyor
Buhar Jeneratörü İstasyonundaki Ütü Çalışmıyor

Buhar Jeneratörü İstasyonundaki Ütü Çalışmıyor ?

Buhar Jeneratörü İstasyonundaki Ütü Çalışmıyor ? Buhar kazanlı ütünüzdeki ütü sizi yarı yolda bırakmaya karar verdi ve artık çamaşırlarınızı ütüleyemezsiniz. Aşağıda, bir çözüm bulmanıza yardımcı olacak olası nedenleri özetleyeceğiz.

Buhar Jeneratörü Ütü Neden Çalışmaz ?

aban, çamaşırla doğrudan temas eden kısımdır. Kendi ısıtma direnci ile donatılmıştır. Taban kireçlenirse veya arızalıysa buhar çıkar ancak taban yeterince ısı vermez. Tabandaki kireci temizlemek için, birkaç saat su ve beyaz sirke karışımına batırın. Kireç çözme istenen etkiyi göstermezse, parçanın değiştirilmesi gerekebilir.

AYARLANABİLİR TERMOSTAT ARIZALI

Ayarlanabilir termostat ile dilerseniz sıcaklığı çamaşırlarınızı ütülemek için en uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Termostat arızalı ise buhar kazanlı ütünüzdeki ütü çalışmayacaktır. Termostatı bir yöne ve ardından diğer yöne çevirdiğinizde, termostatın açılıp kapandığını gösteren bir “klik” sesi duyduğunuzu doğrulayın. Hiçbir şey duymuyorsanız, muhtemelen değiştirmeniz gerekecektir.

GÜVENLİK TERMOSTATI ÇOK HIZLI AÇILIYOR

Kontrol termostatı ve emniyet termostatı, aşırı ısınmayı önlemek için ütünün sıcaklığını izlemek için kullanılır. Tabandaki aşırı kireç birikintileri nedeniyle güvenlik termostatı çok hızlı devreye giriyor. Kireçten arındırmanızı tavsiye ederiz. Bu hiçbir şeyi değiştirmezse, güvenlik termostatı değiştirilmelidir.

BUHAR KAZANLI ÜTÜNÜN KABLOSU KOPMUŞ

Buhar üreticinizin kablosu birkaç elektrik kablosu ve bir buhar hortumu içerir. Sık kullanımda, kablo kırılır ve ütüye artık güç verilmez. Bu durumda buharlı ütü artık çalışmayacaktır. Daha sonra kabloyu değiştirmeniz gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi