free
web stats
Cuma , Eylül 22 2017
Home / İnternet / Yahoo adı değişti Yeni Adı Altaba Oldu 4.75/5 (2)

Yahoo adı değişti Yeni Adı Altaba Oldu

Yahoo Yeni Adı Altaba 

Yahoo adı değişti Yahoo nun yeni adı Altaba oldu Satışı yılan hikayesine dönen şirket bundan sonra yoluna Altaba adıyla devam edecek. Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurdu. Evita lakaplı Mayer, 2012 yılında Yahoo’ya transfer olmuş, uzun süre dünyanın en çok maaş alan profesyonelleri listesinin üst sıralarında yer almıştı. Söz konusu karar Yahoo’nun Verizon’a satılması ile alındı. Yahoo’nun bazı birimlerini satın alan Verizon, Yahoo ismini bu birimler için kullanmaya devam edecek. Ancak şirketten geriye kalan birimler için Altaba ismi kullanılacak.

yahoo

İnternet varlıklarını bir süre önce Verizon’a satan arama motoru alanında dünyanın en büyük şirketlerinden Yahoo ismini Altaba olarak değiştirme kararı aldı. Verizon ise Yahoo ismini 4.83 milyar dolara satın aldığı dijital reklam, elektronik posta ve medya varlıkları alanlarında kullanmayı sürdürecek. Yatırım şirketi olarak varlığını sürdürecek Yahoo, internet üzerinden perakende satış ağı Çinli Alibaba’nın hisselerini elinde tutacak. Ayrıca beş üst düzey yönetici ile birlikte yönetim kurulundan ayrılan şirketin CEO’su Marissa Mayer in bu görevinden de istifa edeceği belirtildi.

YATIRIM ŞİRKETİ OLARAK YAHOO

Yahoo’nun internet varlıkları Verizon’a geçtikten sonra Yahoo tek başına bir yatırım şirketi olarak varlığını sürdürmeye devam edecek ve yeni ismi de Altaba olacak. Bu yatırım şirketi aynı zamanda Alibaba’nın hisselerine de sahip olacak.

Mayer’ın yatırım şirketinde göreve devam edip etmesi beklenmiyor. Verizon tarafından satın alınan Yahoo varlıklarını yönetip yönetmeyeceği de kesin değil ancak görevine devam edecek olsa bile Yahoo’nun CEO’su olduğu dönemdeki gibi, her sözü kanun yerine geçmeyecek ve Verizon yönetiminden onay almadan hareket edemeyecek.

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurdu. Evita lakaplı Mayer, 2012 yılında Yahoo’ya transfer olmuş, uzun süre dünyanın en çok maaş alan profesyonelleri listesinin üst sıralalrında yer almıştı. Yahoo’nun bazı birimlerini satın alan Verizon, Yahoo ismini bu birimler için kullanmaya devam edecek. Ancak şirketten geriye kalan birimler için Altaba ismi kullanılacak. İş tecrübesi: 17 Temmuz 2012’den itibaren Yahoo’nun CEO’su olan Marissa Mayer 1999 – 2012 yılları arasında rakip firma Google’ın sözcüsü ve üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştı.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir