Home / Cep Telefonu / Akıllı Saat Nedir? Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı Saat Nedir? Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle beraber hayatımıza birçok yenilik giriyor. Özellikle son yıllarda akıllı telefonlar ve bu telefonlara bağlanabilen aksesuarlar oldukça fazla ilgi görüyor. Son olarak piyasaya çıkmış aksesuarlardan bir tanesi de akıllı saatler. Akıllı saatler kısa süre içinde çok sayıda satış yaparak başarılı bir ürün olarak çıkış yaptı. Peki akıllı saatlerin özellikleri nelerdir ve insanlar bu saatleri hangi alanlarda kullanmayı tercih ediyor? İsterseniz maddeler halinde bu soruları cevaplayalım.

Akıllı Saat Nedir?,Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir

Gelen Aramaları Akıllı Saat’den Görünüyor mu?

Telefonla bağlantılı olan akıllı saatinizin üzerinden, size gelen aramaların kim tarafından yapıldığını kolay bir şekilde görebilirsiniz. Özellikle toplantı gibi, telefonla konuşmanın çok uygun olmadığı zamanlarda  bu özellik çok işinize yarayacak. Gelen çağrıları akıllı saatiniz üzerinde cevaplayabilir veya meşgule düşürebilirsiniz.

Akıllı saatlerin bildirimleri nasıl?

Akıllı Saat Nedir?,Akıllı Saatlerin Özellikleri NelerdirHer bildirim geldiğinde cebimizdeki telefonu çıkarıp ekrana bakmak bi zaman sonra bir eziyet haline geliyor. Akıllı saatler bu sorunu da tamamen ortadan kaldırıyor. Çünkü, telefonumuza gelmiş olan bildirimler aynı zamanda akıllı saatimiz ile bağlantılı olduğu için saatimizin ekranına da bildirim olarak geliyor. Böylelikle telefona bakmaya gerek kalmadan sadece kolumuzdaki akıllı saat yardımıyla gelen bildirimlerin ne olduğunu görebiliyoruz.

Akıllı saat’den yol yardımı alınılabilir mi?

Navigasyon özelliği uzun yıllar önce sadece navigasyon cihazlarında bulunan oldukça kullanışlı bir araçtı. Daha sonra bu özelliğini akıllı telefonlara entegre edilmesi ile yeni bir dönem başlamış oldu. Şimdi ise akıllı saatlerde de navigasyon özelliğini görmek mümkün. Böylece istediğimiz yere sadece saatimizden yardım alarak ulaşabiliyor ve kaybolma gibi bir problem tamamen hayatımızdan çıkmış oluyor.

 

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi