Çarşamba , Şubat 22 2017
Home / Beyaz Eşya / Ocağımı Hangi Deterjanla Temizlemeliyim 5/5 (2)

Ocağımı Hangi Deterjanla Temizlemeliyim

Servise Sor

Ocağımı hangi deterjanla temizlenmeli

Ocağımı Hangi Deterjanla Temizlemeliyim Cam ocaklar için cam yüzey temizleyici, çelik ocaklar için ise kimyasal içermeyen, amonyak içerikli deterjanlar kullanılabilir, çelik ocakların bakımı için ise çelik pastası tercih edilebilir.

ocagimi-hangi-deterjanla-temizlenmeli

ARAÇLAR VE MALZEMELER

Lastik eldivenler
Su
Bulaşık Bezi ya da kağıt havlu
Bulaşık deterjanı
Karbonat
Kumaş bezler veya eski tişört
Bulaşık süngeri
Mikrofiber bez
Sirke (isteğe bağlı)

İlk Adım olarak

Ocağın tamamen kapalı ve soğuk olduğundan emin olun. Bir bez ya da kağıt havlu ile ocağın yüzeyindeki birikintileri alın. Kazıyarak çıkartmaya çalışmayın.

Temizleme solüsyonunu hazırlarken ellerinize eldiven giyin. Sıcak musluk suyunu bir kovaya boşaltın. sıcak suyun içine 1 veya 2 çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Suyu köpürttük-ten sonra Ocağın tüm yüzeyine eşit dağılacak şekilde bir fincan karbonatı serpin. Ardından, eski bir bez ya da tişörtü deterjanlı suya daldırın ve sıkın.

(bez biraz sulu kalmalı ancak damlayacak şekilde de olmamalıdır) Kovadaki suyu atmayın. Onunla işimiz daha bitmedi. Islak bezlerin tüm ocağın yüzeyini kaplayacak şekilde örtün. 15 ile 30 dakika kadar bekletin. Islak bez ocak üzerindeki karbonatı kurumasını engelleyecek ve nemli bir ortam oluşturacaktır.

15 ila 30 dakika bekledikten sonra bezlerin yüzeyden alın ve tekrar deterjanlı suya batırın ve fazla suyu sıkın. Tüm ocağı dairesel hareketlerle hassas yüzeye zarar vermeden nazikçe silin. Artık geri kalan suyu dökebilirsiniz.

Temiz bir bulaşık süngerini suyla ıslatın ve hafifçe fazla suyunu sıkın. Ve sünger tarafıyla ocağı silin. Daha sonra mikrofier bezle tüm yüzeyi kurulayın. Yüzeyin daha parlak bir görünümde olmasını isterseniz beze birkaç damla sirke koyabilirsiniz.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

bulaşık makinesi deterjan eritmemesi

Bulaşık Makinesi Tableti Eritmiyor

bulaşık makinesi deterjan eritmemesi bulaşık makinesinde deterjan erimemesi fıskiyelerin tıkalı olması deterjanın erimemesinin sebebidir, diğer …