Çarşamba , Şubat 22 2017
Home / Cep Telefonu / İphone 7 Isınma Sorunu 5/5 (5)

İphone 7 Isınma Sorunu

Servise Sor

iOS 10 Sonrasında Aşırı Isınma

İphone 7 Isınma Sorunu Öncelikle doğru bir şekilde iOS 10 yükseltmesi yaptığınıza emin olmanız gerekiyor. iOS 10 yükseltmesini doğru yaptığınıza emin olduktan sonra ise telefonunuzun ısınabilir. Sadece yükseltme kısmında değil yükseltme işleminden sonrada bir süre telefonun ısınması devam edebilir. Bu durum aslında işletim sisteminin güncellemeden sonra uygulama güncellemelerine devam etmesinden kaynaklanıyor. Yani bir nevi uygulamaların iOS 10 için güncellemeleri ve uyum denetimleri devam ediyor.

iphone-7-isinma-sorunu

Bu durumda da ekstra performans harcandığı için telefonun ısınması normal. Arka planda devam eden güncellemeleri engellemek için ise ayarlar kısmından gizlilik>tanılar ve kullanım yoluna giderek otomatik göndermeyi devre dışı da bırakabilirsiniz. Yaşanan ısınma sorunun güncellemelerin bitmesi durumunda kısa bir süre sonra normale dönmesi gerekiyor. Eğe ısınma sorunu kalıcı olursa bu durumda ise Apple servisine ulaşabilirsiniz.

iPhone Neden Isınır  ?

Uzun telefon görüşmelerinde  Uzun süreli video izlemesinde cihazın çok ısındığını göreceksiniz. Uzun süreli oyun oynamalarında. Ekran parlaklığının ve hücresel verinin acık olduğunda. iPhone Isınma Sorunu Nasıl Engellenir ?

iPhone cihazınızın ısınma sorununu ortan kaldırmak için yapmanız gerekenler. iPhone’unuzu fazla zorlayacak uygulamalar yüklememek. iPhone cihazının ekran parlaklığını en yüksekte kullanmamak. iPhone’unuz şarj halindeyken oyun veya görüşme yapmaktan kaçının çünkü bu olay cihazınıza zarar verir ve aşırı ısınmaya neden olur.

Bazı duyumlarda göre iPhone cihazınız çok ısındığında patlaması gibi duyumlar vardır. Peki bu olayın aslı var mı ?

Apple bu konu hakkında kesin bir açıklama yapmadı fakat haberlerde duyduklarımızla gerçek bir olay olduğu göz önündedir. Çünkü pil ısınması sonucunda batarya patlaması gerçekleşme ihtimali çok yüksektir lütfen dikkatli bir şekilde kullanınız.

iPhone ısınma garanti kapsamına girip girmemesi duruma göre değişmektedir. Onun detaylarını Apple Store Randevu alarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. iPhone ısınması normal mi ? Eğer telefonunuz belli bir yaşı geçtiyse normaldir. iPhone aşırı ısınma olması şarjı çabuk bitirmektedir.Belli bir zaman sonrada iPhone batarya ısınması yaşabilirsiniz.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

LG Format Reset Sıfırlama İşlemi

LG format Atma Reset Fabrika Ayarları

LG Format Reset Sıfırlama İşlemi LG format Atma Reset Fabrika Ayarları , bir Android cihazında …