free
web stats
Cuma , Eylül 22 2017
Home / Kombi / Kombi Isıtmıyor ? 5/5 (2)

Kombi Isıtmıyor ?

Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor Kalorifer ayar düğmesi derecesi düşük ayarda olabilir Radyatörlerden kombiye gelen dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir kalorifer hattının ve peteklerin izi içinin temizlenmesi önemli ayrıntıdır. Kombinin içindeki sıcaklığı okuyan parçalarında sorun olabilir. Radyatör vanalarının kapalı olmadığından emin olun.( her iki vanada acık olacak) Kombinizi içindeki parçalarında sorun olabilir.

Kombi petekleri ısıtmıyor, nedeni ne olabilir ?

Tesisatta hava olabilir bu durumda radyatörlerden hava alınması sorunu çözer. Sirkülasyon problemi olabilir, boru tesisatı doğru yapılmamış olabilir bu durumda özellikle kombiye yakın radyatörler çok ısınır, uzak olanlara sıcak su gitmeyeceğinden az ısınma olur, bu durumda bir ısıtma tesisatçısının sorunu çözmesi gerekir. Mutlaka tesisat yapıldıktan sonra radyatörlerin ayar musluklarından debi ayarı yapılmalıdır.

kombi-isitmiyor

Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilir. Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Sıcak su hattına baksa bir yerden su karışması olabilir, Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir teknik servis başvurunuz..

Kombi Sıcak Su Vermiyor, Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle Kombi Sigortası Açık ve Cihazın Çalıştığından Emin Olun, kombi sıcak su kademesinde kontrolünü yapınız.

Kombinizi Altındaki 4 Tesisat Borusu Bir Doğal gaz Girişi Olmak Üzere 5 Borudan Soldan 4 ve 5 inci Boruların Üzerindeki Vanaların Açık Olup olmadığını kontrol ediniz.
Boru:1 Kalorifer Gidiş Hattı
Boru:2 Kullanım Suyu Çıkışı
Boru:3 Doğal gaz Hattı
Boru:4 Kullanım Suyu Giriş Hattı
Boru:5 Kalorifer Dönüş Hattı
Kombinizi Son Olarak Sigortasını Kapatın 5 Saniye Bekledikten Sonra Açın ve Cihaz Çalıştığında Cihazı Üstünde Bulunan Kontrol Panelinde Reset ( R ) yada Şimşek Resmi Olan Bir Buton Olması Gerekiyor Ona Basarak Cihazınızı Resetleyin. 3 Kere Resetlemeyi denediğinizde de Aynı Hata İle Karşılaşıyor İseniz, Cihaza Müdahale İçin Kombi Servisini Aramalısınız.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

Ferroli Divatop Arıza Kodları

Ferroli Divatop Arıza Kodları ve çözümleri Ferroli Divatop A1 Hatası – Alev kesintisi. Ferroli Divatop …