Home / Beyaz Eşya / AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümleri
AEG Bulaşık Makinesi

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümleri

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümleri Günümüzde AEG markası, işlevsel ve güvenilir olduğu düşünülen mükemmel bir üne ve yüksek kalitede olması nedeniyle dünya çapında tanınmaktadır. Geliştiriciler malların ergonomisine ve tasarımına özel dikkat gösteriyorlar. Ana personel şirket geliştirir ve en yeni teknik gelişmeleri ve yenilikleri kullanarak dışarıya çıkışı geliştirmeye çalışır. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümleri Bulaşık makineleri markanın ürünlerinden biridir. Fakat böyle çağdaş ve dayanıklı bir makine bile aniden bozulabilir. Bu durumda tamir işleri gereklidir. Bu bölümde AEG bulaşık makinelerinin hata kodlarını bulabilirsiniz Bu bilgi, hasarın nedenini belirlemenize ve onarımın nasıl yapılacağını bildirmenize yardımcı olacaktır. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.

AEG Lavamat Triatlon 60820 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SEMPTOM MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM
Seçilen programın program göstergesi yanıp sönüyor ve WATER göstergesi yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor. Musluk kireç ölçeğinde engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) engellenir. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Hata kodu C2 , çoklu gösterimde görüntülenir.Seçilen yıkama programının program göstergesi yanıp sönüyor. Lavabo çıkışı engellendi. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
Hata kodu C3 çoklu gösterimde görüntülenir. Sızıntı önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Güç Merkezi ile iletişime geçin.
FİLTRE göstergesi yanıyor. FILTER göstergesi yalnızca silecekleri bulaşık makinesinde zaman zaman kontrol etmenizi ve gerekirse temizlemenizi hatırlatmak içindir. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla aydınlatılır. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 54750 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODU MUHTEMEL NEDEN ÇARE
” DURULUR ve KALMA ” ve ” NORMAL 65 ° ” gösterge ışıkları yanıp sönüyor Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Şebeke suyu kesildi. Beslemenin geri yüklenmesini bekleyin.
Giriş hortumu sıkışabilir veya bükülebilir. Hortumun yerine tekrar yerleştirin.
Giriş hortumu tıkanmış olabilir. Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
” YOĞUN 70˚ ” ve ” NORMAL 65˚ ” gösterge ışıkları yanıp sönüyor Boşaltma hortumu ezilmeli veya bükülmüş olabilir. Boşaltma hortumu uzatması doğru değil. Boşaltma hortumunu yeniden konumlandırın. Atıklara bağlantı için verilen talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir. Herhangi bir tıkanıklığı temizleyin.
” NORMAL 65 ° ” göstergesi yanıp sönüyor Taşkınlara karşı koruma aktiftir. Su musluğunu kapatın ve Hizmet Gücü Merkezine başvurun.
Diğer gösterge lambaları veya gösterge lambalarının kombinasyonları yanıp sönüyor Genel Kapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve yıkama programını çalıştırın. Hata kodu tekrar görüntülenirse Hizmet Gücü Merkezi’ne başvurun.

AEG OKO Favorit 6281 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Seçilen programın program göstergesi yanıp sönüyor ve gösterge yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor. Dokunun kapalı. Aç dokunun.
Su giriş valfındaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) bloke olur. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Hata kodu C2 , çoklu gösterimde görüntülenir.Seçilen yıkama programının program göstergesi yanıp sönüyor. Sifon bloke oldu. Temiz sifon.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
Hata kodu C3 çoklu gösterimde görüntülenir. Sızıntı önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.
Göstergesi yanıyor. Gösterge sadece gerekirse temizlemek için, zaman zaman bulaşık makinesinde filtresini kontrol ve hatırlatmak için tasarlanmıştır. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla aydınlatılır. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG 55750 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARI OLASI NEDENLER
bir Su musluğu kapalı, giriş hortumu filtresi engellendi
C Boşaltma hortumu, kaba veya ince süzgeç veya lavabo sifonu bloke oldu
E Su basıncı çok düşük, su musluğu tamamen açılmıyor, giriş hortumu veya giriş yeni filtre bloke oluyor, makine su kaybediyor.
E2 AEG Hizmet Gücü’nü arayın
‘H AEG Hizmet Gücü’nü arayın
L AEG Hizmet Gücü’nü arayın

AEG OKO Favorit 8080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SORUN NEDENI / ÇÖZÜM
Mesaj SPRAY ARM yanar ve akustik bir sinyal duyulabilir. – Bir veya her iki püskürtme kolu serbestçe dönmüyor. Çanak çömiyi yeniden düzenleyin.
Mesaj WATER yanıyor ve yanıp sönüyor. Su girişi engellendi. – Su musluğu açık mı?
– Ağdaki su musluğunun boru bağlantısının tıkalı mı? gerekirse ağ temizleyin.
– Su giriş hortumu kıvrılmış mı? Boru bağlantısını kontrol edin. (Bkz. “Bağlantı” bölümü)
Makine kapalıyken bile sürekli ses (Aqua-Alarm) duyulabilir. – taşkın koruma sistemi devreye girdiğinde Çalþma ekranýnda F3 hata mesajýgörüntülenir.
Önce su musluğunu kapatın, daha sonra elektrik fişini çekin. Güçlü kablolama durumunda: Elektrik kaynağını kapatın, sigortayı çıkarın ve bağlantısını kesin.Arızayı kaydetmek için Telefon AEG Müşteri Hizmetleri Departmanı.
Çoklu gösterim bir arıza mesajı gösterir, örn. FO … F8 veya FR . Bastırılmış program tuşunun yanındaki ışıklı sözcükler yanıp sönüyor. Program aşamaları ekranında bir veya daha fazla program sahne ışıkları yanar veya yanıp söner. – Arıza mesajı F2’de : aşağıdaki (*) şıkına bakın
– Diğer tüm arıza ekranlarında: hata mesajına dikkat edin ve hangi lambalar yanar ve Müşteri Hizmetleri Departmanını arayın.
Arıza mesajı programın durmasına neden oluyorsa, programa basın ancak yanıp sönen ışığın yanındaki ton tuşu Program daha sonra sonuna kadar sürecek ve su makine dışına pompalanacaktır.
Çoklu gösterim (*) Hata F2’yi gösterir , aydınlatılmış program adı yanıp söner, program durur, KURUMA yazısı yanıp söner ve program ilerleme ekranında yanıp söner. Su çıkışı engellendi. – Boşaltma hortumu kıvrılmış mı? Boru bağlantısını kontrol edin.
– Boşaltma hortumu doğru takılmış mı? (Bkz. “Bağlantı” bölümü)
– Lavabo kapanı tıkalı mı? Gerekirse, lavabo tuzağını temizleyin.
FILTER mesajı yanıyor – bulaşık makinesinin altındaki filtreler kirli. (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi”).
Mesaj DOOR yantı – Kapı düzgün kapatılmadı. Kapıyı tamamen kapatın.
Yemekler temizlenmiyor – Yemek çeşitleri ve kirlilik seviyelerine uygun bir program seçtiniz mi? (“Program Kılavuzu” bölümüne bakın)
– su spreyleri tüm öğelere ulaşacak şekilde bulaşıkları yüklediniz mi? Çanak çömlek sepetlerinin aşırı doldurulmamasına dikkat edin (“Yemeklerin yüklenmesi” bölümüne bakın)
– Püskürtme kolları çanak çömlek veya çatal bıçak takımı tarafından engellenmişse ?
– Lütfen dikkat: üst sprey kolu kullanılmadığı zaman eğilir. Bu, tüm suyun dökülmesine izin verir. Çalışma sırasında, otomatik olarak yatay bir konumda çalışır.
– Filtre takımındaki tüm filtreler temiz mi? Tüm filtreler doğru şekilde konumlandırılmış mı? (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi”)
– Doğru miktarda deterjan eklediniz mi? (Bkz. “Yıkama Bulaşık Makinesi Deterjanı” bölümüne bakın)
– Çıkış borusu doğru takılmış mı? (Bkz. “Bağlantı” bölümü)
– Tuz kabında hala tuz var mı? Tuzsuz su, yumuşamamış Su sertliği 4o’dan büyük Clarke, bulaşıkların üzerinde kalsiyum oluşumuna neden olabilir (bkz. “Tadil Dolum” bölümü)
– Is su yumuşatma birimi, yerel su sertliğine ayarlandı mı? (Bkz. “Su Yumuşatma Birimini Ayarlama” bölümü)

AEG OKO Favorit 80800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Çoklu göstergede Arıza Kodu C2 gösterilirse veya ekran SU (SU; EAU), KAPI (DEUR; PORTE) veya SPREY KOLU (SPROIEARM; BRAS) yanıyorsa, arızanın kendiniz giderilmesi mümkün olabilir. C2  arızasını ve arızayı su (su; EAU) ekranında giderdikten sonra , başlatılan yıkama programının düğmesine basın. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler. Yıkama programı devam ediyor. Arıza kodu tekrar görüntülenirse müşteri servisiyle görüşün.
 • Belirtilen diğer tüm arızalar için, arıza kodunu belirten müşteri servisiyle iletişime geçin. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Seçilen programın program ekranı yanıp söner,SUYU (SU; EAU) göstergesi yanar ve sürekli olarak tekrarlanan bir uyarı sesi duyulabilir.Bulaşık makinesine su kaçmıyor. Musluk kireç ölçeğinde engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Su giriş valfındaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) bloke olur. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Seçilen programın program ekranı yanıp söner, çoklu gösterim arıza kodunu gösterir ve sürekli tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir. Sifon bloke oldu. Sifonu temizleyin.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
Çoklu gösterim arıza kodunu gösterir ve sürekli tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir. Sel önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.
Bir yıkama programı sırasında SPRAY ARM (SPROIEARM; BRAS) ekranı yanar ve aynı zamanda daha uzun bir uyarı sesi duyulabilir. Orta püskürtme kolu sıkıştı. Kapıyı dikkatle açın. Kapı açıldığında sıcak buhar kaçabilir.Haşlanma riski var! Orta tabanca kolunun serbestçe dönebilmesi için tabakları ve çatal bıçakları alt sepete yerleştirin. Bulasik makinesi kapisini kapatin.
KAPI ekranı (DEUR; PORTE) yanar. Bulasik makinenin kapisi açiktir. Bulasik makinesi kapisini kapatin.
FİLTRE (Zeff; FİLTRE) gösterge yanar. FİLTRE ekran sadece zaman zaman ve gerektiğinde bunları temizlemek için bulaşık makinesinde filtreleri kontrol etmek hatırlatmak için hazırlanmıştır. Filtrelerin temizliğinden bağımsız olarak düzenli aralıklarla yanar. Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 64800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Duyulabilir bir sinyal, bir alarmın etkinleştirildiğini bildirir; göstergede yanıp sönen aşağıdaki alarmlardan biri görüntülenir: AL1 – AL2 – AL3 – AL4 – AL5 – AL6 – AL7 ve aşamadaki gösterge ışığı yanıp sönüyor. Bunlar, muhtemelen kendiniz düzeltebileceğiniz bir bulaşık makinesinde bulunan bir arızanın göstergesidir.

 • bulaşık makinesini kapatmak için Açık / Kapalı düğmesine basın
 • kapıyı açın ve aşağıdaki önerilen düzeltici önlemleri uygulayın.
HATA KODU MUHTEMEL NEDEN ÇARE
“Açık kapı” gösterge ışığı yanıp sönüyor Kapı düzgün kapatılmadı. Kapıyı kapat.
“Su musluğu” gösterge ışığı yanıp söner ve / veya alarm AL5 Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Şebeke suyu kesildi.
Giriş hortumu sıkışabilir veya bükülebilir. Hortumun yerine tekrar yerleştirin.
Giriş hortumu tıkanmış olabilir. Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
Alarm AL6 Boşaltma hortumu ezilmeli veya bükülmüş olabilir.Boşaltma hortumu uzatması doğru değil. Boşaltma hortumunu yeniden konumlandırın. Atıklara bağlantı için verilen talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir. Herhangi bir tıkanıklığı temizleyin.
Alarm AL4 Taşkınlara karşı koruma aktiftir. Su musluğunu kapatın ve Servis Merkezi ile temasa geçin.
Alarmlar AL1-AL2-AL3-AL7-AL8 Genel Kapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve yıkama programını çalıştırın.Hata kodu tekrar görüntülenirse, Servis Merkezi ile temasa geçin.

AEG OKO Favorit 5270I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer  veya  programın ilerleme ekranda gösterge yanıp söner, muhtemelen hataya çözebileceiniz. Bir  arıza  veya hatayı düzelttikten sonra , başlatılan yıkama programı için düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse müşteri servisiyle görüşün. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.
 • Program ilerleme ekranındaki diğer program adımları için göstergeler yanıp sönüyorsa lütfen müşteri servisiyle görüşün ve belirtilen arızayı belirtin.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
 programın ilerleme ekranında yanıp sönüyor: bulaşık makinesine su akmıyor. Dokunun kapalı. Aç dokunun.
Su giriş valfındaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) bloke olur. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
 program ilerleme ekranında yanıp sönüyor. Sifon bloke oldu. Temiz sifon.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
ve program ilerleme ekranında aynı anda yanıp sönüyor. Sızıntı önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG OKO Favorit 4270 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer END veya KURUTMA programı ilerleme ekranda gösterge yanıp söner, muhtemelen hataya çözebileceiniz. Bir END veya KURUTMA arızasını düzelttikten sonra , başlatılmış yıkama programı için düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse müşteri servisiyle görüşün. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.
 • Program ilerleme ekranındaki diğer program adımları için göstergeler yanıp sönüyorsa lütfen müşteri servisiyle görüşün ve belirtilen arızayı belirtin.
ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Program ilerleme ekranında END yazısı yanıp sönüyor: bulaşık makinesinde su akmıyor. Musluk kireç ölçeğinde engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Su giriş valfındaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) bloke olur. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Program ilerleme ekranında KURUTMA yanıp sönüyor. Sifon bloke oldu. Temiz sifon.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
Program ilerleme ekranında SON ve KURUTMA aynı anda yanıp sönüyor. Sızıntı önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG GS60BF221 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARI SEBEB OLMAK
– Cihaz su dolu değil.
– Cihaz suyu boşaltmaz.
– Sel önleme aygıtı açıktır.

AEG Favorit F89088VI-S Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA AÇIKLAMA
E1 Acquastop hatası
Sel önleme sistemi devreye girdi (sadece bu özellik ile donatılmış modellerde). Su sızıntısı durumunda harekete geçer.Teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E2 Güvenlik seviyesi
Bulaşık makinesinde su seviyesini sınırlayan sistem devreye girdi. Geçerli programı kesintiye uğratın. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program programlayın ve başlat düğmesine basın. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E3 Su ısıtma arızası Su
ısıtmıyor veya yanlış ısıtılıyor. Yıkama programını tekrarlayın; sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E 4 Su sıcaklık izleme arızası
Mevcut programı kesintiye uğratın. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program programlayın ve başlat düğmesine basın. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E5 Su emme arızası
Cihaz suyun içine girmiyor veya yanlış girmiyor. Su bağlantılarının doğru olduğundan, su besleme musluğunun açık ve filtrenin tıkalı olmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E6 Su pompası arızası
Cihaz su pompalamıyor veya yanlış pompalamıyor. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya ezilmemiş olduğundan ve sifonun ve filtrelerin tıkalı olmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E 7 Türbin akış regülatörü arızalı
(yalnızca bu özelliğe sahip modeller için) Cihaz, gelen su miktarını tam olarak ölçemez. Mevcut programı durdurun ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar çalıştırın, yeni bir döngü programı programlayın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E8 Alternatif yıkama sistemi arızalı
Mevcut programı kesintiye uğratın ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar çalıştırın, yeni bir döngü programı programlayın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik yardım servisiyle iletişime geçin.
E9 Su emme sistemi arızası
Teknik yardım servisiyle iletişime geçin.

Bir alarm durumu oluşursa, bulaşık makinesi mevcut programı keser ve arızayı bildirir.

 • Alarmlar E1, E2, E3, E4, E8, E9 , mevcut programı hemen sonlandırır.
 • Alarm E5, E6 , mevcut programı keser ve sorun giderildikten sonra döngüyü sürdürür.
 • Alarm E7 , döngü sonunda görüntülenir, ancak döngü bittiğinde bulaşık makinesinin çalışmasını tehlikeye atmaz.

Bir alarmı “sıfırlamak” için: kapıyı açıp kapatın veya cihazı tekrar açıp kapatın. Bu noktada, bulaşık makinesi tekrar programlanabilir. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.

AEG Favorit 88080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Ekranda, sürekli tekrarlanan 1 kısa uyarı sesiduyulabilir: AÇMAK KİLİT Su musluğu kireç kusurlu veya arızalı olarak engellenmiştir. Su musluğunu kontrol edin ve gerekiyorsa tamir ettirin.
Musluk kapalı. Musluğu açın.
Musluktaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) tıkanır. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Yıkama bölmesinin tabanındaki filtreler engellenmiştir. Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bkz. Bölüm: Bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru yerleştirilmemiş. Hortumun yerini kontrol edin.
Ekranda, sürekli tekrarlanan 2 kısa uyarı sesiduyulabilir: TAVAN BLOKU (Bulaşık makinesinin içindeki dağıtıcıda su var) Lavabo çıkışı engellendi. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru yerleştirilmemiş. Hortumun yerini kontrol edin.
Ekranda, sürekli tekrarlanan 3 kısa uyarı sesiduyulabilir: SERVİS KODU Sel önleme sistemi tetiklendi. Önce su musluğunu kapatın, ardından cihazı kapatın ve Müşteri Hizmetleri Departmanı ile temasa geçin.
Ekranda 1 uzun uyarı sesi duyulabilir:SPRAYARM BLOCKED Üst sepet püskürtme kolu tıkanır. Kapıyı dikkatle açın. Kapı açıldığında sıcak buhar çıkabilir. Haşlanma riski vardır.Bulaşıkları ve çatal bıçakları sepetlere yerleştirin, böylece yukarıdaki püskürtme kolu serbestçe dönebilir. Bulasik makinesi kapisini kapatin.
Ekranda: LÜTFEN KAPIYI KAPATIN Bulasik makinenin kapisi açiktir. Bulasik makinesi kapisini kapatin.
Döngü başlamıyor. Elektrik fişi takılı değil. Elektrik fişini takın.
Evin kablolama sisteminde bir sigorta arızalıdır. Sigortayı değiştirin.
Gecikme başlatma zamanlayıcılı bulaşık makinesi modellerinde: Bir başlangıç ​​zamanı seçilmiştir. Bulaşıklar hemen yıkanacaksa, gecikme başlangıcını iptal edin.

AEG Favorit Aktif AA Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Ekrandaki üst veya orta ışık yanıp sönüyorsa, muhtemelen arızayı kendiniz giderebilirsiniz. Arıza düzeltildikten sonra ON / OFF düğmesine basın. Yıkama programı devam edecektir. Arıza tekrar gösterilirse, bölgenizdeki AEG Hizmet Gücü Merkezine başvurun. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.
 • Çoklu ekranda diğer ışıklar yanıp sönerse, hangi arıza göstergesinin yanıp söndüğünü belirten yerel AEG Hizmet Gücü Merkezinizle iletişime geçin.
BELIRTI: MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM
Çoklu ekrandaki üst ışık yanıp sönüyor.

Bulaşık makinesine giren su yok.
Musluk kireç ölçeğinde engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) engellenir. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Çoklu ekranda orta ışık yanıp sönüyor.
Lavabo çıkışı engellendi. Lavabo çıkışını temizleyin.
Su boşaltma hortumu doğru şekilde döşenmedi. Hortum tesisatını kontrol edin.
Çoklu ekranda üst ve orta ışık yanıp sönüyor.
Sel önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Güç Merkezi ile iletişime geçin.

AEG Favorit 55502VIO Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SORUN VE ALARM KODU OLASI ÇÖZÜM
Cihaz suyla dolmaz.
Ekranda i10 gösteriliyor
Su musluğunun açık olduğundan emin olun.
Su besleme basıncının çok düşük olmadığından emin olun. Bu bilgi için, bölgenizdeki su yetkilisine başvurun.
Su musluğunun tıkalı olmadığından emin olun.
Giriş hortumundaki filtrenin tıkalı olmadığından emin olun. Giriş hortumunda bükülme veya eğilme olmadığından emin olun.
Cihaz suyunu boşaltmaz.
Ekranda i20 gösteriliyor
Lavabo çubuğunun tıkalı olmadığından emin olun.
Boşaltma hortumunda bükülme veya eğilme olmadığından emin olun.
Sel önleme tertibatı açıktır.
Ekranda i30 gösteriliyor
Su musluğunu kapatın ve Yetkili Servis Merkezi ile temasa geçin.

AEG Favorit 85060 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihazınızda bir optik zemin sinyali varsa, bir hata durumunda zeminde nokta şeklinde bir optik sinyal yanıp sönecektir.

Hatalar, yalnızca akustik sinyal etkinleştirildiyse akustik olarak gösterilecektir. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.

Aşağıdaki tabloda listelendiği gibi, kontrol panelindeki veya gösterge panelindeki göstergelerden herhangi biri yanıp sönüyor veya yanıyor ve / veya bir sesli sinyal duyulabiliyorsa, muhtemelen arızayı kendiniz giderebilirsiniz.

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Sürekli tekrarlanan bir uyarı sesi duyulabilir; seçilen döngü için döngü göstergesi yanıp sönüyor: WATER göstergesi sürekli yanar; hata kodu i10 çoklu ekranda görüntülenir: Bulaşık makinesinde su akmaz. Musluk kireç ölçeği ile engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Musluk kapalı. Musluğu açın.
Su giriş valfındaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) bloke olur. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Yıkama bölmesinin tabanındaki filtreler engellenmiştir. Başlatılmış bulaşık yıkama çevrimi için düğmesine basın;
daha sonra bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bkz. Bölüm: Bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması);
Filtreleri temizleyin. (Bkz. Bölüm: Filtrelerin temizlenmesi)
Su giriş hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
İki kısa sürekli tekrarlanan uyarı sesi duyulabilir, seçilen bulaşık yıkama döngüsü için döngü göstergesi yanıp söner ve çoklu ekranda hata kodu i20 du görüntülenir. Sifon bloke oldu. Sifonu temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde döşenmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Üç kısa sürekli tekrarlanan uyarı sesi duyulabilir, hata kodu i30 çoklu ekranda görüntülenir. Sızıntı önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG Favorit 35080I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihaz kontrol lambası üzerindeki göstergeler yanıp sönerken veya aşağıdaki tabloda açıklandığı gibi yanarsa, arızanın nasıl giderileceğini öğrenmek için lütfen bu konuyu inceleyin. AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Çözümler.

Program ilerleme ekranında birinci veya ikinci ritmde yanıp sönen hatayı giderdikten sonra başlat düğmesine basın. Devir devam edecek.

Diğer arıza mesajları durumunda:

 • Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin.
 • Cihazı kapatın ve açın.
 • Bulaşık yıkama döngüsünü seçin.

Arıza tekrar görüntülenirse lütfen Müşteri Hizmetleri Departmanıyla irtibata geçin ve onlara hata mesajı verin.

ARIZA MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu için gösterge , yaklaşık 1 saatlik ritim 1 kısa ışık sinyalinde yanıp söner . Arasında 3 saniye duraklama: (Su girişi ile ilgili sorunlar) Musluk kireç ile engellenir veya kurutulur. Temiz dokunun.
Musluk kapalı. Musluğu aç.
Musluktaki dişli hortum rakorundaki filtre (mevcutsa) tıkanır. Dişli hortum rakorundaki filtreyi temizleyin.
Yıkama bölmesinin tabanındaki filtreler engellenmiştir. Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bkz. Bölüm Bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru yerleştirilmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu için gösterge, birbiri ardına ritim 2 kısa ışık sinyali ile yanıp söner . (bulaşık makinesinin iç tankında su var). Boru engellendi. Makarayı temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru yerleştirilmemiş. Hortum tesisatını kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu için gösterge arka arkaya üç kısa ışık sinyali ile ritimle yanıp söner . Sel önleme sistemi tetiklendi. Musluğu kapatın ve Müşteri Destek Departmanı ile temasa geçin.

AEG Favorit 34032 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZA HATA KODU MUHTEMEL NEDEN OLASI ÇÖZÜM
Cihaz suyla dolmaz. • Programın ışığı yanıp sönüyor.
• Program sonu gösterge ışığı 1 kez yanıp söner.
Su musluğu kireç ile tıkanmış veya kurutulmuştur. Su musluğunu temizleyin.
Su basıncı çok düşük. Yerel su otoritelerine başvurun.
Su musluğu kapalı. Su musluğunu açın.
Su giriş hortumundaki filtre bloke olur. Filtreyi temizleyin.
Su giriş hortumu bağlantısı doğru değil. Bağlantıların doğru olduğundan emin olun.
Su giriş hortumu hasar gördü. Su giriş hortumunda hasar bulunmadığından emin olun.
Cihaz suyunu boşaltmaz. • Programın ışığı yanıp sönüyor.
• Program sonu gösterge ışığı 2 defa yanıp söner.
Lavabo çubuğunda tıkanıklık var. Lavabo sivri ucunu temizleyin.
Su tahliye hortumu bağlantısı doğru değil. Bağlantıların doğru olduğundan emin olun.
Su tahliye hortumu hasar gördü. Su boşaltma hortumunun hasar görmediğinden emin olun.
Sel önleme tertibatı çalışır. • Programın ışığı yanıp sönüyor.
• Program sonu gösterge ışığı 3 defa yanıp söner.
Su musluğunu kapatın ve servis merkezine başvurun.
Program başlamaz. Cihazın kapağı açık. Kapıyı doğru şekilde kapatın.
Elektrik fişi takılı değil. Şebeke fişini takın.
Evdeki sigorta kutusundaki sigortayı havaya uçurun. Sigortayı değiştirin.
Gecikmeli başlatma ayarı yapılır. Gecikmeli başlatmayı iptal etmek isterseniz, ‘Yıkama programını seçme ve başlatma’ başlığına bakın.

Beş Işık Hata Koduyla AEG Bulaşık Makineleri

HATA KODLARI SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Işık yanmıyor Bulaşık makinesinin gücü yok. Bulaşık makinesinin çalışıp çalışmadığını, şebeke elektriğini ve sigortayı kontrol edin. Olası PCB veya kablolama sorunu.
İlk ışık yanıp sönüyor Bulasik makinasi suyla yeteri kadar doldurulmamistir (programin baslatilmasi bittikten sonra 5 dakika içinde).
İkinci ışık yanıp sönüyor Basınç şalteri / sensörü su algılamıyor. Sızıntı olup olmadığını kontrol edin ve bu filtre bloke edilmemiştir.
Üçüncü ışık yanıp sönüyor Sıcaklık sensörü hatası tespit edildi. Su çok sıcak veya çok soğuk. Arızalı termostat.
Dördüncü ışık yanıp sönüyor Gerekli sıcaklığa su ulaşmıyor (program başlangıcından 45 dakika içinde).
Beşinci ışık yanıp sönüyor Bulasik makinasi boaltilmaz.
Dördüncü ve beşinci ışıklar yanıp sönüyor Bulaşık makinesinin motoru tıkanmış, sıkışmış veya sıkışmış. Güç kaynağı sorunu, kablo hatası, pompa sıkıştı.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi