Home / Beyaz Eşya / Ariston Ocak Arızaları Çözümleri

Ariston Ocak Arızaları Çözümleri

Ocakda Gaz tutuşmaz ise

Ariston Ocak Arızaları Çözümleri Gaz hortumunu kontrol ettin mi ? Gaz hortumunda, gaz akışını engelleyecek kıvrım bulunup bulunmadığını kontrol edin. Hortumun konumunu değiştirerek herhangi bir virajı ortadan kaldırın.

Gaz musluğunu kontrol ettin mi ? Gaz musluğunun açık olup olmadığını kontrol edin. Ocağın modeli otomatik ateşleme fonksiyonunu içeriyorsa, bujinin brülör ile temas etmemesinden kaynaklanan hatalı ateşleme meydana gelebilir. Ocağı tutuşturmaya çalışırken herhangi bir kıvılcım fark ediyor musunuz? Her durumda, brülörün üstüne bir tava koyun ve ocak ateşlemeyi deneyin.

Orta ve büyük brülörler için gücü minimum seviyeye getirin. Ocak son zamanlarda temizlendiyse, brülör ve kapak uygun şekilde merkezlenmeyebilir. Kapakları ve brülörleri doğru konuma geri takın. Kontak düğmesi en az 6-7 saniye basılı tutulmalıdır. Ateşleme işlemlerini yaparken doğru zaman dizisine mi uyuyorsunuz? Düğmeye 6-7 saniye boyunca basmayı deneyin.

Ocak brülörleri gürültülü

Metan gazı, boru hattından aktığı zamanki basınçtan dolayı daha gürültülü olabilir. Brülör gürültüsünün sabit olup olmadığını veya sadece belirli zamanlarda oluşup oluşmadığını kontrol edin. Veya: Gaz kaynağı basıncı bir gaz teknisyeni tarafından kontrol edilmelidir.

Brülörlerden sadece biri gürültülü mü?

Çeşitli alev bileşenlerinin doğru şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini ve ıslak olmadıklarını kontrol edin. Sorun uygun olmayan nozullar nedeniyle olabilir. Memelerin, kullanılan gaz türüne uygun olduğunu kontrol edin: eğer değilse, orijinal yedek parçalarla değiştirin.

Elektronik ateşleme çalışmıyor

Arızalı ocak ateşlemesinin bujinin brülöre temas etmemesinden kaynaklanabilir. Ocağı tutuşturmaya çalışırken herhangi bir kıvılcım fark ediyor musunuz? Her durumda, brülörün üstüne bir tava koyun ve ocak ateşlemeyi deneyin. Orta ve büyük brülörler için gücü minimum seviyeye getirin. Ocağı son zamanlarda temizlediyseniz, brülörler hala ıslak olabilir. Brülörü kurumaya bırakın, ardından düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Gaz kokusu alıyorum

Gaz hortumunun bütünlüğünü kontrol etmek çok önemlidir.

Ocak kapağı kırıldı

Brülörler hala sıcakken kapağı kapatmayın! Kapağı kapatmadan önce daima brülör sıcaklığını kontrol edin. Kapak değişiminin garanti kapsamında olmadığını unutmayın. Kapağı hala sıcakken soğuk su ile temizlemekten kaçının.
Ateşleme düğmeleri özellikle sıcaktır Bu, ocak bir fırının üzerine monte edilmişse veya aşağıdaki fırın açıksa, serbest duran bir tencerenin olması durumunda normal olabilir. Kapının düzgün kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Aksi takdirde bir teknisyenle görüşün.

Uzun pişirme süreleri gerektiren yemekler pişiriyor musunuz?

Isı, termik iletimle, topuzlar dahil olmak üzere, ocaktaki tüm alanlara ulaşabilir. Tencere boyutlarını kontrol edin: özellikle büyük kızartma tavaları aşırı ısınmaya neden olabilir. Her zaman pota boyutlarının, kullanılan brülöre uygun olduğunu kontrol edin (kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi). Emniyet valfinin doğru çalıştığından emin olmak isterim

Ocağın modelinde bir emniyet valfı varsa, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için basit bir test yapabilirsiniz. Ocak soğuduğunda, gaz musluklarını bastırarak açık bırakın ve tüm brülörlerin üzerine bir alev verin. Emniyet valfi düzgün çalışırsa, brülörler ateşlememelidir. Veya: Tek bir brülör ateşlendiyse bile, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.

Bu kapların anormal şekilde karartdığını fark ettim

Doğru yanmayı sağlamak için, brülörlerin ve kapakların doğru yerleştirilmesi önemlidir. Her zaman brülörlerin ve kapakların konumunu kontrol edin ve doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Gaz, safsızlıklar içerebilir. Brülör maksimum güçte iken alevin rengini kontrol edin: gaz saf ise, alev turuncu dokunuşlarla mavi / açık mavi olmalıdır. Veya: Alev turuncu ise veya beyazımsı çizgiler içeriyorsa, gaz kirleri içerebilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi