Pazartesi , Şubat 27 2017
Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor ? 4.25/5 (2)

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor ?

Servise Sor

çamaşır makinesi su boşaltmıyor sıkmıyor

Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir. Şimdi bu durumun nedenlerini sıralayalım.Eğer çamaşır makineniz sıkma problemi yaşatıyorsa ,nedenleri ve çözümlerini belirtelim. Makine suyu tamamen boşaltamıyor sa sıkma moduna geçemez ve çamaşırlarınızı ıslak bırakır.

çamaşır makinesi pompa kapağı nasıl açılır

Sorun 1 Makinedeki pis suyu dışarıya atmakla görevli pompa motorunun özelliğini kaybetmiş ,yanmış yada bozulmuş olması.Makinenizin boşaltma pompası özelliğini yitirmişse suyu boşaltmaz. Suyun sadece bir kısmını atar ,makine sıkmaya geçmeden öylece kalır. Makinenizi 2.kez sıkmaya ayarladığınızda , içindeki suyu tamamen atar  ve sıkmaya geçiyorsa ,makinenin pompası özelliğini kaybetmiştir. Çözüm: Pompanın değişmesi gereklidir. Pompa değişimi için servisin makineyi götürmeye gerek yoktur ,evde değişim yapılabilir ve masrafsız bir iştir.

çamaşır makinesi tahliye pompası nasıl sökülür

Sorun 2 Şimdiki makineler elektronik olduğu için elektronik beyin ve elektronik kart kaynaklı arızalar yada motordan kaynaklı arızalar. Makinenizin bozulmuş olan beyni yada kartı , makinenin gerekli alanlarına komutu gönderemez ve suyu boşaltmaz , sıkma işlemi başlamaz.Çözüm: Mevcut kartlarda çok ciddi hasar yoksa , tercihinize göre gelen servis parçayı onarabilir yada değiştirebilir.

çamaşır makinesi pompa motoru nasıl değiştirilir

Sorun 3 Sıkma devri problemi , ana motorun sıkma devrinde problem olan makine  sıkma eylemine geçemez. Çözüm: Gelen servis ,maki-nanın orijinal motorunu onarabileceğiz gibi tamamen değiştirebilir. Onarım yapan servisler , masrafınızı oldukça azaltır.

Sorun 4  Makinenizin ön tarafındaki pompa kapağının bulunduğu yerin tıkanmış olma ihtimali. Çözüm: Pompa kapağını açıp içinde herhangi bir şeyin olup olmadığını kontrol ediniz ,düğme , vida ,bozuk para gibi şeyler olabilir.

camasir-makinesi-su-bosaltmiyor

Sorun 5  Makinenizin arka tarafındaki gider hortumunun tıkanmış olma ihtimali , içine küçük bez parçaları girmiş olabilir. Çözüm: Makinenizin arkasındaki pis su hortumunu(gider borusu) Çıkarıp ,makinenizi su boşaltım programına ayarlayın eğer hortum takılı değilken suyu boşaltıyorsa , hortum tıkalı demektir.

Sorun 6 Makin-anızın su boşaltan (gider) hortumu fazla yüksektir: Çözüm: Gider hortumunu mevcut durumdan daha aşağı indirin.

Bu Makale Faydalı Oldumu ?

Dikkatinizi Çekebilir

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolabı Et Kokusu Nasıl Giderilir

bozulmuş et kokusu nasıl giderilir Besinleri sakladığımız buzdolabı, hijyen açısından ne kadar temiz olursa olsun …