Home / Kombi / Alarko Serena kombi Arıza Kodları

Alarko Serena kombi Arıza Kodları

Alarko Serena kombi Arıza Kodları çözümleri

E01 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme İşlemini Gerçekleştiremediğini Belirten Koddur. Bu Durumda Cihazdan Verim Alınması Söz Konusu Olamaz. Kombiye Gazın Gelip Gelmediğini Kontrol Ediniz. Eğer Gaz Girişi Var İse Kombiye Birkaç Defa Olmak Şartı İle Reset Atınız. Resetten Sonrada Düzelmez İse Gaz Armatürün De, İyonlarda, Elektrotlarda Veya Kartta Sorun Olabilir. Alarko Serena Servisi Tarafından Müdahale Gerekir.

E02 Arıza Kodu : Cihazda Limit Termostat Denilen Bir Parça Mevcuttur. Bu Parça Cihaz Aşırı Isındığı Zamanlarda Devreye Girip Kombiye Olası Zararlardan Korumaktadır. Eğer Kombi De Böyle Bir Arıza Kodu Meydana Gelir İse Limit Termostatının Hasar Gördüğünü Anlayabiliriz. Konuyla Alakalı Olarak Servis Çağırmanız Gerekir.

H20 Arıza Kodu : Kombi İçerisinde Ki Su Basıncının Bittiğini Ve Bu Sebeple De Cihazın Çalışmadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Kod Göstergede Belirdiği Anda Kombiye 1 İle 2 Arasına Kadar Su Basmanız Gerekmektedir. Sonrasında Cihaz Eski Verimine Geri Dönecektir.

alarko-serena-kombi-ariza-kodlari

E05 Arıza Kodu : Tesisat Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Tüketici Kaloriferleri Isıtmada Problem Yaşayabilir. Servis Tarafından Sensörün Değişimi Gerekir. Bu Sensör Yüzeysel Sensör Olarak Da Bilinmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kombi Sıcak Su Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Koddur. Bu Esnada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Veya Sıcak Su Bir Süre Akar Bir Süre Akmaz. Alarko Servisi’ni Çağırıp Kombiye Müdahale Ettiriniz.

E14 Arıza Kodu : Baca Tıkalı Olabilir Yahut Baca Bağlantılarında Gevşeme Meydana Gelmiş Olabilir. Bu Tip Durumlar Da Kombi Bu Arıza Kodunu Verir. Servis Tarafından Müdahale Gereklidir.

E22 Arıza Kodu : Cihazın Parametre Ayarında Bozukluk Meydana Gelmiş. Bu Sebeple De Cihaz Eski Çalışma Sistemini Sürdüremez. Servis Tarafından Parametre Ayarlarının Yapılması Gerekir.

E35 Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşlemini Yapıyor Ama Alev Almadığından Dolayı Geri Sönüyor Ve Verim Sağlamıyor. Gazla Alakalı Arıza Meydana Gelmiş Olabilir. Alarko Kombi Servisi’ni Çağırınız

Kombi Tasarruf Yöntemleri

Isınmak için yaygın bir şekilde kullandığımız kombileri ne kadar doğru kullanabiliyoruz. Yıllarca kullanmış olduğumuz kombinin verim değerlerini korumuşlar mıdır ? Eski tip kombimizi, yeni tip yoğuşmalı tip ile değiştirmelisiniz. Unutmayın ki bir kombinin ömrü 12 yıldır. Doğru ısıtma ve sıcak su denetimi ile A sınıfı yüksek verimliliğe sahip yoğuşmalı kombi takılması durumunda zaman içerisinde faturada büyük farklar yaratacaktır. 4 yıllık bir kombi de %2-6 arasında verim kaybı gözlenmektedir.

İzolasyon yaptırın. Bina ısıtması için kullandığımızın enerjiyi aslında binanın ısıl kayıplarını karşılamak için önleriz. Binanın ısıl kayıplarının azaltılması ile fatura giderleri azalacaktır. Cam ve kapılarda oluşan hava kayıplar da önlenmeli. Zamanlayıcı kullanın. Gün boyunca kullanılmayan binalarda kombinin açık olmasına gerek yoktur ancak binaya girdiğimizde bir an önce ısınmasını isteriz bu yüzden de kombinin sıcaklık ayarını yükseltiriz bu da verim kaybına neden olmaktadır.

Bunun yerine eve geliş saatlerimizden 30-45 dakika öncesi kombinin otomatik açılmasını sağlayabiliriz. Düşük sıcaklıkta kullanın. Oda sıcaklıklarına göre kendi ideal sıcaklığınızı bulun, oda sıcaklığının 18-21 C olması idealdir. İdeal bir kombinin çalışma sıcaklığı 45 C’tır. Nemlendirici kullanın. Nem oranının %45 olmasına özen gösterin, konforlu bir ortam için sıcaklık 21C, nem %45 olmalıdır. Nem oranın yüksek olması petek ve hava arasında ki ısıl iletkenliği de artıracaktır.

Kullanılmayan petekleri kapatın. Kullanılmayan odalarda bulunan petekleri kapatın, ısı kaybı yaşamamak için de bu odaların kapılarını da kapalı tutun. Mutfak ve banyolarda ki petekleri kısın. Sıcaklığın yüksek olması istenmeyen mekanlarda ki peteklerin vanaları kısılması ile su sirkülasyonu azalacak ve bu odalara daha az enerji verilecektir. En yılda bir bakım yaptırın. Petek ve kombide oluşan korozyon nedeni ile sirkülasyon suyu özelliğini yitirecek ve petekkerin tıkanmasına yol açacaktı

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi