Home / Klima / Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kod açıklamaları

Airfel Klima Arıza Kodları ısıtma ve soğutma alanında, ülkemizde çok fazla kullanılan bir teknoloji ürünüdür. Her ne kadar son teknoloji ile üretilen cihazlardan bir tanesi klima olsa da, yanlış kurulum, yanlış bakım ve onarım gibi sebeplerden dolayı, çeşitli arıza ve sağlığı tehdit edici unsurlar ile karşılaşılabiliyor. Airfel klimalarınızı, çok daha güvenli ve verimli kullanabilmeniz için, cihaza arıza kodları hazırlanmıştır.

Kodlar, uzman kişiler tarafından ve herkesin kolay anlayabileceği şekilde ifadelerle anlatımlar yapmaktadır. E1,E2, E3, E4, E5, E6 ve E7 olmak üzere yedi tane arıza kodu bulunmaktadır. Bu arıza kodlarından, klimalarınızda ne gibi problemler oluşmuşsa onlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorunlarınızı sizin halledeceğiniz şekilde hazırlanmış arıza kodlarının çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Airfel Arıza Kodları İle İlgili Ayrıntılı Açıklama

Airfel Klima Arıza Kodu E1 

E1 arıza kodu, Airfel klimalarında bulunan kompresörün kendisini yüksek basınca karşı korumaya alması şeklinde açıklanmaktadır. Bu arızaya bağlı yapılacak olan neden ve çözümler ise, iç ünite ve dış ünitelerin kirli olmasından dolayı temizlenmesi gerektiği, soğutucunun akışkanlık miktarının kontrol edilmesi gerektiği ve bakır baro kurulumunun kontrol edilmesi gerektiğinden ibarettir.

Airfel Klima Arıza Kodu  E2 

E2 arıza kodu, Airfel klimanın iç ünitesinde bulunan boru sensörünün kendisini donmaya karşı koruması olarak adlandırılır. Sensör değerlerinin kontrol ve değişimi, kablo temas kontrolleri ve iç ünite temizliği kontrolü ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Airfel Klima Arıza Kodu  E3 

E3 arıza kodu,klimanın alçak basınç arızasını göstermektedir. Bu durumda gaz kaçağı kontrolü, boruların kontrolü (ezilme, kırılma vs), dış ve iç ünite temizlik kontrolü gibi kontrollerin yapılması ile çözüm sağlanabilir.

Airfel Klima Arıza Kodu E4 

E4 arıza kodu, kompresörün ısınması ile ilgili bir sorundur. Sistem basıncı kontrolü, bakır boru kontrolü ve kompresör kontrolü ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Airfel Klima Arıza Kodu E5

E5 arıza kodu, iç ünitede bulunan boru sensör arızasıdır. Sensör değer kontrolü ve elektronik kart değişimi ile bu sorun çözülebilir.

Airfel Klima Arıza Kodu E6

E6 arıza kodu, dış ünitede bulunan boru sensörü arızasıdır. Soketin temas dengesine ve elektronik kart değişimine göre bu sorun çözülebilir.

Airfel Klima Arıza Kodu E7

E7 arıza kodu ise faz arızalarını göstermektedir. Dış ünite kablo kontrolleri, faz ölçer kontrolü ve elektronik kart kontrolü ile bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima hakkında Airfel,1999 yılında kurulmuş ve distribütörlük anlaşması yaptığı Haier Electronic Company sayesinde Türkiye klima pazarına ileri teknoloji ürünler ve rekabetçi fiyatlarla girmiştir. Sanko Holding bünyesine katılan ISO 9001:2008 belgeli Airfel, radyatör, split klima, kombi, klima santrali, infrared ısıtıcı ve Fan-coil gibi cihazlar üretmektedir. Firmanın en önemli amacı müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlayarak Türk kullanıcıları ekonomik fiyatlarla dünya markalarında ürünler sahibi yapmaktır.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi