free
web stats
Cuma , Eylül 22 2017
Home / Cep Telefonu / LG V20 Özellik ve Fiyatı 5/5 (2)

LG V20 Özellik ve Fiyatı

LG V20’nin En İyi 5 Özelliği

LG çift ekranlı V10’u çıkardığında hem özellikleri hem de tasarımıyla beğeni toplamıştı. Şimdilerde V20 ile V10’un eksiklerini kapatan firma, aradığınız-aramadığınız tüm özellikleri tek bir gövdede topluyor.LG V10’u incelediğimizde şık bir cihazdan ziyade oldukça karizmatik bir cihaz olduğundan bahsetmiştik. Çift ekranıyla farklı özellikler sunduğunu ancak bunun çok da elzem olmadığını vurgulamış, ikinci ekranın ilgi çekici bir detay olarak kaldığını belirtmiştik. LG V20’de ise işler bir hayli değişmiş.

lg-v20-ozellik

On parmağında on hatta on bir marifet olan V10’un özelliklerini geliştirip daha şık bir tasarımla buluşturan V20, V serisine seviye atlatan bir cihaz olarak öne çıkıyor. İlk etapta tasarıma baktığımızda yakın zamanda çıkan G5’e kıyasla karşımızda çok daha etkileyici bir cihaz duruyor. LG V10’un tasarım çizgisinden eser kalmamış; cihaz G5’in tasarım çizgisine girmiş ve bu tasarımı da geliştirmeyi ihmal etmemiş. Metal bir gövdeyle gelen V20’de LG’nin belirttiğine göre uçaklarda ve dağ bisikletlerinde bulunan AL6013 metal malzeme kullanılıyor. Titan rengini incelediğimiz telefonun arkasında kenarlara doğru hafif kavisler tercih edilmiş.

LG’nin yeni akıllı telefonu LG V20

Pürüzsüz metal kasa güzel bir his bıraksa da bir parça kaydığını belirtmekte fayda var. LG telefonların arka tarafında tercih ettiği ses açma kapama tuşunu G5 ile yeniden yan tarafta konumlandırmıştı. V20’de de aynı tercihi koruyor. İkonikleşmiş tasarım detayını amiral gemisi modellerde artık göremeyeceğiz gibi. Aynı şekilde G5’te çift arka kamerayla gelen LG, V20’de de çift kamerayı tercih etmiş. Ancak görüntü olarak G5’e kıyasla V20’nin arka kamera çıkıntısı çok daha şık diyebiliriz. Ön tarafta ise 5,7 inç ekran bulunan cihazın ekranının hemen üstünde 2,1 inçlik ikinci ekran yer alıyor.

lg-v20-ozellik-ve-fiyati

Bu ikinci ekranın boyutu V10’dakiyle aynı. Yani ekranın üstünde ön kameranın olduğu kısımda ölü alan bulunuyor. Özellikle ışıkta ekranın üstündeki ölü alandan ikinci ekrana geçiş bir hayli göze batıyor. Çok şık bir detay olduğunu ne yazık ki söyleyemeyeceğiz. Cihaz tabii ki değiştirilebilir pille geliyor. Bunun için de cihazın sağ alt tarafında küçük bir tuş bulunuyor. Gövdeye gömülü bu tuş çıkıntı oluşturmuyor ve tasarım bütünlüğünü koruyor. Tuşa bastığınızda arka kapak kasetçalar misali açılıyor ve pili değiştirmeye olanak tanıyor. Böylelikle hem ince ve zarif tasarım, hem değiştirilebilir pil, hem de metal gövde bir araya geliyor. Açıkçası genele baktığımızda LG V20, firmanın bugüne kadar çıkardığı cihazlar arasındaki belki de en şık model diyebiliriz.

LG V20 inceleme

LG’nin en son tanıttığı amiral gemisi V20, bomba gibi özelliklere rağmen sessiz sedasız tanıtılmasıyla biraz arka planda kaldı. G5 ve V10’un muhteşem karışımı olan bu cihazda öne çıkan 5 farklı özelliği ve detayına ise sizler için göz atıyoruz; Alışılmamış bir şekilde karşımıza çıkan V20’nin ikincil ekranı normal ekranın üstündeki kısa yollardan oluşuyor. Sadece kısayol da demeyelim, örneğin müzik dinlerken basit işlemlerinizi (sonraki müzik, önceki müzik, duraklat/oynat gibi) burada oluşan bir arayüz parçacığı ile kontrol edebiliyorsunuz.

lg-cift-ekranli-v10

Diğer telefonların çoğunda olmayan bu özelliğe alışmak ise oldukça kolay. V10’a göre daha da geliştirilen bu ekran, artık bildirimleri de daha rahat gösterebiliyor. Evet , yanlış okumadınız. “Buton”. Peki bir buton olması bize ne ifade ediyor? Artık bu görmüş olduğunuz buton G5’teki gibi aşağıdan pil ya da söz konusu “oyun arkadaşları” için değil, arka kapağın komple çıkartılarak

pil değişimi, sim kart ve MicroSD kart girişini açıyor.

Aynı zamanda G5’in dem vurduğu moduler yapısının olmadığını gösteren bu buton, beklenenin aksıne yekpare bir kasa ve çıkartılabilir arka kapak ile geliyor. Oldukça sade ve kullanışlı arayüze sahip olan LG V20 içerisinde Android 7.0 Nougat barındırıyor . Anroid 7’nin çok fazla telefonda olmadığını (ve olmayacağını) varsayarak LG V20 için ayırt edici bir özelliği olacağını düşünüyoruz . Eski Android versiyonlarına göre daha kararlı ve güçlü olan Android 7’nin, LG V20’ye güç katacağı kesin.

LG V20

LG V20’nin en güçlü yönlerinden biri de ses kalitesi oluyor. V10’da iyi bir ses kalitesi sahip olan seride V20’de LG yine farkını hissettirecek .Görüntüleri izleme ve kaydetmede ekstra ses kalitesi olduğunu da göze alırsak, videolarda 24 bit, 48 kHz kalitesinde, solo ses kayıtlarında ise 24 bit, 192 kHz kalitesinde ses kaydedebilen V20 sizleri kalite anlamında doyuracaktır. Tabii B&O desteğini de unutmamak gerek. Daha önce bu konuda kardeşi olan LG G5 için bir düşürme testi videosu yayınlamıştık ve sınıfta kaldığını söylemiştik.

Bu sefer ders alan LG, MIL-SLD-810G darbe direncine sahip bir özellikle gelen V20 ile çok iyi bir silikon polikarbonat ve uçaklarda kullanılan alüminyumun alaşımından elde edilerek sağlamlık noktasında iyi bir iş ortaya koymuş gibi görünüyor. Tabii elimize geçip Web tekno usülü sağlamlık testine sokmadan bilemeyiz 🙂 Şu an LG V20’ye baktığımızda bir amiral gemisi gibi durduğunu söyleyebiliriz. Yeni özellikleri ve G5 gibi bir telefondan sonra düzeltilmiş yapısı ile şahsen bizim dikkatimizi çekmeyi başardı.

Ancak asıl kararı test cihazı LG Türkiye tarafından ofisimize gönderildiğinde anlayacağız.Peki bu telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz? V20 piyasaya çıktığında alınabilecek bir telefon mu? Yoksa farklı modellere mi yönelirsiniz?

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri

Samsung Galaxy S8 Çıkış tarihi  Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri , Samsung Galaxy S8 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir