free
web stats
Cuma , Eylül 22 2017
Home / Kombi / Kombi Çalışıyor Petekleri Isıtmıyor ? 5/5 (1)

Kombi Çalışıyor Petekleri Isıtmıyor ?

Kombi petekleri ısıtmıyor, nedeni ne olabilir ?

Kombi Çalışıyor Petekleri Isıtmıyor ise Tesisatta hava olabilir bu durumda radyatörlerden hava alınması sorunu çözer.Sirkülasyon problemi olabilir, boru tesisatı doğru yapılmamış olabilir bu durumda özellikle kombiye yakın radyatörler çok ısınır, uzak olanlara sıcak su gitmeyeceğinden az ısınma olur, bu durumda bir ısıtma tesisatçısının sorunu çözmesi gerekir. Mutlaka tesisat yapıldıktan sonra radyatörlerin ayar musluklarından debi ayarı yapılmalıdır.

Kombi çok sık devreye giriyor, ne yapabilirim?

Bunu kombinin üzerindeki alev ışığının yanıp yanmadığını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Sürekli yanıp sönen ışık buna işaret eder. Kombide sirkülasyon gerçekleşmiyor olabilir. Sirkülasyon bozukluğu pompanın bozulması ya da bloke olmasından kaynaklanabilir.

kombi-cok-sik-devreye-giriyor-ne-yapabilirim

Kombi ateşleme yapmıyor, sorun ne olabilir?

Kombilerde gaz, gaz armatürü tarafından sağlanır, yanma için gerekli hava fan tarafından sağlanır ve yanma odasında yakıt hava karışımı bulunur. Ateşleme elektrodları yakıt hava karışımını ateşleyerek yanma sağlar. Yanma odasına gaz girişi olurken iyonizasyon elektrodu ateşlemeyi denetler, ateşleme gerçekleşmiyor ise daha fazla gaz girişi kumanda panelinden durdurur. Elektrodlarda oluşan herhangi bir problem cihaz ekranında hata kodu olarak gösterilir. Elektrodlarda bir problem yok ise sorun gaz vanasından kaynaklanıyor olabilir.

Kombi çok yakıyor, nasıl bir sorun olabilir ?

Isı yalıtımı olmaması binanın ısı kaybının fazla olmasına neden olur çünkü duvarlardan ve camlardan sürekli ısı kaçışı gerçekleşir. Duvar ne kadar ısı geçirme kabiliyeti düşük malzemelerden oluşuyorsa o kadar az ısı geçirir. Kombiyi sürekli yüksek sıcaklıklarda çalıştırmak daha fazla yakıt tüketimine neden olur. Oda termostatı kullanımında benzer şekilde mümkün olduğunca düşük oda sıcaklıklarını ayarlamak yakıt tasarrufu sağlayacaktır.
Kombi kullanılan binalarda katlar ve daireler arasında da ısı geçişi/kaybı olacağından boş olan ya da kombisi düşük sıcaklıklarda çalışan ya da çalışmayan dairelere ısı kaybı yaşanacaktır.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

Ferroli Divatop Arıza Kodları

Ferroli Divatop Arıza Kodları ve çözümleri Ferroli Divatop A1 Hatası – Alev kesintisi. Ferroli Divatop …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir