Home / Beyaz Eşya / Ariston Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Ariston Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Ariston Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Buzdolabı yeterince soğuk gözükmüyor

Doğru soğutma ayrıca, gıda maddelerinin buzdolabının içinde nasıl düzenlendiğine ve farklı raflarda nasıl yer aldığına da bağlıdır. Öncelikle, rafların çok fazla gıda maddesi içermediğini ve ikincinin buzdolabının duvarlarına dokunmadığını kontrol edin. Havalandırma menfezleri tepsiler veya plakalar tarafından engellenmemelidir. Tüm ızgaraların temiz olup olmadığını kontrol edin ve ilgili çıkışlarını engelleyen konteynerleri hareket ettirin.

Termostatı doğru ayarladınız mı?

Kış aylarında termostat seviyesinin artırılması gerektiğini (ör. 1’den 3’e) unutmayın. Yaz aylarında, onu 2. seviyeye yerleştirmenizi öneririz. Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın.

Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5 ° C’dir. Kış aylarında sıcaklık arttığında (örn. + 6 ° C’ye kadar), sıcaklığı + 4 ° C’ye düşürmenizi öneririz. Yaz aylarında, düşük sıcaklıklar yükseltilmelidir (örn. + 2 ° C ile + 5 ° C arası). Kapıları düzgün kapattığınızdan emin ol! Donma modellerinde buz, dondurucunun buharlaşma hücresinde birikebilir ve havanın doğru dolaşımını engelleyebilir.

Buzdolabının kapılarının kapalı olup olmadığını her zaman kontrol edin. Entegre buzdolapları, havalandırma için yeterli alan bırakarak doğru şekilde kurulmalıdır. Ayrıca, bağımsız buzdolaplarını monte ederken, buzdolabının arka ucu ve duvar arasında doğru hava sirkülasyonunu garanti etmek için yeterli alan bırakılmalıdır.

Her iki durumda da, havanın doğru dolaşımda olup olmadığını doğrulayın. Serbest duran buzdolapları ile ilgili olarak, ara parçaların (ürünle birlikte verilenler) cihazın arka ucuna doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin.
Buzdolabının termostatını ayarlamak istiyorum

Gıda maddelerini en iyi şekilde korumak için, özellikle de ilgili ayarların uygun olmadığı görüldüğünde, buzdolabının termostat seviyesi doğru şekilde ayarlanmalıdır. Kış aylarında termostat ideal olarak 1 ile 2 arasında olmalıdır. Kış aylarında bu seviyenin artırılması (örneğin 1’den 3’e), yaz aylarında ise 2’ye indirilmesini öneririz.

Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5 ° C’dir. Kış aylarında sıcaklık arttığında (örn. + 6 ° C’ye kadar), sıcaklığı + 4 ° C’ye düşürmenizi öneririz. Yaz aylarında, düşük sıcaklıklar yükseltilmelidir (örn. + 2 ° C ile + 5 ° C arası).
Bence kompresörün bazı sorunları var ve düzgün çalışmıyor

Kompresör sürekli çalışıyorsa, buzdolabının termostatını doğru ayarlamamış olabilirsiniz. Kış aylarında termostat ideal olarak 1 ile 2 arasında olmalıdır. Kış aylarında bu seviyenin artırılması (örneğin 1’den 3’e), yaz aylarında ise 2’ye indirilmesini öneririz.

Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5 ° C’dir. Kış aylarında sıcaklık arttığında (örn. + 6 ° C’ye kadar), sıcaklığı + 4 ° C’ye düşürmenizi öneririz. Yaz aylarında, düşük sıcaklıklar yükseltilmelidir (örn. + 2 ° C ile + 5 ° C arası).

Buzdolabım neden gürültülü?

Buzdolabının yaydığı küçük seslerin çoğu düzgün çalıştığını gösterir. Eğer duyduğunuz ses, köpüren bir sese benziyorsa, bir teknisyenle temasa gerek yoktur: bu, devredeki soğutucu gazın normal sirkülasyonunu gösterir. Veya: Hışırdama sesine benzeyen bir ses, buzdolabının içinde en uygun soğukluğun dağıtımını kolaylaştıran havaya bağlı olabilir. Veya: Duyduğunuz vızıltı sesi, ürünün arka ucunda bulunan motorun normal çalışmasını gösterir.

Veya: Bir sürtünme sesine benzeyen bir ses, fanın buzdolabının plastik duvarlarına çarpmasına neden olabilir. Kapıyı açarken ses kesilirse, bir teknisyene başvurmanızı öneririz. Veya: Buzdolabınız, zemin ile düzgün bir seviyede değilse veya duvar veya diğer mutfak mobilyalarına dokunursa titreşebilir. Aşırı titreşim, çarpışan iç raflardan veya ikincisinin yanlış yerleştirilmesinden kaynaklanabilir veya şişeler ve iç kaplardan kaynaklanabilir.

Garip su sızıntıları var

Sebze bölmelerinde su gördünüz mü? Kanalda suyun geçtiği delik tıkanabilir. Sağlanan temizleme fırçası ile kanalı temizlemeyi deneyin. Belki de termostat uygun şekilde ayarlanmamıştır. Sıcaklık daha yüksek olmalıdır. Kış aylarında termostat ideal olarak 1 ile 2 arasında olmalıdır. Kış aylarında bu seviyenin artırılması (örneğin 1’den 3’e), yaz aylarında ise 2’ye indirilmesini öneririz. Veya: Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın.

İdeal sıcaklık 5 ° C’dir. Kış aylarında sıcaklık arttığında (örn. + 6 ° C’ye kadar), sıcaklığı + 4 ° C’ye düşürmenizi öneririz. Yaz aylarında, düşük sıcaklıklar yükseltilmelidir (örn. + 2 ° C ile + 5 ° C arası). Merkezi sekmedeki kondens, iklim koşullarına, özellikle mevsimsel nem seviyelerine bağlı olabilir. Termostat ayarını yapmayı deneyin: yoğuşma oluşmaya devam ederse, bir teknisyene başvurmanızı öneririz.
Buzdolabı kapakları düzgün kapanmıyor

İlk olarak, contaların sağlam olup olmadığını kontrol edin. Contanın türünü (örn. Vidalı veya köpüklü conta) tanımlamayı deneyin, ardından değiştirin.

Sebze bölmelerinde yoğuşma birikmesi fark ederseniz, muhtemelen termostat doğru ayarlanmamıştır. Sıcaklık daha yüksek olmalıdır. Kış aylarında termostat ideal olarak 1 ile 2 arasında olmalıdır. Kış aylarında bu seviyenin artırılması (örneğin 1’den 3’e), yaz aylarında ise 2’ye indirilmesini öneririz.
Veya:
Buzdolabınız bir ekranla donatılmışsa, görünen numaraların tamamen belirtici olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5 ° C’dir. Kış aylarında sıcaklık arttığında (örn. + 6 ° C’ye kadar), sıcaklığı + 4 ° C’ye düşürmenizi öneririz. Yaz aylarında, düşük sıcaklıklar yükseltilmelidir (örn. + 2 ° C ile + 5 ° C arası).

Merkezi sekmedeki kondens, iklim koşullarına, özellikle mevsimsel nem seviyelerine bağlı olabilir. Termostat ayarını yapmayı deneyin: yoğuşma oluşmaya devam ederse, bir teknisyene başvurmanızı öneririz. No frost buzdolabım olmasına rağmen, buzdolabında donma ve buzlukta buz birikmesi

No Frost sistemi, havanın iç sirkülasyonu sayesinde nem seviyesini ve fonksiyonlarını sürekli olarak izler. Dahili hava sirkülasyon jetlerinin yanlışlıkla engellenmediğinden emin olun ve eğer öyleyse bunları temizleyin. Buzdolabı bölmesine yerleştirilen kapları ve açılmamış gıda maddeleri don oluşumuna neden olabilir. Her zaman kapları kapatmayı ve sola doğru film, çanta veya uygun kaplarla sarmayı unutmayın.

Buzdolabı içinde buz içinde oluşması

Buzdolabı bölmesinde buz blokları fark ederseniz, termostat doğru şekilde ayarlanmamış olabilir. Termostat seviyesini kontrol edin. Buzları eritmek için kapıları açık bırakın ve termostat seviyesini 1 ile 2 arasında ayarlayın. Buzdolabında bir ekran varsa, 6 ° C’lik bir sıcaklığa ulaşıncaya kadar bekleyin. Dondurucu bölmesindeki buz birikmesi, termostatın yanlış ayarlanmasından dolayı olabilir. Termostat seviyesini kontrol edin. Buz erimesi için kapıları açık bırakın ve termostat seviyesini 1 ile 2 arasında ayarlayın. Buzdolabında bir ekran varsa, dondurucu -18 ° C’ye ulaşana kadar bekleyin.

Buzdolabının kapısı uygun şekilde kapalı mı?

Buzdolabının ayaklı bir model olması durumunda, kapıların düzgün ve tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Kapılar doğru bir şekilde ters çevrilmediyse, conta / performansla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Sorun devam ederse, bir teknisyene başvurun. Entegre buzdolabı doğru şekilde yüklenmemiş olabilir.
Kurulumu kontrol edin ve gerekirse bir teknisyene başvurun.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

2 comments

  1. Hanife

    merhaba bir kaç gündür dolabımdan garip ses geliyor her an değil duruyor çalışırken sanki arkasında bişey var sallanıyor gibi tıkır gibi acaba neden kaynaklı olabilir tşk

    • motor arızası gibi anlattığınız sorun, muhtemel motor arızası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi